zenphoto 1.2.1 - en to pl translation catalogue (1373 entries)

en: latest comments
pl: ostatnie komentarze

en: by
pl: przez

en: Object not found
pl: Strony nie znaleziono

en: Gallery Index
pl: Indeks Galerii

en: The Zenphoto object you are requesting cannot be found.
pl: Strona której szukasz nie została znaleziona.

en: Image: %s
pl: Obrazy: %s

en: Page: %s
pl: Strona: %s

en: Albums Index
pl: Indeks Albumów

en: View album:
pl: Zobacz album:

en: prev
pl: pop.

en: next
pl: następna

en: <strong>Tags:</strong>
pl: <strong>Tagi:</strong>

en: View Slideshow
pl: Zobacz Pokaz Slajdów

en: Archive View
pl: Archiwum

en: Popular Tags
pl: Popularne Tagi

en: Previous Image
pl: Poprzedni Obraz

en: Next Image
pl: Następny Obraz

en: Image Info
pl: Informacje o obrazie

en: Comments (%u)
pl: Komentarze (%u)

en: Edit
pl: Edycja

en: Add a comment:
pl: Dodaj komentarz:

en: Name:
pl: Imię:

en: don't publish
pl: nie publikuj

en: Site:
pl: Strona WWW:

en: Enter Captcha:
pl: Wpisz kod weryfikacyjny:

en: Private (don't publish)
pl: Prywatny (nie publikowany)

en: Add Comment
pl: Dodaj Komentarz

en: Comments are closed.
pl: Komentarze są niedostępne.

en: Search
pl: Szukaj

en: Total matches for <em>%1$s</em>: %2$u
pl: Wszystkich wyników dla <em>%1$s</em>: %2$u

en: Date:
pl: Data:

en: Sorry, no image matches. Try refining your search.
pl: Przepraszamy, nic nie znaleziono. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: Allow comments
pl: Pozwól na komentarze

en: Check to enable comment section.
pl: Zaznacz aby włączyć pole komentarzy.

en: Allow search
pl: Pozwól wyszukiwać

en: Check to enable search form.
pl: Zaznacz aby włączyć pole wyszukiwania.

en: Theme colors
pl: Kolory_ motywów

en: Select the colors of the theme
pl: Wybierz kolory motywów

en: The default theme in 4 distinct flavors. After choosing this theme you can pick the theme color by going to the Admin Options tab and changing the <em>Theme colors</em> option.
pl: Motyw postawowy ma swoje 4 typy. Po jego wybraniu mozesz przejść do zakładki Opcji Admina i zmienić funkcję <em>kolory Motywu</em>.

en: Main Index
pl: Główny Indeks

en: Home
pl: Dom

en: For the best viewing experience
pl: Aby obejrzeć w najlepszej jakości

en: Get Adobe Flash.
pl: Pobierz Adobe Flash.

en: View Gallery Without Flash
pl: Obejrzyj Galerię bez Adobe Flash

en: Album is empty
pl: Album jest pusty

en: 1 hit on this album
pl: 1 kliknięcie na ten album

en: %u hits on this album
pl: %u kliknięć na ten album

en: Open In New Window
pl: Otwórz w Nowym Oknie

en: Archive
pl: Archiwum

en: Images By Date
pl: Obrazy wg daty

en: There were no images from which to select the random heading.
pl: Nie ma obrazów z których możnaby wybrać obraz losowy.

en: Random picture...
pl: Losowy obraz

en: %u albums(s)
pl: %u albumy

en: %u images(s)
pl: %u obrazów

en: Photo %1$u of %2$u
pl: Zdjęcie %1$u of %2$u

en: Albums %1$u-%2$u of %3$u
pl: Albumy %1$u-%2$u of %3$u

en: Photos %1$u-%2$u of %3$u
pl: Zdjęcia %1$u-%2$u of %3$u

en: Effervescence %s (not found)
pl: Effervescence %s (nie znaleziono)

en: Effervescence %1$s %2$s (not found)
pl: Effervescence %1$s %2$s (nie znaleziono)

en: The album is password protected.
pl: Ten album jest zabezpieczony hasłem.

en: The album is not published.
pl: Album nie jest opublikowany

en: View the Album: %s
pl: Obejrzyj Album: %s

en: The image is marked not visible.
pl: Obraz jest zaznaczony jako niewidoczny.

en: View the image: %s
pl: Zobacz obraz: %s

en: Albums: %u
pl: Albumy: %s

en: Subalbums: %u
pl: Subalbumy: %u

en: Images: %u
pl: Obrazy: %s

en: Comments: %u
pl: Komentarz: %u

en: image details from exif
pl: informacje o zdjęciu z Exif

en: <h3>No Comments</h3>
pl: <h3>Brak Komentarzy</h3>

en: <h3>1 Comment</h3>
pl: <h3>1 Komentarz</h3>

en: <h3>%u Comments</h3>
pl: <h3>%u Komentarzy</h3>

en: Leave a Reply
pl: Odpowiedz

en: Name
pl: Imię

en: Email
pl: E-Mail

en: Website
pl: Strona WWW

en: Enter Captcha
pl: Kod Weryfikacyjny

en: Submit
pl: Prześlij

en: Closed for comments.
pl: Komentarze niedostępne.

en: 1 hit on this image
pl: 1 kliknięcie na tym obrazie

en: %u hits on this image
pl: %u kliknięć na tym obrazie

en: zenphoto gallery
pl: galeria zenphoto

en: Picture of the day
pl: Zdjęcie dnia

en: Visit the photo gallery
pl: Zobacz twoją galerię

en: Comments: %d
pl: Komentarze: %d

en: Categories:
pl: Kategorie

en: next &raquo;
pl: następne &raquo;

en: &laquo; prev
pl: &laquo; poprzednie

en: News
pl: Nowe

en: Category
pl: Kategoria

en: Comments
pl: Komentarze

en: says:
pl: mówi:

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: get Adobe Flash.
pl: pobierz Adobe Flash.

en: Enter your search criteria.
pl: Wpisz wyszukiwane słowa.

en: Sorry, no matches for <em>%s</em>. Try refining your search.
pl: Pepraszamy brak wyników dla <em>%s</em>. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: Simpleviewer requires <em>mod_rewrite</em> to be set. Simpleviewer is disabled.
pl: Simpleviewer wymaga aktywnej funkcji <em>mod_rewrite</em> w .htaccess. Simpleviewer jest wyłączony.

en: Open in a new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: News articles
pl: Nowe artykuły

en: Gallery
pl: Galeria

en: Pages
pl: Strony

en: Gallery And News
pl: Galeria i Nowości

en: Gallery and News
pl: Galeria i Nowości

en: Theme logo
pl: Logo motywu

en: The text for the theme logo
pl: Tekst dla logo motywu

en: Watermark head_image
pl: Znak wodny na głównym obrazie

en: Check to place a watermark on the heading image. (Image watermarking must be set.)
pl: Zaznacz aby umieścić znak wodny na obrazie głównym. (Musi być włączone nakładnie znaków wodnych na obrazy)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Check to enable slideshow for the <em>Smoothgallery</em> personality.
pl: Zaznacz aby włączyć pokaz slajdów dla <em>Smoothgallery</em> .

en: Graphic logo
pl: Graficzne logo

en: Select a logo (PNG files in the images folder) or leave empty for text logo.
pl: Wybierz logo (pliki PNG w folderze images) albo pozostaw puste miejsce jeśli wolisz logo tekstowe.

en: Theme personality
pl: Typ motywu

en: Image page
pl: Strona obrazu

en: Select the theme personality
pl: Wybierz typ motywu

en: The Zenphoto object you are requesting cannot be found,
pl: Strona galerii Zenphoto, której szukasz nie moze zostać znaleziona.

en: Prev Album
pl: Poprzedni Album

en: Next Album
pl: Następny Album

en: No comments
pl: Brak komentarzy

en: <strong>One</strong> comment
pl: <strong>Jeden</strong> komentarz

en: <strong>%u</strong> comments on this album:
pl: <strong>%u</strong> komentarzy o tym albumie:

en: E-Mail (won't be public):
pl: E-Mail (nie bedzie opublikowany):

en: Enter
pl: Wprowadź

en: %u seconds
pl: %u sekund

en: Original Size:
pl: Wielkość Oryginalna:

en: The flv_playlist plugin is not enabled. It must be enabled for this option to have effect.
pl: Wtyczka flv_playlist nie jest włączona. Musisz ją włączyć żeby zobaczyć efekt.

en: The flvplayer plugin is not enabled. It must be enabled for this option to have effect.
pl: Wtyczka flvplaylist nie jest włączona. Musisz ją włączyć żeby zobaczyć efekt.

en: Use flv playlist
pl: Używaj flv playlist

en: Check and the theme will use the flv_playlist plugin in place of the next_image loop.
pl: Zaznacz aby motyw używała flv_playlist w zamian za przycisk następny

en: flv playlist option
pl: opcje flv playlist

en: Select the option for the <em>flv_playlist()</em> function.
pl: Wybierz opcje dla <em>flv_playlist()</em> .

en: Players
pl: Player

en: Playlist
pl: Lista zdjęć

en: This theme was designed to show off many of ZenPhoto's features. It includes many template tags and doesn't look half bad. Also a great example if you want to make your own theme or integrate ZenPhoto into a blog.
pl: Ten motyw został stworzony aby pokazać wiele zalet galerii ZenPhoto. Posiada wiele przykładowych tagów i wygląda całkiem nieźle. Doskonale nadaje się jeśli chcesz go przerobić do swoich wymagań lub zintegrować ZenPhoto z blogiem.

en: 1 photo
pl: 1 zdjęcie

en: %u photos
pl: %u zdjęć

en: 1 album,&nbsp;1 photo
pl: 1 album,&nbsp;1 zdjęcie

en: %u album,&nbsp;1 photo
pl: %u album,&nbsp;1 zdjęcie

en: %1$u album,&nbsp;%2$u photos
pl: %1$u album,&nbsp;%2$u zdjęć

en: 1 album,&nbsp;%u photos
pl: 1 album,&nbsp;%u zdjęć

en: Next page
pl: Następna strona

en: photos %1$u-%2$u of %3$u
pl: zdjęcia %1$u-%2$u of %3$u

en: prev page
pl: poprzednia strona

en: next page
pl: następna strona

en: All galleries
pl: Wszystkie galerie

en: Photos
pl: Zdjęcia

en: Gallery Archive
pl: Archiwum Galerii

en: %1$u of %2$u photos
pl: %1$u of %2$u zdjęć

en: image details
pl:  informacje o obrazie

en: Full Size
pl: Pełny rozmiar

en: SHOW
pl: POKAŻ

en: HIDE
pl: UKRYJ

en: No comments yet
pl: brak komentarzy

en: 1 comment so far
pl: 1 komentarz

en: %u comments so far
pl: %u komentarzy dotychczas

en: Link to Comment %u
pl: Link do komentarzy %u

en: %s wrote:
pl: %s napisał:

en: Comments are closed
pl: Komentarze wyłączone

en: Add a comment
pl: Dodaj komentarz

en: (not displayed)
pl: (nie wyświetlane)

en: Private comment
pl: Komentarz prywatny

en: Comment
pl: Komentarz

en: Avoid clicking &ldquo;Post&rdquo; more than once.
pl: Unikaj kliknięcia &ldquo;Post&rdquo; więcej niż raz.

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Recently Updated Galleries
pl: Ostatnio Zaktualizowane Galerie

en: View album: %s
pl: Zobacz album: %s

en: Recent images
pl: Ostatnie obrazy

en: View image:
pl: Zobacz obraz:

en: Random images
pl: Losowe obrazy

en: Gallery data
pl: Galeria

en: Galleries
pl: Galerie

en: Sorry, no matches. Try refining your search.
pl: Pepraszamy brak wyników. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: Mini slide selector
pl: pasek mini pokazu slajdów

en: Select what you want for the six special slides.
pl: Wybierz, które obrazy mają być wybranymi sześcioma slajdami.

en: Ported to zenPhoto by Mark Galeassi and Stephen Billard
pl: Pepraszamy brak wyników. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: Zenphoto Error:</strong> the requested object was not found.
pl: Błąd Zenphoto :</strong> poszukiwany obiekt nie został znaleziony.

en: Return to %s
pl: Powrót do %s

en: No album provided to sort.
pl: Brak albumów do ułożenia.

en: You do not have rights to sort this album
pl: Nie masz uprawnień do układania albumu

en: back to the album list
pl: wróć do listy albumów

en: Back to the list of albums
pl: Wróć do listy albumów

en: edit album
pl: edytuj album

en: Edit Album
pl: Edit album

en: view album
pl: zobacz album

en: View Album
pl: Zobacz Album

en: Image order saved
pl: Porządek wyświetlania obrazów został zapisany

en: Sort the images by dragging them...
pl: Uporządkuj obrazy poprzez przeciąganie i upuszczanie

en: Clearing and refreshing cache for %s
pl: Odświeżanie pamięci podręcznej dla  %s

en: Refreshing cache for %s
pl: Odświeżanie pamięci podręcznej dla %s

en: Finished: Total of %u images.
pl: Skończono: dla % obrazów.

en: Back
pl: Cofnij

en: edit comment
pl: edytuj komentarz

en: No comment specified.
pl: brak komentarzy

en: Author:
pl: Autor:

en: Web Site:
pl: WWW:

en: Date/Time:
pl: Data/Czas:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: save
pl: zapisz

en: Comments deleted successfully.
pl: Komentarze skasowano.

en: Comment saved successfully.
pl: Komentarz zapisano.

en: You can edit or delete comments on your photos.
pl: Możesz edytować albo kasować komentarze o swoich zdjęciach.

en: Are you sure you want to delete these comments?
pl: Czy jesteś pewien że chcesz skasować te komentarze ?

en: Album/Image
pl: Album/Obraz

en: Author/Link
pl: Autor/Link

en: Date/Time
pl: Data/Czas

en: View full text
pl: Zobacz pełen tekst

en: View truncated
pl: Zobacz okrojony

en: IP address
pl: adres IP

en: Private
pl: Prywatny

en: Delete
pl: Skasuj

en: database error
pl: błąd bazy danych

en: [news]
pl: [nowe]

en: [page]
pl: [strona]

en: Anonymous posting
pl: Anonimowy

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Private message
pl: Komentarz prywatny

en: Remove from moderation
pl: usuń z moderowania

en: Edit this comment.
pl: Edytuj ten komentarz

en: Delete this comment.
pl: Skasuj ten komentarz.

en: Check All
pl: Zaznacz Wszystko

en: Delete Selected Comments
pl: Skasuj Zaznaczone Komentarze

en: You do not have edit rights on this album.
pl: Nie masz uprawnień do edycji tego albumu.

en: zenphoto Create Dynamic Album
pl: zenphoto stworzyło Album Dynamiczny

en: Failed to save the album file
pl: Nie udało się zapisać pliku albumu

en: Album name:
pl: Nazwa albumu:

en: Create in:
pl: Stworzony w:

en: Thumbnail:
pl: Miniatura:

en: most recent
pl: ostatnio dodane

en: randomly selected
pl: losowo zaznaczone

en: Search criteria:
pl: Wyszukiwane słowa:

en: Search fields:
pl: Pola wyszukiwania:

en: Title
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Tags
pl: Tagi

en: Location
pl: Lokalizacja

en: City
pl: Miasto

en: State
pl: Województwo

en: Country
pl: Kraj

en: Create the album
pl: Stwórz album

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Date
pl: Data

en: Filemtime
pl: Data pliku

en: A simpler web photo album
pl: Prostszy webowy album zdjęć

en: View Changelog
pl: Zobacz listę zmian

en: zenphoto administration
pl: administrowanie zenphoto

en: There was an error logging in.
pl: Nie udało się zalogować.

en: Check your username and password and try again.
pl: Sprawdź swój login i hasło i spróbuj jeszcze raz.

en: A reset request has been sent.
pl: Wysłano prośbę o reset hasła.

en: Password
pl: Hasło

en: *Enter %s to email a password reset.
pl: *Enter %s aby zresetować hasło.

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Logged in as %s
pl: Zalogowany jako %s

en: Log Out
pl: Wyloguj

en: View Gallery: %s
pl: Zobacz Galerię:  %s

en: View Gallery
pl: Zobacz Galerię

en: overview
pl: przegląd

en: comments
pl: komentarze

en: upload
pl: załaduj

en: edit
pl: edytuj

en: tags
pl: tagi

en: options
pl: opcje

en: themes
pl: motywy

en: plugins
pl: wtyczki

en: Image
pl: Obraz

en: %s failed to delete.
pl: %s kasowanie nieudane

en: %s deleted successfully.
pl: %s skasowano

en: Hitcounters have been reset
pl: Liczniki zostały wyzerowane

en: Album Title
pl: Tytuł Albumu

en: Hit counter: %u
pl: Licznik kliknięć: %u

en: Rating: <strong>%u</strong>
pl: Ranking: <strong>%u</strong>

en: Reset
pl: Resetuj

en: Rating: Unrated
pl: Ranking: Bez oceny

en: Album Description:
pl: Opis Albumu:

en: Album guest user:
pl: Użytkownik gość w Albumie:

en: Album password:
pl: Hasło albumu:

en: repeat:
pl: powtórz:

en: Password hint:
pl: Podpowiedź do hasła:

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Custom data:
pl: Data niestandardowa:

en: Manual
pl: Ręcznie

en: Sort subalbums by:
pl: Uporządkuj pod-albumy według:

en: gallery album sort order
pl: Układ albumów

en: parent album subalbum sort order
pl: porządek głównego albumu

en: Descending
pl: Malejąco

en: Sort images by:
pl: Ułóż obrazy wg:

en: gallery default image sort order
pl: standardowe ułożenie obrazów

en: parent album image sort order
pl: standardowe ułożenie głównego albumu

en: Allow Comments
pl: Zezwól na Komentarze

en: Published
pl: Opublikowany

en: Album theme:
pl: Motyw albumu:

en: Move
pl: Przesuń

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Rename Folder
pl: Zmień Nazwę folderu

en: to
pl: na

en: Cancel
pl: Błąd

en: Tags:
pl: Tagi:

en: Dynamic album search:
pl: Dynamiczne szukanie w albumie:

en: save album
pl: zapisz album

en: Cache newly uploaded images.
pl: Wprowadź nowo wgrane obrazy do pamięci podręcznej

en: Pre-Cache Images
pl: Wprowadź obrazy do pamięci podręcznej

en: Clear
pl: Oczyść

en: Forces a refresh of the EXIF and IPTC data for all images in the album.
pl: Wymuś odświeżenie danych EXIF i IPTC dla wszystkich obrazów w albumie

en: Refresh Metadata
pl: Odśwież Metadane

en: Resets all hitcounters in the album.
pl: Wyzeruj wszystkie liczniki w albumie.

en: Reset hitcounters
pl: Wyzeruj liczniki

en: Edit this album:%s
pl: Edytuj ten album:%s

en: Edit this album: %s
pl: Edytuj ten album: %s

en: %u images
pl: %u obrazów

en: 1 image
pl: 1 obraz

en: no images
pl: brak obrazów

en: Subalbum List
pl: Lista Pod-albumów

en: %u albums
pl: %u albumy

en: Password protected
pl: Zabezpieczony hasłem.

en: Publish the album %s
pl: Opublikuj album %s

en: Pre-cache images in %s
pl: Załaduj do pamięci podręcznej obrazy w %s

en: Cache the album %s
pl: Załaduj album do pamięci podręcznej %s

en: Refresh metadata for the album %s
pl: Odśwież metadane dla albumu  %s

en: Refresh image metadata in the album %s
pl: Odśwież metadane w albumie %s

en: Reset hitcounters for album %s
pl: Wyzeruj liczniki dla albumu %s

en: Reset hitcounters for the album %s
pl: Wyzeruj liczniki dla albumu %s

en: Are you sure you want to delete this entire album?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować cały ten album ?

en: Are you Absolutely Positively sure you want to delete the album? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś całkowicie pewien, że chcesz skasować cały ten album ? TA OPERACJA NIE MOŻE ZOSTAĆ COFNIĘTA !

en: Delete the album %s
pl: Skasuj album %s

en: page %u
pl: strona %u

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Password reset request.<br/>You may now set admin usernames and passwords.
pl: Wysłano prośbę o reset hasła. <br/>Możesz teraz ustalić loginy użytkowników i hasła.

en: Saved
pl: Zapisano

en: admin information
pl: informacje o użytkownikach

en: gallery configuration
pl: konfiguracja galerii

en: image display
pl: wyświetlanie obrazów

en: comment configuration
pl: komentarze

en: theme options
pl: motywy

en: plugin options
pl: wtyczki

en: You must supply a password
pl: Musisz wpisać hasło

en: Your passwords did not match
pl: Twoje hasło nie pasuje

en: Admin login information
pl: Admin login

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystkie pola

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystkie pola

en: Add New Admin
pl: Dodaj nowego Admina

en: Are you sure you want to delete this user?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tego użytkownika?

en: This is the master user account. If you delete it another user will be promoted to master user.
pl: To jest konto głównego użytkownika. Jeśli je skasujesz inny użytkownik zostanie głównym.

en: Delete this user.
pl: Skasuj tego użytkownika.

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: (repeat)
pl: (powtórz)

en: Rights
pl: Prawa dostępu

en: Options
pl: Opcje

en: Zenpage
pl: Zenstrona

en: Themes
pl: Motywy

en: Manage all albums
pl: Zarządzaj albumami

en: Upload
pl: Załaduj

en: View all albums
pl: Zobacz wszystkie albumy

en: Overview
pl: Przegląd

en: Full name:
pl: Imię i Nazwisko:

en: email:
pl: E-Mail:

en: Managed albums:
pl: Zarządzaj albumami:

en: This account's username and email are used as contact data in the RSS feeds.
pl: Ta nazwa użytkownika i e-mail jest używana jako kontakt w RSS.

en: You may manage these albums subject to the above rights.
pl: Możesz zarządzać tymi albumami zgodnie z powyższymi uprawnieniami.

en: Select one or more albums for the administrator to manage.
pl: Zaznacz jeden lub więcej albumów dla uzytkownika aby nimi zarządzał.

en: Administrators with <em>User admin</em> or <em>Manage all albums</em> rights can manage all albums. All others may manage only those that are selected.
pl: Administratorzy <em>User admin</em> mają uprawnienia do zarządzania wszystkimi albumami. Inni mogą tylko zarządzać tylko tymi które zostały wybrane.

en: Your Allowed tags change did not parse successfully.
pl: Twoje dozwolone tagi nie niepoprawnie się przetworzyły.

en: Your %s passwords were empty or did not match
pl: Twoje %s hasła były puste albo nie pasowały

en: You must supply a password for the Gallery guest user
pl: Musisz wpisać hasło dla użytkownika Gość galerii

en: You must supply a password for the Search guest user
pl: Musisz wpisać hasło dla użytkownika Wyszukującego w galerii

en: <em>%s</em> is not available.
pl: <em>%s</em> nie jest dostępne

en: The locale %s is not supported on your server.
pl: Lokalizacja %s nie jest dostępne na twoim serwerze.

en: Your Website URL is not valid
pl: Adres URL twojej witryny nie jest prawidłowy

en: General Gallery Configuration
pl: Konfiguracja Galerii

en: Gallery title:
pl: Nazwa Galerii:

en: What you want to call your photo gallery.
pl: Jak chcesz nazwać swoją galerię zdjęć.

en: Gallery description:
pl: Opis Galerii:

en: A brief description of your gallery. Some themes may display this text.
pl: Krótki opis twojej galerii. Niektóre motywy potrafią go wyświetlać.

en: Enable user name login field:
pl: Aktywuj pole logowania nazwa użytkownika:

en: This option places a field on the gallery (search, album) login form for entering a user name. This is necessary if you have set guest login user names. It is also useful to allow Admin users to log in on these pages rather than at the Admin login.
pl: Ta opcja dodaje pole logowania do galerii (strony wyszukiwania,albumu) aby wprowadzić nazwę użytkownika. To jest niezbędne jeśli

en: Gallery guest user:
pl: Hasło użytkownika Gość:

en: User ID for the gallery guest user
pl: ID dla użytkownika gość

en: Gallery password:
pl: Hasło galerii:

en: Master password for the gallery. If this is set, visitors must know this password to view the gallery.
pl: Hasło główne dla galerii. Jeśli jest ono włączone, odwiedzjący muszą je znać aby przeglądać galerię.

en: Gallery password hint:
pl: Podpowiedź do hasła galerii:

en: A reminder hint for the password.
pl: Podpowiedź do hasła.

en: Search guest user:
pl: Wyszukiwanie użytkownika gość:

en: User ID for the search guest user
pl: ID Użytkownika wyszukującego w galerii

en: Search password:
pl: Szukaj hasła:

en: Password for the the search guest user. If this is set, visitors must know this password to view search results.
pl: Hasło dla użytkownika przeszukującego galerię. Jeśli ta opcja jest włączona, odwiedzający musi wpisać to hasło aby zobaczyć wyniki wyszukiwania.

en: Search password hint:
pl: Szukaj podpowiedzi do hasła:

en: Website title:
pl: Nazwa Twojej Strony:

en: Your web site title.
pl: Nazwa Twojej Strony.

en: Website url:
pl: Adres Twojej strony:

en: This is used to link back to your main site, but your theme must	support it.
pl: To jest używane aby stworzyć link powrotny na twoją stronę główną, motyw musi wspierać tą opcję.

en: Server protocol:
pl: Server protokół:

en: If you're running a secure server, change this to
pl: Jeśli pracujesz na secure server, zmień to na

en: (Most people will leave this alone.)
pl: (Większość ludzi pozostawi to tak jak jest)

en: Time offset (hours):
pl: Różnica w czasie (godzin)

en: If you're in a different time zone from your server, set the	offset in hours.
pl: Jeśli jesteś w innej strefie czasowej niż twój serwer, ustaw różnicę w godzinach.

en: Enable mod_rewrite:
pl: Włącz mod_rewrite:

en: If you have Apache <em>mod_rewrite</em>, put a checkmark here, and	you'll get nice cruft-free URLs.
pl: Jeśli masz serwer Apache zaznacz tutaj <em>mod_rewrite</em>, żeby włączyć krótkie URLe.

en: Mod_rewrite Image suffix:
pl: Rozszeżenie strony  obrazu w trybie mod_rewrite:

en: If <em>mod_rewrite</em> is checked above, zenphoto will appended	this to the end (helps search engines). Examples: <em>.html, .php,	/view</em>, etc.
pl: Jeśli tryb <em>mod_rewrite</em> jest włączony, zenphoto doda	to na koniec (pomaga wyszukiwarkom zindeksować stronę). Przykłady: <em>.html, .php,	/view</em>, etc.

en: Language:
pl: Język:

en: Multi-lingual
pl: Wielojęzykowy

en: The language to display text in. (Set to <em>HTTP Accept Language</em> to use the language preference specified by the viewer's browser.)
pl: Język w jakim mają być wyświetlane teksty.(Ustaw na <em>HTTP Accept Language</em> żeby używać języka przeglądarki internetowej.)

en: Set <em>Multi-lingual</em> to enable multiple languages for database fields.
pl: Ustaw <em>Wielojęzyczność</em> aby włączyć osobne pola dla każdego z języków w bazie danych.

en: <strong>Note:</strong> if you have created multi-language strings, uncheck this option, then save anything, you will loose your strings.
pl: <strong>Uwaga:</strong>jeśli stworzyłeś wielojęzykowe opisy do swojej galerii, wyłącz tą opcję potem zapisz wszystko bo starcisz swoje wpisy.

en: Date format:
pl: Format Daty:

en: Custom
pl: Użytkownika

en: 2008. February 25. 15:30
pl: 2008. Luty 25. 15:30

en: 2008. February 25.
pl: 2008. Luty 25.

en: 25 Feb 2008 15:30
pl: 25 Luty 2008 15:30

en: 25 Feb 2008
pl: 25 Luty 2008

en: 25 February 2008 15:30
pl: 25 Luty 2008 15:30

en: 25 February 2008
pl: 25 Luty 2008

en: 25. Feb 2008 15:30
pl: 25. Lut 2008 15:30

en: 25. Feb 2008
pl: 25. Lut 2008

en: 25. Feb. 08 15:30
pl: 25. Lut. 08 15:30

en: 25. Feb. 08
pl: 25. Lut. 08

en: 25. February 2008 15:30
pl: 25. Luty 2008 15:30

en: 25. February 2008
pl: 25. Luty 2008

en: 25-Feb-08 15:30
pl: 25-Lut-08 15:30

en: 25-Feb-08
pl: 25-Lut-08

en: 25-Feb-2008 15:30
pl: 25-Lut-2008 15:30

en: 25-Feb-2008
pl: 25-Lut-2008

en: Feb 25, 2008 15:30
pl: Lut 25, 2008 15:30

en: Feb 25, 2008
pl: Lut 25, 2008

en: February 25, 2008 15:30
pl: Luty 25, 2008 15:30

en: February 25, 2008
pl: Luty 25, 2008

en: Format for dates. Select from the list or set to <code>custom</code> and provide a <a href="http://us2.php.net/manual/en/function.strftime.php"><code>strftime()</code></a> format string in the text box.
pl: Format dat. Wybierz z listy albo ustaw na <code>własny</code> i wprowadź <a href="http://us2.php.net/manual/en/function.strftime.php"><code>strftime()</code></a> swój klucz obok

en: Charset:
pl: Kodowanie znaków:

en: The character encoding to use internally. Leave at <em>Unicode	(UTF-8)</em> if you're unsure.
pl: Wewnętrzna strona kodowa. Pozostaw na <em>Unicode	(UTF-8)</em> jeśli nie jesteś pewien wyboru.

en: Allowed tags:
pl: Dozwolone tagi:

en: Tags and attributes allowed in comments, descriptions, and other fields.
pl: Tagi i atrybuty dozwolone w komentarzach, opisach i innych polach.

en: Follow the form <em>tag</em> =&gt; (<em>attribute</em> =&gt; (<em>attribute</em>=&gt; (), <em>attribute</em> =&gt; ()...)))
pl: Kieruj się formularzem <em>tag</em> =&gt; (<em>attribute</em> =&gt; (<em>attribute</em>=&gt; (), <em>attribute</em> =&gt; ()...)))

en: Number of RSS feed items:
pl: Liczba elementów RSS:

en: The number of new images/albums/comments you want to appear in your site's RSS feed.
pl: Liczba nowych obrazów/albumów/komentarzy w RSS twojej strony.

en: Size of RSS feed images:
pl: Wilkość obrazów w RSS:

en: The size you want your images to have in your site's RSS feed.
pl: Wilekość obrazów jaką mają mieć w RSS feed twojej strony.

en: Album date:
pl: data Albumu:

en: Use latest image date
pl: Używaj najnowszych dat obrazów

en: Set this option if you wish your album date to reflect the date of the latest image uploaded. Otherwise it will initially be set to the date the album was created.
pl: Włącz tą opcję jeśli chcesz aby data albumu odzwierciedlała datę ostatnio załadowanego obrazu. Jeśli ją wyłączysz datą albumu bedzie termin jego stworzenia.

en: Sort gallery by:
pl: Uporządkuj galerię wg:

en: Sort order for the albums on the index of the gallery
pl: Uporządkuj albumy na stronie głównej galerii

en: File/Folder name
pl: Plik/Nazwa folderu

en: The set of fields on which searches may be performed.
pl: Zbiór pól, na których może być wykonywane przeszukiwanie.

en: Enable Persistent Archives:
pl: Włącz Persistent Archives:

en: Put a checkmark here to re-serve Zip Archive files. If not checked	they will be regenerated each time.
pl: Z

en: <strong>Note: </strong>Setting	this option may impact password protected albums!
pl: <strong>Uwaga: </strong>Setting	ta opcja może zakłócać działanie albumów zabezpieczonych hasłem!

en: Enable gallery sessions:
pl: Włącz sesje w galerii:

en: Put a checkmark here if you are having issues with with album password cookies not being retained. Setting the option causes zenphoto to use sessions rather than cookies.
pl: Zaznacz tutaj jeśli miałeś problemy z hasłem albumu. Włączenie tej opcji ustawia zenphoto na korzystanie z sesji a nie z ciasteczek.

en: Visual Thumb selection:
pl: Wybór minatury:

en: Setting this option places thumbnails in the album thumbnail selection list (the dropdown list on each album's edit page). In Firefox the dropdown shows the thumbs, but in IE and Safari only the names are displayed (even if the thumbs are loaded!). In albums with many images loading these thumbs takes much time and is unnecessary when the browser won't display them. Uncheck this option and the images will not be loaded.
pl: Ustawienie tej opcji umieszcza miniatury w liści (lista pionowa na każdej stronie edycji albumu). W Firefoxie pokazywane są miniatury, ale w IE i Safari tylko nazwy są wyświetlane. W albumach z wieloma obrazami wczytywanie tych miniatur zajmuje dużo czasu i jest niepotrezbne jesli przeglądarka tego nie wspiera. Odznacz tą opcję aby obrazy nie były ładowane.

en: Your %s passwords did not match
pl: Twoje %s hasła nie pasują

en: Image Display
pl: Wyświetlanie Obrazu

en: Default sort order for images
pl: Standardowy porządek dla obrazów

en: Image quality:
pl: Jakość obrazów:

en: JPEG Compression quality for all images.
pl: Stopień kompresji JPG dla wszystkich obrazów.

en: Thumb quality:
pl: Jakość miniatur:

en: JPEG Compression quality for all thumbnails.
pl: Stopień kompresji JPG dla wszystkich miniatur.

en: Allow upscale:
pl: Pozwól powiększać:

en: Allow images to be scaled up to the requested size. This could	result in loss of quality, so it's off by default.
pl: Pozwól na skalowanie obrazów do wymaganego rozmiaru. To może doprowadzić do utraty jakości, więc jest satndardowo wyłączone.

en: Sharpen:
pl: Wyostrz:

en: Add a small amount of unsharp mask to images and/or thumbnails. <strong>Warning</strong>: can overload slow servers.
pl: Dodaj lekki filtr wyostzrający do obrazów i ich miniatur. <strong>Uwaga</strong>: opcja ta może opóżnić wolne serwery.

en: Watermark images:
pl: Znak wodny na obrazach:

en: Enabled
pl: Włączony

en: cover
pl: zakryj

en: % of image
pl: % obrazu

en: allow upscale
pl: pozwól powiększać

en: The watermark image (png-24).
pl: Plik znaku wodnego (png-24).

en: Place the image in the %s/watermarks/ folder.
pl: Umieść obraz w folderze %s/watermarks/

en: The watermark image is scaled by to cover <em>cover percentage</em> of the image and placed relative to the upper left corner of the	image.
pl: Znak wodny jest skalowany aby zakryć <em>zakryć w procentach</em>obszar obrazu od górnego lewego rogu 	image.

en: If <em>allow upscale</em> is not checked the watermark will not be made larger than the original watermark image.
pl: Jeśli opcja <em>pozwól powiększać</em> nie jest zaznaczona znak wodny nie będzie większy niż oryginalny plik.

en: Watermark video thumbs:
pl: Znak wodny miniaturek video:

en: The watermark image (png-24) that will be overlayed on the video thumbnail (if one exists).
pl: Znak wodny (png-24) zostanie nałożony na miniaturkę video (jeśli jakiś istnitnieje).

en: Place the image in the %s/watermarks/ folder
pl: Umieść obraz w folderze %s/watermarks/

en: Full image quality:
pl: Jakość pełnego obrazu:

en: Controls compression on full images.
pl: Kontrola kompresji na pełnych obrazach.

en: Full image protection:
pl: Ochrona (rozmiaru) obrazu:

en: Unprotected
pl: Niechroniony

en: Protected view
pl: Podgląd zabezpieczony

en: No access
pl: Brak dostępu

en: Disable hotlinking
pl: Wyłącz hotlinking

en: cache the full image
pl: wprowadź do pamięci podręcznej główny obraz

en: Select the level of protection for full sized images. <em>Download</em> forces a download dialog rather than displaying the image. <em>No&nbsp;access</em> prevents a link to the image from being shown. <em>Protected&nbsp;view</em> forces image processing before the image is diaplayed, for instance to apply a watermark or to check passwords. <em>Unprotected</em> allows direct display of the image.
pl: Wybierz poziom zabezpieczeń pełnych obrazów. <em>Pobierz</em> zmusza do pobrania obrazu zamiast jego wyświetlenia. <em>Brak&nbsp;dostępu</em> zabezpiecza link do obrazu przed opublikowaniem. <em>Wyświetlanie&nbsp;zabezpieczone</em> zmusza galerię do nałorzenia znaku wodengo na obraz lub sprawdzenia czy nie jest on zabezpieczony hasłem. <em>Niezabezpieczony</em> pozwala na bezpośrednie wyświetlenie obrazu.

en: Disabling hotlinking prevents linking to the full image from other domains. If enabled, external links are redirect to the image page. If you are having problems with full images being displayed, try disabling this setting. Hotlinking is not prevented if <em>Full&nbsp;image&nbsp;protection</em> is <em>Unprotected</em> or if the image is cached.
pl: Wyłączenie hotlinking zabezpiecza od linkowania do pełnego obrazu z innych domen. Jeśli jest włączone, zewnętrzne linki są przekierowywane do strony obrazu. Jeśli masz problemy z wyświetlaniem pełnego obrazu spróbuj wyłączyć tą opcję. Hotlinking nie jest zalecane jeśli w opcji <em>Pełny&nbsp;obraz&nbsp;zabezpieczenie</em> jest wybrane<em>Niezabezpieczony</em> albo obraz jest w cache.

en: If <em>Cache the full image</em> is checked the full image will be loaded to the cache and served from there after the first reference. <em>Full&nbsp;image&nbsp;protection</em> must be set to <em>Protected&nbsp;view</em> for the image to be cached. However, once cached, no protections are applied to the image.
pl: Jeśli <em>wgrywanie do pamięci podręcznej</em> jest zaznaczonem to pełny obraz bedzie ładowany do cache serwera po pierwszym obejrzeniu. <em>Zabezpieczeniel&nbsp;pełnego&nbsp;obrazu</em> musi być ustawione na <em>Zabezpieczony&nbsp;zobacz</em> obraz który ma być załadowany do pamięci podręcznej. Kiedy zostanie wpisany w pamięć podręczną nie bedzie zabezpieczony.

en: Use lock image
pl: Użyj blokady obrazu

en: Comments options
pl: Opcje komentarzy

en: Enable comment notification:
pl: Aktywuj powiadomienia o komentarzach:

en: Email the Admin when new comments are posted
pl: Wyślij maila do admina gdy pojawią się nowe komentarze

en: Spam filter:
pl: Filtr spamu:

en: The SPAM filter plug-in you wish to use to check comments for SPAM
pl: Wtyczka SPAM której chcesz użyć aby sprawdzać komentarze pod kątem spamu.

en: Require fields:
pl: Pola wymagane:

en: Checked fields must be valid in a comment posting.
pl: Zaznaczone pola muszą być poprawnie wypełnione przy wysyłaniu komentarza.

en: There are no themes for which you have rights to administer.
pl: Nie ma motywów, którymi możesz administrować.

en: Theme for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
pl: Motyw dla <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Show theme for:
pl: Pokaż motyw dla:

en: <strong>Standard options</strong>
pl: <strong>Opcje standardowe</strong>

en: These image and album presentation options are standard to all themes.
pl: Te opcje prezentacji dla obrazów i albumów są standardowe dla wszystkich motywów.

en: Albums per page:
pl: Albumów na stronie:

en: Controls the number of albums on a page. You might need to change	this after switching themes to make it look better.
pl: Kontroluje liczbę albumów na stronie.  Być może będziesz musiał to zmienić 	this po zmianie motywu żeby wyglądał lepiej.

en: Images per page:
pl: Zdjęć na stronę:

en: Controls the number of images on a page. You might need to change	this after switching themes to make it look better.
pl: Kontroluje liczbę obrazów na stronie.  Być może będziesz musiał to	this zmienić po zmianie motywu żeby wyglądał lepiej.

en: Thumb size:
pl: Rozmiar miniaturki:

en: Default thumbnail size and scale.
pl: Domyślny rozmiar miniaturki.

en: Crop thumbnails:
pl: Przytnij miniaturki:

en: If checked the thumbnail will be a centered portion of the	image with the given width and height after being resized to <em>thumb	size</em> (by shortest side).
pl: Jeśli zaznaczono miniaturka będzie utworzona z centralnej części zdjęcia, rozmiar będzie odpowiadał podanej szerokości i wysokości <em>thumb	size</em>.

en: Otherwise, it will be the full image resized to <em>thumb size</em> (by shortest side).
pl: W przeciwnym wypadku rozmiar zdjęcia zostanie zmieniony do <em>thumb size</em>.

en: Crop thumbnail width:
pl: Przytnij szerokość miniaturki:

en: The <em>thumb crop width</em> is the maximum width when height is the shortest side
pl: Szerokość miniaturki <em>thumb crop width</em> jest maksymalną wartością jeśli wartość wysokości jest mniejsza.

en: Crop thumbnail height:
pl: Przytnij wysokość miniaturki:

en: The <em>thumb crop height</em> is the maximum height when width is the shortest side
pl: Wysokość miniaturki <em>thumb crop height</em> jest maksymalną wartością jeśli wartość szerokości jest mniejsza.

en: Image size:
pl: Rozmiar zdjęcia:

en: Default image display width.
pl: Domyślna szerokość zdjęcia.

en: Images size is longest size:
pl: Najdłuższą stroną zdjęcia jest:

en: If this is checked the longest side of the image will be <em>image size</em>.
pl: Jeśli zaznaczono, najdłuższą stroną zdjęcia jest <em>image size</em>.

en: Otherwise, the <em>width</em> of the image will	be <em>image size</em>.
pl: W przeciwnym wypadku, szerokość zdjęcia <em>width</em> będzie	<em>image size</em>.

en: Custom index page:
pl: Własna strona główna:

en: If this option is not empty, the Gallery Index URL that would normally link to the theme <code>index.php</code> script will instead link to this script. This option applies only to the main theme for the <em>Gallery</em>.
pl: Jeśli ta opcja nie jest pusta, URL Indeksu Gallerii będzie prowadził do motywu <code>index.php</code> skrypt bedzie linkował do tego skryptu.Ta funkcja dotyczy tylko głównego motywu dla <em>Galerii</em>.

en: <strong>Custom theme options</strong>
pl: <strong>Dodatkowe opcje motywu</strong>

en: The following are options specifically implemented by the theme.
pl: Poniższe opcje są zaimplementowane tylko przez ten motyw.

en: Plugin Options
pl: Opcje wtyczki

en: Expand plugin options
pl: Rozwiń opcje wtyczki

en: Collapse all plugin options
pl: Zwiń opcje wtyczki

en: There are no plugin options to administer.
pl: Brak opcji wtyczki do administracji.

en: Plugins provide optional functionality for Zenphoto.
pl: Wtyczki dodają nową funkcjonalność dla Zenphoto.

en: They may be provided as part of the Zenphoto distribution or as offereings from third parties.
pl: Mogą być dostarczane jako część dystrybucji Zenphoto ale także mogą być oferowane przez niezależnych producentów.

en: Plugins are placed in the <code>zp-core/plugins</code> folder and are automatically discovered.
pl: Wtyczki są zapisane w katalogu <code>zp-core/plugins</code> i aplikacja automatycznie je wykrywa.

en: If the plugin checkbox is checked, the plugin will be loaded and its functions made available to theme pages. If the checkbox is not checked the plugin is disabled and occupies no resources.
pl: Jeśli wtyczka jest zaznaczona, zostanie załadowana i jej funkcje staną się dostępne na stronach związanych z wtyczkami. Jeśli nie jest zaznaczona - wtyczka jest wyłączona i nie zużywa żadnych zasobów systemu.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_description</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
pl: <strong>Błąd: nie prawidłowa wartość <em>plugin_description</em>!</strong> Spróbuj usunąć średniki.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_author</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
pl: <strong>Błąd: nie prawidłowa wartość <em>plugin_author</em>!</strong> Spróbuj usunąć średniki.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_version</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
pl: <strong>Błąd: nie prawidłowa wartość <em>plugin_version</em>!</strong> Spróbuj usunąć średniki.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_URL</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
pl: <strong>Błąd: nie prawidłowa wartość <em>plugin_URL</em>!</strong> Spróbuj usunąć średniki.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_disable</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
pl: <strong>Błąd: nie prawidłowa wartość <em>plugin_disable</em>!</strong> Spróbuj usunąć średniki.

en: Usage information
pl: Informacje dot. użycia

en: Author
pl: Autor

en: Refresh Database
pl: Odśwież bazę danych

en: Finished refreshing the database
pl: Odświeżanie bazy danych zakończone

en: Database refresh is incomplete
pl: Baza danych nie została odświeżona

en: We're all set to refresh the database
pl: Wszystko gotowe do odświeżenia bazy danych

en: Continue refreshing the database.
pl: Kontynuuj odświeżanie bazy danych.

en: Finished refershing the metadata
pl: Odświeżanie metadanych zakończone

en: Metadata refresh is incomplete
pl: Odświeżenie nie jest kompletne

en: We're all set to refresh the metadata
pl: Wszystko gotowe do odświeżenia metadanych

en: Continue refreshing the metadata.
pl: Kontynuuj odświeżanie metadanych.

en: This process should continue automatically. If not press:
pl: Proces powinien się rozwijać automatycznie. Jeśli nie naciśnij:

en: Continue!
pl: Kontynuuj!

en: database connected
pl: baza danych podłączona

en: <em>%s</em> not found
pl: <em>%s</em> nie znaleziono

en: We're all set to refresh the metadata for <em>%s</em>
pl: Wszystko gotowe do odświeżenia metadanych dla <em>%s</em>

en: Refresh image metadata.
pl: Odśwież metadane obrazu.

en: database not connected
pl: brak połączenia z bazą danych

en: Check the zp-config.php file to make sure you've got the right username, password, host, and database. If you haven't created the database yet, now would be a good time.
pl: Upewnij się, że w pliku zp-config.php podane są właściwe wartości dla username, password, host oraz database. Jeśli jeszcze nie utworzyłeś bazy danych, teraz jest odpowiedni moment.

en: Tag Management
pl: Zarządzanie tagami

en: Sort the tags alphabetically
pl: Sortuj tagi alfabetycznie

en: Order alphabetically
pl: Sortuj alfabetycznie

en: Sort the tags by most used
pl: Posortuj tagi wg. najczęściej używanych

en: Order by most used
pl: Posortuj wg. najczęściej używanych

en: Delete tags from the gallery
pl: Usuń tagi z galerii

en: Rename tags
pl: Zmień nazwy tagów

en: New tags
pl: Nowe tagi

en: delete checked tags
pl: usuń zaznaczone tagi

en: Delete all the tags checked above.
pl: Usuń wszystkie tagi zaznaczone powyżej.

en: To delete tags from the gallery, place a checkmark in the box for each tag you wish to delete then press the <em>delete checked tags</em> button. The brackets contain the number of times the tag appears.
pl: Aby usunąć tagi z galerii, zaznacz je i naciśnij przycisk <em>usuń zaznaczone tagi</em>. Nawiasy zawierają liczbę ile razy dany tag jest w użyciu.

en: rename tags
pl: zmień nazwę

en: Save all the changes entered above.
pl: Zapisz wszystkie zmiany wprowadzone powyżej.

en: To change the value of a tag enter a new value in the text box in front of the tag. Then press the <em>rename tags</em> button
pl: Aby zmienić tag wprowadź nową wartość do pola tekstowego przed tagiem. Następnie naciśnij przycisk <em>zmień nazwę</em>

en: save new tags
pl: zapisz nowe tagi

en: Add all the tags entered above.
pl: Dodaj wszystkie tagi wprowadzone powyżej.

en: Add tags to the list by entering their names in the input fields of the <em>New tags</em> list. Then press the <em>save new tags </em>button
pl: Dodaj tagi poprzez wprowadzenie ich nazw do listy <em>Nowe tagi</em>. Następnie naciśnij przycisk <em>zapisz nowe tagi</em>

en: no theme assigned, defaulting to Gallery theme
pl: żaden motyw nie jest obecnie przypisany, zostanie użyty domyślny motyw Gallery

en: Show theme for:
pl: Pokaż motyw dla:

en: Current theme for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
pl: Obecny motyw dla <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Clear theme assignment
pl: Usuń przypisanie motywu

en: Themes allow you to visually change the entire look and feel of your gallery. Theme files are located in your
pl: Motywy pozwalają zmienić wygląd Twojej galerii. Pliki motywów są zapisane w folderze

en: folder. You can download more themes from the
pl: . Możesz ściągnąć więcej motywów z

en: zenphoto themes page
pl: strony z motywami dla zenphoto

en: Place the downloaded themes in the
pl: Umieść ściągnięte motywy w katalogu

en: folder and they will be available for your use.
pl: a będą one gotowe do użycia.

en: Set this as your theme
pl: Ustaw ten jako swój motyw

en: Use this Theme
pl: Użyj tego motywu

en: Assign this as your album theme
pl: Ustaw ten motyw dla Twojego albumu

en: Assign Theme
pl: Ustaw motyw

en: Current Theme
pl: Aktualny motyw

en: The album couldn't be created in the 'albums' folder. This is usually a permissions problem. Try setting the permissions on the albums and cache folders to be world-writable using a shell:
pl: Album nie został utworzony w folderze 'albums'. Zwykle problem dotyczy uprawnień. Spróbuj ustawić prawa do zapisu dla albumów i dla folderów przechowujących wersje cache, użyj powłoki shell:

en: or use your FTP program to give everyone write permissions to those folders.
pl: lub użyj klienta FTP aby nadać każdemu prawa zapisu do tych folderów.

en: You must upload at least one file.
pl: Powinieneś zaimportować przynajmniej jeden plik.

en: You must enter a folder name for your new album.
pl: Musisz podać nazwę folderu dla nowego albumu.

en: You've most likely exceeded the upload limits. Try uploading fewer files at a time, or use a ZIP file.
pl: Wygląda na to, że przekroczyłeś limit uploadu. Spróbuj zaimportować mniej plików naraz lub użyj archiwum ZIP.

en: There was an error submitting the form. Please try again. If this keeps happening, check your server and PHP configuration (make sure file uploads are enabled, and upload_max_filesize is set high enough)
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza. Spróbuj ponownie. Jeśli to będzie się powtarzać, sprawdź konfigurację serwera i PHP (upewnij się, że opcja importowania/uploadowania plików jest włączona oraz, że wartość upload_max_filesize jest wystarczająco duża)

en: If you think this is a bug, file a bug report. Thanks!
pl: Jeśli sądzisz, że to jest błąd, załącz raport błędu. Dzięki!

en: Upload Photos
pl: Importuj zdjęcia

en: This web-based upload accepts ZenPhoto formats: %s, %s, and %s.
pl: Ten rodzaj uploadu akceptuje następujące formaty: %s, %s, oraz %s.

en: You can also upload a <strong>ZIP</strong> archive containing any of those file types.
pl: Możesz także zaimportować archiwum <strong>ZIP</strong> zawierające każdy z tych typów plików.

en: The maximum size for any one file is
pl: Maksymalny rozmiar dla każdego pliku to

en: Don't forget, you can also use
pl: Nie zapomnij, możesz użyć także

en: to upload folders of images into the albums directory!
pl: aby zaimportować katalog ze zdjęciami do folderu albumu!

en: Something went wrong...
pl: Coś poszło nie tak...

en: There was an error submitting the form. Please try again.
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza. Spróbuj jeszcze raz.

en: PHP Safe Mode Restrictions in effect!
pl: Opcja PHP Safe Mode Restrictions jest w użyciu!

en: Zenphoto may be unable to perform uploads when PHP Safe Mode restrictions are in effect
pl: Zenphoto nie będzie w stanie importować gdy jest używana opcja PHP Safe Mode

en: That name is already used.
pl: Ta nazwa jest już w użyciu.

en: This upload has to have a folder. Type a title or folder name to continue...
pl: Ten import musi posiadać folder. Podaj tytuł lub nazwę folderu aby kontynuować...

en: Upload to:
pl: Wgraj do:

en: Make a new Album
pl: Utwórz nowy Album

en: and
pl: i

en: Publish the album so everyone can see it.
pl: Opublikuj album aby każdy mógł go zobaczyć.

en: called:
pl: zwane:

en: with the folder name:
pl: z nazwą folderu (bez polskich znaków):

en: Auto-generate
pl: Auto-generuj

en: Doesn't reload!
pl: Nie odświeża!

en: Add more upload boxes
pl: Dodaj więcej pól

en: (won't reload the page, but remember your upload limits!)
pl: (nie odświeży strony, ale pamiętaj o swoich limitach upload!)

en: Subalbum order saved
pl: Kolejność pod-albumu zapisana

en: Edit Album:
pl: Edytuj Album:

en: Back to the list of albums (go up one level)
pl: Powróć do listy albumów (przejdź poziom wyżej)

en: Sort Album
pl: Sortuj Album

en: You must supply a  password.
pl: Musisz podać hasło.

en: Your passwords did not match.
pl: Twoje hasła nie są zgodne.

en: Changes saved
pl: Zmiany zapisano

en: There was an error with a move, copy, or rename operation.
pl: Wystąpił błąd związany z operacją przenieś, kopiuj lub zmień nazwę.

en: Images uploaded
pl: Zdjęcia zostały zaimportowane

en: Subalbums
pl: Subalbumy

en: Images
pl: Obrazy

en: Albums
pl: Albumy

en:  descending
pl: malejąco

en: Current sort: %1$s%2$s.
pl: Obecne sortowanie: %1$s%2$s.

en: Drag the albums into the order you wish them displayed.
pl: Ustaw albumy w takim porządku, w jakim chcesz aby były wyświetlane.

en: Select an album to edit its description and data, or
pl: Wybierz album aby edytować jego opis, dane lub

en: mass-edit all album data
pl: edycja masowa wszystkich danych albumu

en: Has Password
pl: Posiada Hasło

en: Published/Unpublished
pl: Opublikowany/Nieopublikowany

en: Cache	the album
pl: Zapisz	album w pamięci cache

en: Refresh image metadata
pl: Odśwież meta-dane zdjęcia

en: Reset	hitcounters
pl: Zresetuj	liczniki

en: Save Order
pl: Zapisz kolejność

en: Click the images for a larger version
pl: Kliknij zdjęcia aby zobaczyć większą wersję

en: expand all fields
pl: rozwiń wszystkie pola

en: collapse all fields
pl: zwiń wszystkie pola

en: Display images by:
pl: Ułóż obrazy wg:

en: save changes
pl: zapisz zmiany

en: Select as album thumbnail.
pl: Wybierz jako miniaturkę albumu.

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Visible
pl: Widoczne

en: Description:
pl: Opis:

en: Hit counter: <strong>%u</strong>
pl: Licznik kliknięć: <strong>%u</strong>

en: Rename File
pl: Zmień nazwę pliku

en: Are you sure you want to select this image for deletion?
pl: Jesteś pewien chcesz zaznaczyć to zdjęcie do usunięcia?

en: Delete image.
pl: Usuń zdjęcie.

en: Image will be deleted when changes are saved.
pl: Zdjęcie zostanie usunięte gdy zmiany zostaną zapisane.

en: City:
pl: Miasto:

en: State:
pl: Region:

en: Country:
pl: Kraj:

en: Credit:
pl: Twórcy:

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: show more fields
pl: pokaż więcej pól

en: show fewer fields
pl: pokaż mniej pól

en: Save Successful
pl: Zmiany zapisano pomyślnie

en: Edit All Albums in
pl: Edytuj wszystkie albumy w

en: Back to the list of albums (go up a level)
pl: Powróć do listy albumów (przejdź poziom wyżej)

en: Edit Gallery
pl: Edytuj galerię

en: Album order saved
pl: Kolejność wyświetlania albumów została zapisana

en: Edit this album
pl: Edytuj ten album

en: There are no albums for you to edit.
pl: Nie ma albumów do edycji.

en: zenphoto Administration
pl: Administracja zenphoto

en: Could not connect to  <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>
pl: Nie można się połączyć do <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>

en: zenphoto version %s is available.
pl: wersja zenphoto %s jest dostępna.

en: You are running the latest zenphoto version.
pl: Posiadasz najnowszą wersję zenphoto.

en: Check for zenphoto update.
pl: Sprawdź aktualizacje zenphoto.

en: Cache has been purged
pl: Pamięć cache została wyczyszczona

en: <strong>Upload</strong> pictures.
pl: <strong>Wgraj</strong> zdjęcia.

en: <strong>Edit</strong> titles, descriptions, and other metadata.
pl: <strong>Edytuj</strong> tytuły, opisy i pozostałe meta-dane.

en: Edit or delete <strong>comments</strong>.
pl: Edytuj lub kasuj <strong>komentarze</strong>.

en: Browse your <strong>gallery</strong> and edit on the go.
pl: Przeglądaj swoją <strong>galerię</strong> i edytuj na bieżąco.

en: 10 Most Recent Comments
pl: 10 ostatnich komentarzy

en: %1$s commented on %2$s:
pl: %1$s skomentowano w %2$s:

en: Gallery Maintenance
pl: Obsługa Galerii

en: Your database is
pl: Twoja baza danych

en: Tables are prefixed by
pl: Przedrostki dla tabel

en: Cleans the database and removes any orphan entries for comments, images, and albums.
pl: Czyści bazę danych i usuwa wszelkie niepowiązane rekordy dla komentarzy, zdjęć oraz albumów.

en: Refresh the Database
pl: Odśwież bazę danych

en: Clears the image cache. Images will be re-cached as they are viewed. To clear the cache and renew it, use the <em>Pre-Cache Images</em> button below.
pl: Czyści pamięć cache dla zdjęć. Zdjęcia zostaną ponownie dodane do pamięci cache gdy będą przeglądane. Aby wyczyścić pamięć cache i następnie ją odnowić użyj przycisku <em>Pre-Cache Images</em> poniżej.

en: Purge Cache
pl: Wyczyść pamięć cache

en: Finds newly uploaded images that have not been cached and creates the cached version. It also refreshes the numbers above. If you have a large number of images in your gallery you might consider using the <em>pre-cache image</em> link for each album to avoid swamping your browser.
pl: Odnajduje ostatnio dodane zdjęcia, które jeszcze nie zostały dodane do pamięci cache i tworzy ich wersję w pamięci cache. Jeśli posiadasz dużą liczbę zdjęć w swojej galerii, rozważ użycie funkcji <em>pre-cache image</em> dla każdego albumu aby zapobiec zawieszeniu się przeglądarki.

en: Forces a refresh of the EXIF and IPTC data for all images.
pl: Odświeża dane EXIF i IPTC dla wszystkich zdjęć.

en: Sets all album and image hitcounters to zero.
pl: Zresetuj wszystkie liczniki albumów i zdjęć.

en: Gallery Stats
pl: Statystyki Galerii

en: <strong>%1$u</strong> images (%2$u not visible)
pl: <strong>%1$u</strong> obrazy (%2$u niewidoczne)

en: <strong>%u</strong> images
pl: <strong>%u</strong> obrazów

en: <strong>%1$u</strong> albums (%2$u not published)
pl: <strong>%1$u</strong> albumy (%2$u nieopublikowane)

en: <strong>%u</strong> albums
pl: <strong>%u</strong> albumów

en: <strong>%1$u</strong> comments (%2$u in moderation)
pl: <strong>%1$u</strong> komentarzy (%2$u w moderacji)

en: <strong>%u</strong> comments
pl: <strong>%u</strong> komentarzy

en: Could not create zip file.
pl: Nie można utworzyć pliku zip.

en: Could not create tar file.
pl: Nie można utworzyć pliku tar.

en: Could not create bzip2 file.
pl: Nie można utworzyć pliku bzip2.

en: Could not create gzip file.
pl: Nie można utworzyć pliku gzip.

en: Can only use download_file() if archive is in memory. Redirect to file otherwise, it is faster.
pl: Funkcji download_file() można użyć tylko wtedy gdy archiwum jest w pamięci. W przeciwnym razie przekieruj do pliku, to jest szybsze.

en: Could not add %s to archive because the filename is too long.
pl: Nie można zarchiwizować %s, ponieważ nazwa pliku jest za długa.

en: Could not open file %s for reading. It was not added.
pl: Nie można czytać z pliku %s. Nie został dodany.

en: This script does not support extracting this type of tar file.
pl: Ten skrypt nie wspiera rozpakowywania tego typu plików tar.

en: Could not extract from %s it is corrupt.
pl: Nie można rozpakować z %s ponieważ jest uszkodzony.

en: %s already exists.
pl: %s już istnieje.

en: Could not open %s for writing.
pl: Nie można otworzyć %s do zapisu.

en: Could not open sfx module from %s
pl: Nie można otworzyć modułu sfx z %s

en: You are receiving this e-mail because of a password reset request on your Zenphoto gallery from a user who tried to log in as %s.
pl: Otrzymałeś tą wiadomość ze względu na prośbę o zresetowaniu hasła na Twej galerii Zenphoto od użytkownika o loginie %s

en: To reset your Zenphoto Admin passwords visit: %s
pl: Aby zresetować hasło dla Zenphoto Admin odwiedź: %s

en: If you do not wish to reset your passwords just ignore this message. This ticket will automatically expire in 3 days.
pl: Zignoruj tą wiadomość jeśli nie chcesz zresetować swoich haseł. Ten ticket automatycznie wygaśnie w ciągu 3 dni.

en: The Zenphoto information you requested
pl: Informacje Zenphoto, o które prosiłeś

en: Error: The album %s cannot be found.
pl: Błąd: Album %s nie został znaleziony.

en: Error: The album %s is not readable.
pl: Błąd: Nie można czytać albumu %s.

en: Error: The 'albums' directory (%s) cannot be found.
pl: Błąd: Katalog 'albums' (%s) nie został znaleziony.

en: Error: The 'albums' directory (%s) is not readable.
pl: Błąd: Nie można czytać katalogu 'albums' (%s).

en: Forbidden
pl: Zabronione

en: Method Not Allowed
pl: Metoda niedozwolona

en: MySQL Error: The PHP MySQL extentions have not been installed. Please ask your administrator to add MySQL support to your PHP installation.
pl: Błąd MySQL: Rozszerzenie PHP MySQL nie zostało zainstalowane. Skontaktuj się z administratorem aby dodać wsparcie dla MySQL w Twojej instalacji PHP.

en: MySQL Error: Zenphoto could not connect to the database server.
pl: Błąd MySQL: Zenphoto nie udało się połączyć z serwerem bazy danych.

en: Check your <strong>zp-config.php</strong> file for the correct <em><strong>host</strong>, <strong>user name</strong>, and <strong>password</strong></em>.
pl: Upewnij się, że w pliku <strong>zp-config.php</strong> wprowadzone są właściwe wartości dla <em><strong>host</strong>, <strong>user name</strong>, and <strong>password</strong></em>.

en: Note that you may need to change the <em>host</em> from localhost if your web server uses a separate MySQL server, which is common in large shared hosting environments like Dreamhost and GoDaddy.
pl: Możliwe, że musisz zmienić wartość <em>host</em> z localhost, jeśli Twój web serwer używa osobnego serwera MySQL, co jest częste w dużych środowiskach hostingowych jak Dreamhost i GoDaddy.

en: Also make sure the server is running, if you control it.
pl: Jeśli możesz upewnij że serwer działa prawidłowo.

en: MySQL Error: The database is connected, but Zenphoto could not select the database %s.
pl: Błąd MySQL: Połączenie z bazą danych powiodło się, niestety Zenphoto nie udało się wybrać bazy danych %s.

en: Make sure it already exists, create it if you need to.
pl: Upewnij się, że już istnieje, utwórz, jeśli trzeba.

en: Also make sure the user you're trying to connect with has privileges to use this database.
pl: Upewnij się, że użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia do używania tej bazy danych.

en: MySQL Query ( <em>%1$s</em> ) failed. Error: %2$s
pl: Zapytanie MySQL ( <em>%1$s</em> ) nie powiodło się. Błąd: %2$s

en: It looks like your zenphoto tables haven't been created.
pl: Nie udało się stworzyć tabeli zenphoto w bazie danych.

en: You may need to run <a href="%s/%s/setup.php">the setup script.</a>
pl: Być może bedziesz musiał uruchomić <a href="%s/%s/setup.php">skrypt.</a>

en: Afrikaans
pl: Afrykański

en: Albanian
pl: Albański

en: Arabic (United Arab Emirates)
pl: Arabski (United Arab Emirates)

en: Arabic (Egypt)
pl: Arabski (Egipt)

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Chinese (Hong Kong)
pl: Chiński z Hong Kongu

en: Chinese (Taiwan)
pl: Chiński Tajwański

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Czech
pl: Czeski

en: Cambodian
pl: Kambodżański

en: Danish
pl: Duński

en: Estonian
pl: Estoński

en: Finnish
pl: Fiński

en: Faroese
pl: Farerski

en: Galician
pl: Galicyjski

en: Greek
pl: Grecki

en: Hebrew
pl: Hebrjaski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Italian (Italy)
pl: Włoski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Malay
pl: Malajski

en: Malagasy
pl: Malgaski

en: Norwegian (Bokml)
pl: Norweski

en: Norwegian
pl: Norweski

en: Polish
pl: Polski

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Russian (Russia)
pl: Rosyjski

en: Sinhala
pl: Syngaleski

en: Slovaka
pl: Słowacki

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Spanish (Latin America)
pl: Hiszpański z Ameryki Południowej

en: Serbian
pl: Serbski

en: Swedish (Sweden)
pl: Szwedzki

en: Thai
pl: Tajski

en: Turkish
pl: Turecki

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Uzbek
pl: Uzbecki

en: Welsh
pl: Walijski

en: Zenphoto Image Processing Error: %s
pl: Błąd Przetwarzania Obrazu: %s

en: Image: [<code>%s</code>]
pl: Obraz: [<code>%s</code>]

en: Arguments:
pl: Parametry:

en: size =
pl: rozmiar=

en: width =
pl: szerokość=

en: height =
pl: wysokość=

en: quality =
pl: jakość =

en: thumb =
pl: miniatural =

en: crop =
pl: kadr =

en: The GD Library is not installed or not available.
pl: Biblioteka GD nie jest zainstalowana lub dostępna.

en: Image not found or is unreadable.
pl: Nie znaleziono obrazu lub jest nieprawidłowy.

en: Unknown error! Please report to the developers at <a href="http://www.zenphoto.org/">www.zenphoto.org</a>
pl: Nieznany błąd ! Proszę poinformować deweloperów na <a href="http://www.zenphoto.org/">www.zenphoto.org</a>

en: <strong>Zenphoto error:</strong> zp-config.php not found. Perhaps you need to run <a href="%s/setup.php">setup</a> (or migrate your old config.php)
pl: <strong>Błąd Zenphoto:</strong> nie znaleziono zp-config.php. Być może musisz uruchomić <a href="%s/setup.php">setup</a> (albo powrócić do starego config.php)

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Camera Maker
pl: Producent Aparatu

en: Camera Model
pl: Model Aparatu

en: Shutter Speed
pl: Migawka

en: Aperture
pl: Przesłona

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: 35mm Equivalent Focal Length
pl: Ekwiwalent ogniskowej dla filmu 35mm

en: ISO Sensitivity
pl: Czułość ISO

en: Time Taken
pl: Data Wykonania

en: Exposure Compensation
pl: Kompensacja Ekspozycji

en: Metering Mode
pl: Pomiar Światła

en: Flash Fired
pl: Flesh Błysnął

en: Original Width
pl: Oryginalna Szerokość

en: Original Height
pl: Oryginalna Wysokość

en: Contrast Setting
pl: Ustawienie Kontrastu

en: Sharpness Setting
pl: Ustawienie Ostrości

en: Saturation Setting
pl: Ustawienia Nasycenia Koloru

en: White Balance
pl: Balans Bieli

en: Latitude
pl: Wysokość

en: Longitude
pl: Długość

en: Longitude Reference
pl: Dane o długości geograficznej

en: Altitude
pl: Wysokość

en: Altitude Reference
pl: Dane Wysokościowe

en: ERROR: Assertion failed in
pl: BŁĄD: Weryfikacja nie powiodła się w

en: Page access %2$s (%1$s)
pl: Dostęp do strony %2$s (%1$s)

en: Too few arguments! Image not found.
pl: Za mało danych! Nie znaleziono obrazu.

en: The cache directory does not exist. Please create it and set the permissions to 0777.
pl: Folder cache nie istnieje. Stwórz go lub ustaw jego uprawnienia na 0777.

en: The cache directory is not writable! Attempts to chmod didn't work.
pl: Nie można zapisywać w folderze cache! Komenda chmode nie powiodła się.

en: Image not found; file does not exist.
pl: Obrazu nie znaleziono; plik nie istnieje.

en: Abort
pl: Cofnij

en: Missing zlib extensions
pl: Brakujące rozszeżenia zlib

en: Invalid number / type of arguments
pl: Nieprawidłowy numer / typ danych

en: Invalid variable type p_filelist
pl: Nieprawidłowy typ zmiennej p_filelist

en: Invalid variable type %s for p_filelist
pl: Nieprawidłowy typ zmiennej %s dla p_filelist

en: Unable to open archive %s in binary read mode
pl: Nie można otworzyć pliku archiwum %s w trybie binarnym

en: No file with filename
pl: Brak pliku z podaną nazwą

en: Invalid variable type p_archive_to_add
pl: Nieprawidłowy typ zmiennej p_archive_to_add

en: Missing archive file
pl: Brakuje pliku archiwum

en: Unable to read archive
pl: Nie można przeczytać archiwum

en: Invalid optional parameter %s for this method
pl: Nieprawidłowe opcjonalny parametr %s dla tej metody

en: Missing parameter value for option
pl: Brakujący parametr wartości dla opcji

en: Wrong parameter value for option
pl: Nieprawidłowa wartość parametru dla opcji

en: Value must be integer, string or array for option
pl: Opcja musi być typu integer, string lub array

en: Too many values in index range for option
pl: Zbyt wiele wartości w zakresie indeksu dla opcji

en: Invalid order of index range for option
pl: Nieprawidłowa kolejność zakresu indeksu dla opcji

en: Function %1$s is not an existing function for option %2$s
pl: Funkcja %1$s nie istnieje dla opcji %2$s

en: Unknown parameter
pl: Nieznany parametr

en: Missing mandatory parameter
pl: Nieprawidłowy typ zmiennej p_archive_to_add

en: Invalid file attribute
pl: Nieprawidłowy parametr pliku

en: Invalid type %1$s String expected for attribute %2$s
pl: Nieprawidłowy typ %1$s typ String oczekiwany dla atrybutu %2$s

en: Invalid empty filename for attribute
pl: Nieprawidłowy wpis dla nazwy pliku

en: Invalid empty short filename for attribute
pl: Nieprawidłowy wpis dla krótkiej nazwy pliku

en: Invalid empty full filename for attribute %s
pl: Nieprawidłowy wpis podaj pełną nazwę pliku dla  %s

en: Invalid type %1$s Integer expected for attribute %2$s
pl: Nieprawidłowy typ %1$s Integer oczekiwany dla atrybutu %2$s

en: File
pl: Plik

en: Unable to open temporary file %s in binary write mode
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego %s w trybie binarnym

en: Zip file %s already open
pl: Plik Zip %s już otwarty

en: Unable to open archive %1$s in %2$s mode
pl: Nie mozna otworzyć pliku archiwum %1$s in %2$s mode

en: File %s does not exists
pl: Plik %s nie istnieje

en: Invalid file list parameter (invalid or empty list)
pl: Nieprawidłowy parametr listy plików (nieprawidłowa lub pusta lista)

en: Unable to open file %s in binary read mode
pl: Nie można otworzyć pliku %s w trybie binarnym

en: Invalid archive size
pl: Nieprawidłowa wilkość archiwum

en: Filename %1$s is compressed by an unsupported compression method (%2$s)
pl: Nazwa pliku %1$s jest skompresowana nieznaną metodą kompresji (%2$s)

en: Unsupported encryption for filename %s
pl: Szyfrowanie nie jest dostępne dla %s

en: Filename %s is outside PCLZIP_OPT_EXTRACT_DIR_RESTRICTION
pl: Nazwa pliku %s jest poza PCLZIP_OPT_EXTRACT_DIR_RESTRICTION

en: Filename %s is already used by an existing directory
pl: Nazwa %s jest już używana przez istniejący folder

en: Filename %s exists and is write protected
pl: Nazwa %s istnieje i jest zabezpieczona przed zapisem

en: Newer version of %s exists and option PCLZIP_OPT_REPLACE_NEWER is not selected
pl: Nowsza wersja %s istnieje i opcja PCLZIP_OPT_REPLACE_NEWER nie jest wybrana

en: Invalid archive structure
pl: Nieprawidłowa struktura archiwum

en: Invalid block size :
pl: Nieprawidłowy rozmiar (block size) :

en: Unable to go to the end of the archive
pl: Nie można przetworzyć końcówki archiwum

en: Unable to seek back to the middle of the archive
pl: Nie można szukać podczas archiwizacji

en: Invalid End of Central Dir Record size :
pl: Nieprawidłowy Koniec Central Dir Record:

en: Unable to create directory
pl: Niemożna stworzyć katalogu

en: Unable to open archive file %s in binary write mode
pl: Nie mozna otworzyć pliku archiwum %s w trybie binarnym

en: create
pl: stwórz

en: update
pl: zaktualizuj

en: Zen Photo Setup
pl: Zenphoto Instalacja

en: Upgrade
pl: Zaktualizuj

en: Setup
pl: Instaluj

en: Zenphoto has detected that you're upgrading to a new version.
pl: Zenphoto wykryło, że uaktualniłeś je do nowszej wersji.

en: Welcome to Zenphoto! This page will set up Zenphoto on your web server.
pl: Witamy w Zenphoto! Ta strona zainsatluje Zenphoto na twoim serwerze.

en: Systems Check:
pl: Sprawdzanie Systemu:

en: [<em>%s</em> does not exist]
pl: [<em>%s</em> nie istnieje]

en: [<em>%s</em> does not exist and <strong>setup</strong> could not create it]
pl: [<em>%s</em> nie istnieje i <strong>instalacja</strong> nie może jego stworzyć]

en: You must create the folder <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.
pl: Musisz stworzyć folder <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.

en: [<em>%s</em> is not writeable and <strong>setup</strong> could not make it so]
pl: [<em>%s</em> nie jest zapisywalny <strong>instalacja</strong>nie może się zacząć]

en: Change the permissions on the <code>%1$s</code> folder to be writable by the server (<code>chmod 777 %2$s</code>)
pl: Zmień uprawnienia do <code>%1$s</code> folderu aby mógł być zmieniany przez serwer (<code>chmod 777 %2$s</code>)

en: PHP version %s
pl: wersja PHP %s

en: Version %s or greater is required.
pl: Wersja %s lub nowsza jest wymagana.

en: [is set]
pl: [jest ustawiony]

en: Zenphoto functionality is reduced when PHP <code>safe mode</code> restrictions are in effect.
pl: Funkcjonalność Zenphoto jest ograniczona kiedy w PHP opcja <code>safe mode</code> jest włączona.

en: [is enabled]
pl: [jest włączone]

en: You should consider disabling <code>magic_quotes_gpc</code>. For more information <a href="http://www.zenphoto.org/2008/08/troubleshooting-zenphoto/#25" target="_new">click here</a>.
pl: Rozważ wyłączenie <code>magic_quotes_gpc</code>. Po więcej informacji <a href="http://www.zenphoto.org/2008/08/troubleshooting-zenphoto/#25" target="_new">kliknij</a>.

en: PHP GD support
pl: wsparcie dla PHP GD

en: is not installed
pl: nie jest zainstalowany

en: You need to install GD support in your PHP
pl: Musisz zainstalować biblioteki GD na swoim serwerze PHP

en: Your PHP GD does not support %1$s, or %2$s
pl: Twój PHP GD nie obsługuje %1$s, or %2$s

en: Your PHP GD does not support %1$s
pl: Twoje PHP GD nie wspiera %1$s

en: To correct this you should install GD with appropriate image support in your PHP
pl: Aby to naprawić powinienneś zainstalować GD z właściwym wsparciem dla obrazów w twoim PHP

en: Your PHP GD does not support %1$s, %2$s, or %3$s
pl: Twój PHP GD nie obsługuje %1$s, %2$s, or %3$s

en: To correct this you need to install GD with appropriate image support in your PHP
pl: Aby to naprawić powinienneś zainstalować GD z właściwym wsparciem dla obrazów w twoim PHP

en: PHP GD image support
pl: Wsparcie dla PHP GD obrazów

en: The unsupported image types will not be viewable in your albums.
pl: Niewspierane typy plików nie będą wyświetlane w twoich albumach.

en: is disabled
pl: jest wyłączone

en: You need to set the define <code>SAFE_GLOB</code> to <code>true</code> in <code>functions.php</code>
pl: Musisz ustawić wartość <code>SAFE_GLOB</code> na <code>true</code> w pliku <code>functions.php</code>

en: [is not present]
pl: [nie jest obecny]

en: Localization of Zenphoto currently requires native PHP <code>gettext()</code> support
pl: Lokalizacja Zenphoto wymaga wsparcia dla natywnego PHP <code>gettext()</code>

en: failed
pl: nieudane

en: Locale functionality is not implemented on your platform or the specified locale does not exist. Language translation may not work.
pl: Lokalizacja nie jest zaimplementowana w twojej platwormie albo pliki twojego kraju nie istnieją. Tłumaczenie może nie działać.

en: PHP <code>mbstring</code> package
pl: Pakiet PHP <code>mbstring</code>

en: Strings generated internally by PHP may not display correctly. (e.g. dates)
pl: Znaki (ciągi znaków) wygenerowane wewnętrznie przez PHP mogą być niewłaściwie wyświetlane. (np. daty)

en:  PHP MySQL support
pl: Wsparcie dla PHP MySQL

en: You need to install MySQL support in your PHP
pl: Musisz zainstalować wsparcie dla MySQL w swoim PHP

en: file
pl: plik

en: [does not exist]
pl: [nie istnieje]

en: Edit the <code>zp-config.php.source</code> file and rename it to <code>zp-config.php</code>
pl: Edytuj plik<code>zp-config.php.source</code> i zmień jego nazwę na <code>zp-config.php</code>

en: You can find the file in the "zp-core" directory.
pl: Mozesz znaleźć ten plik w folderze "zp-core" .

en: MySQL setup in
pl: instalacja MySQL w

en: Fill in the missing information below and <strong>setup</strong> will attempt to update your <code>zp-config.php</code> file.
pl: Podaj poniżej brakujące informacje a <strong>instalator</strong> spróbuje zaktualizować Twój plik konfiguracyjny <code>zp-config.php</code>.

en: MySQL admin user
pl: MySQL użytkownik admin

en: MySQL admin password
pl: hasło admina MySQL

en: MySQL database
pl: baza danych MySQL

en: Database table prefix
pl: Przedrostek tabeli bazy danych

en: required
pl: wymagane

en: MySQL setup in <em>zp-config.php</em>
pl: MySQL instalacja w <em>zp-config.php</em>

en: You have not set your <strong>MySQL</strong> <code>user</code>, <code>password</code>, etc. in your <code>zp-config.php</code> file and <strong>setup</strong> is not able to write to the file.
pl: Nie ustaliłeś <strong>MySQL</strong> <code>loginu</code>, <code>hasła</code>, itd. w twoim pliku <code>zp-config.php</code> i <strong>skrypt instalacyjnysetup</strong> nie może zmienić tego pliku.

en: connect to MySQL
pl: połączenie do MySQL

en: Could not connect to the <strong>MySQL</strong> server. Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database host</code> in your <code>zp-config.php</code> file and try again.
pl: Brak połączenia z serwerem <strong>MySQL</strong>. Sprawdź <code>user</code>, <code>password</code> oraz <code>database host</code> w pliku konfiguracyjnym <code>zp-config.php</code> i spróbuj ponownie.

en: MySQL version
pl: wersja MySQL

en: Version %1$s or greater is required.<br />Version %2$s or greater is prefered.
pl: Wersja %s lub nowsza jest wymagana.<br />Version %2$s albo wyższa jest preferowana.

en: connect to the database <code> %s </code>
pl: połączenie z bazą danych <code> %s </code>

en: Could not access the <strong>MySQL</strong> database (<code>%s</code>).
pl: Brak dostępu do bazy danych <strong>MySQL</strong> (<code>%s</code>).

en: Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database name</code> and try again.
pl: Sprawdź <code>login</code>, <code>hasło</code>, i <code>nazwę bazy danych</code> potem spróbuj jeszcze raz.

en: Make sure the database has been created, and the <code>user</code> has access to it.
pl: Upewnij się, że baza danych została utworzona i <code>user</code> posiada do niej dostęp.

en: Also check the <code>MySQL host</code>.
pl: Sprawdź również <code>MySQL host</code>.

en: Select
pl: Wybierz

en: Create
pl: Utwórz

en: Drop
pl: Usuń

en: Insert
pl: Dodaj

en: Update
pl: Zaktualizuj

en: Alter
pl: Zmień

en: MySQL access rights
pl: prawa dostępu MySQL

en: Your MySQL user must have %s rights.
pl: Twój użytkownik MySQL musi posiadać %s prawa.

en: MySQL <em>show tables</em> found no tables
pl: MySQL <em>pokaż tabele</em> nie znalazło żadnych tabel

en: MySQL <em>show tables</em> found: %s
pl: MySQL <em>pokaż tabele</em> znalazło: %s

en: [Failed]
pl: [Nieudane]

en: MySQL did not return a list of the database tables for <code>%s</code>.
pl: MySQL nie zwróciło listy tabel bazy danych dla <code>%s</code>.

en: <strong>Setup</strong> will attempt to create all tables. This will not over write any existing tables.
pl: <strong>Setup</strong> spróbuje utworzyć wszystkie tabele. Ta operacja nie nadpisze żadnych istniejących tabel.

en: Zenphoto core files
pl: Pliki jądra Zenphoto

en: Perhaps there was a problem with the upload. You should check the following files
pl: Prawdopodnie powstał problem z załdowaniem plików. Powinienneś sprawdzić następujące pliki

en: This is not an official build.
pl: To nie jest wersja oficjalna.

en: Server seems not to be Apache or Apache-compatible, skipping <code>.htaccess</code> test
pl: Wygląda na to że to nie jest serwer Apache lub kompatybilny, skrypt pomija test <code>.htaccess</code>

en: is empty or does not exist
pl: jest puste lub nie istnieje

en: Edit the <code>.htaccess</code> file in the root zenphoto folder if you have the mod_rewrite module, and want cruft-free URLs.
pl: Zmień plik <code>.htaccess</code> w głównym folderze zenphoto jeśli chcesz mieć funkcję mod_rewrite i krótkie URLe.

en: Just change the one line indicated to make it work.
pl: Po prostu zmień jedną wskazaną linię aby zadziałało.

en: You can ignore this warning if you do not intend to set the option <code>mod_rewrite</code>.
pl: Możesz zignorować to ostrzeżenie jeśli nie chcesz używać opcji <code>mod_rewrite</code>.

en: wrong version
pl: nieprawidłowa wersja

en: You need to upload the copy of the .htaccess file that was included with the zenphoto distribution.
pl: Powinieneś wgrać kopię pliku .htaccess, który jest dostępny razem z dystrybucją zenphoto.

en: (<em>RewriteEngine</em> is <strong>%s</strong>)
pl: (<em>RewriteEngine</em> jest <strong>%s</strong>)

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <em>missing</em>
pl: <em>.htaccess</em> RewriteBase jest <em>nieprawidłowe</em>

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code>
pl: <em>.htaccess</em> RewriteBase jest <code>%s</code>

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code> (fixed)
pl: <em>.htaccess</em> RewriteBase jest <code>%s</code> (naprawione)

en: Does not match install folder
pl: Nie pasuje do folderu instalacyjnego

en: Either make the file writeable or set <code>RewriteBase</code> in your <code>.htaccess</code> file to <code>%s</code>.
pl: Ustaw odpowiednie atrybuty pliku aby można było go zapisać lub ustaw <code>RewriteBase</code> w pliku <code>.htaccess</code> na <code>%s</code>.

en: <code>$conf['album_folder']</code> is deprecated
pl: <code>$conf['album_folder']</code> jest przestarzały

en: You should update your zp-config.php file to conform to the current zp-config.php.example file.
pl: Powinieneś zaktualizować plik konfiguracyjny zp-config.php tak aby był zgodny z najnowszym plikiem zp-config.php.example.

en: folders
pl: foldery

en: Are not complete
pl: Nie są kompletne

en: Be sure you have uploaded the complete Zenphoto package. You must have at least the <em>en_US</em> folder.
pl: Bądź pewien że załadowałeś cały pakiet Zenphoto. Musisz mieć wgrany przynajmniej jeden <em>en_US</em> folder.

en: You need to address the problems indicated above then run <code>setup.php</code> again.
pl: Powinieneś naprawić problemy wymienione powyżej a następnie uruchomić ponownie <code>setup.php</code>.

en: Select a language:
pl: Wybierz język:

en: You need <em>USER ADMIN</em> rights to run setup.
pl: Musisz posiadać prawa <em>USER ADMIN</em> aby uruchomić instalatora.

en: About to create tables
pl: Gotowy do stworzenia table

en: About to update tables
pl: Gotowy do aktualizacji table

en: Table creation failure:
pl: Tworzenie tabeli nieudane:

en: Failed. Error:
pl: Nie udało się. Błąd:

en: Success.
pl: Operacja zakończona sukcesem.

en: Done with table create!
pl: Wykonano tworzenie tabel!

en: Done with table create with errors!
pl: Dokonano tworzenia tabel ale z błędami!

en: Done with table update
pl: Dokonano aktualizacji tabel

en: Done with table update with errors
pl: Wykonano aktualizację tabel ale z błędami

en: You need to <a href="admin-options.php">set your admin user and password</a>
pl: Musisz <a href="admin-options.php">ustawić login i hasło Admina</a>

en: You can now  <a href="../">View your gallery</a> or <a href="admin.php">administrate.</a>
pl: Możesz teraz  <a href="../">Obejrzeć twoją galerię</a>, albo nią<a href="admin.php">administrować.</a>

en: Database tables to create: %s
pl: Tabele bazy do utworzenia: %s

en: Database tables to update: %s
pl: Aktualizacja tabel bazy danych: %s

en: create and or update the database tables.
pl: stwórz albo zaktualizuj  tabele bazy danych.

en: database did not connect
pl: brak połączenia z bazą danych

en: You should run setup.php to check your configuration. If you haven't created the database yet, now would be a good time.
pl: Powinienneś uruchomić plik setup.php

en: The zp-config.php file does not exist. You should run setup.php to check your configuration and create this file.
pl: Plik zp-config.php nie istnieje. Uruchom setup.php aby sprawdzić konfigurację i go stworzyć.

en: Admin Toolbox
pl: Przybornik Admina

en: Sort gallery
pl: Uporządkuj galerię

en: Manual sorting
pl: Ułożenie osobiste

en: New album
pl: Nowy album

en: Edit album
pl: Edytuj album

en: Sort album
pl: Uporządkuj album

en: Delete the album
pl: Skasuj album

en: Delete album
pl: Skasuj album

en: Upload Here
pl: Załaduj tutaj

en: New Album Here
pl: Stwórz Nowy album tutaj

en: Are you sure you want to delete the image? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować ten obraz ? TO NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE !

en: Delete the image
pl: Skasuj obraz

en: Delete image
pl: Skasuj obraz

en: Create an album from the search
pl: Stwórz nowy album z wyszukiwania

en: Create Album
pl: Stwórz Album

en: Edit Article
pl: Edit artykuł

en: Are you sure you want to delete this article? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować ten artykuł ? TO NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE!

en: Delete article
pl: Skasuj artykuł

en: Delete Article
pl: Skasuj Artykuł

en: Add Article
pl: Dodaj Artykuł

en: Edit Page
pl: Edytuj Stronę

en: Are you sure you want to delete this page? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować tą stronę ? TO NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE !

en: Delete page
pl: Skasuj stronę

en: Delete Page
pl: Skasuj Stronę

en: Add Page
pl: Dodaj Stronę

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Previous Page
pl: Poprzednia Strona

en: Next Page
pl: Następna Strona

en: (Current Page)
pl: (Obecna strona)

en: Album Thumbnails
pl: Miniatury Albumu

en: Save
pl: Zapisz

en: Anonymous
pl: Anonimowy

en: You must supply an e-mail address.
pl: Musisz wpisać adres e-mail.

en: You must enter your name.
pl: Musisz wpisać imię.

en: You must supply an WEB page URL.
pl: Musisz wpisać adres strony WWW.

en: Captcha verification failed.
pl: Źle wpisano kod weryfikujący.

en: You must enter something in the comment text.
pl: Musisz wpisać tekst komentarza.

en: Your comment failed the SPAM filter check.
pl: Twój komentarz został zakwalifikowany jako spam.

en: Your comment has been marked for moderation.
pl: Twój komentarz został wysałny do moderatora.

en: Download Zip of the Album
pl: Pobierz plik Zip z albumu

en: Download a zip file of this album
pl: Pobierz plik Zip z albumu

en: View image: %s
pl: Zobacz obraz: %s

en: Show fields
pl: pokaż pola

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Close
pl: Zamknij

en: no date
pl: brak daty

en: Check your user and password and try again.
pl: Sprawdź swój login i hasło i spróbuj jeszcze raz.

en: The page you are trying to view is password protected.
pl: Strona, którą chcesz obejrzeć jest zabezpieczona hasłem.

en: Hint: %s
pl: Podpowiedź: %s

en: 1: Normal (0 deg)
pl: 1: Normalnie (0 stopni)

en: 2: Mirrored
pl: 2: Lustrzane

en: 3: Upsidedown
pl: 3: "Do góry nogami"

en: 4: Upsidedown Mirrored
pl: 4: "Do góry nogami" lustrzane

en: 5: 90 deg CW Mirrored
pl: 5: 90 st CW lustrzane

en: 6: 90 deg CCW
pl: 6: 90 st CCW

en: 7: 90 deg CCW Mirrored
pl: 7: 90 st CCW lustrzane

en: 8: 90 deg CW
pl: 8: 90 st CW

en: Unknown
pl: Nieznany

en: No Unit
pl: Brak jednostki

en: Inch
pl: Cal

en: Centimeter
pl: Centymetr

en: Center of Pixel Array
pl: Środek tablicy pikseli

en: Aperture Priority
pl: Preselekcja Przesłony

en: Shutter Priority
pl: Preselekcja Migawki

en: Portrat
pl: Portret

en: Landscape
pl: Krajobraz

en: Average
pl: Średni

en: Center Weighted Average
pl: Centroważony

en: Spot
pl: Punktowy

en: Multi-Spot
pl: Wielo-punktowy

en: Multi-Segment
pl: Wielo-segmentowy

en: Partial
pl: Częściowy

en: Other
pl: Inny

en: Unknown or Auto
pl: Nieznany lub Auto

en: Daylight
pl: Światło dzienne

en: Flourescent
pl: Światło jarzeniowe

en: Tungsten
pl: Świtało żarowe

en: Flash
pl: Flesh

en: No Flash
pl: Bez Flesha

en: Red Eye
pl: Czerwone oczy

en: Uncalibrated
pl: Nieskalibrowany

en: pixels
pl: pikseli

en: No Compression
pl: Brak kompresji

en: Jpeg Compression
pl: Stopień Kompresji JPG

en: Not defined
pl: nie ustalony

en: version
pl: wersja

en: Bulb
pl: Żarówka

en: The file could not be found.
pl: Nie można znaleźć pliku.

en: Couldnt Find SubIFD
pl: Nie można znaleźć SubIFD

en: Illegal size for SubIFD
pl: Nieprawidłowy rozmiar SubIFD

en: Couldnt Find IFD1
pl: Nie można znaleźć IFD1

en: Illegal size for IFD1
pl: Nieprawidłowy rozmiar dla IFD1

en: Normal
pl: Normalny

en: Off
pl: Wyłączony

en: Auto
pl: Automatyczny

en: On
pl: Włączony

en: Red Eye Reduction
pl: Redukcja Czerwonych Oczu

en: Auto + Red Eye Reduction
pl: Automatyczny + Redukcja Czerwonych Oczu

en: On + Red Eye Reduction
pl: Włączony + Redukcja Czerwonych Oczu

en: External Flash
pl: Lampa zewnętrzna

en: Manual Focus
pl: Fokus Ręczny

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Large
pl: Duży

en: Medium
pl: Średni

en: Small
pl: Mały

en: Full Auto
pl: Pełny Automatyczny

en: Fast Shutter
pl: Szybka Migawka

en: Slow Shutter
pl: Wolna Migawka

en: Night
pl: Noc

en: Black & White
pl: Czarno & Biały

en: Portrait
pl: Portret

en: Macro/Close-Up
pl: Makro

en: None
pl: Brak

en: High
pl: Wysoki

en: Low
pl: Niski

en: Evaluative
pl: Uśredniony

en: Center-weighted
pl: Centro-ważony

en: Right
pl: Prawy

en: Center
pl: Centralny

en: Left
pl: Lewy

en: Flash Did Not Fire
pl: Flash nie błysnął

en: External E-TTL
pl: Zewnętrzny  E-TTL

en: Internal Flash
pl: Wewnętrzny Flash

en: Sunny
pl: Słonecznie

en: Cloudy
pl: Pochmurnie

en: Soft
pl: Miękki

en: Hard
pl: Twardy

en: Unknown:
pl: Nieznane:

en: Red-Eye Reduction
pl: Redukcja Czerwonych oczu

en: Sports
pl: Sporty

en: Shutter Prority
pl: Preselekcja Przesłony

en: Manual Exposure
pl: Manualna Ekspozycja

en: No Warning
pl: Brak ostrzeżeń

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Out of Focus
pl: Poza ostrością

en: Over Exposure
pl: Prześwietlone

en: Converter
pl: Konwerter

en: Color
pl: Kolor

en: Bright+
pl: Jasność+

en: Bright-
pl: Jasność-

en: Contrast+
pl: Kontrast+

en: Contrast-
pl: Kontrast-

en: Incandescense
pl: Żarowe

en: Flourescence
pl: Fluorescencyjne

en: SpeedLight
pl: Błyskowe

en: Fisheye
pl: Rybieoko

en: Did Not Fire
pl: Nie błysnął

en: External
pl: Zewnętrzny

en: On Camera
pl: Na aparacie

en: Standard
pl: Standardowy

en: Very High
pl: Bardzo wysoki

en: Black and White
pl: Czarno-biały

en: Auto, Focus button
pl: Auto, Focus przycisk

en: Mode 1
pl: Tryb 1

en: Mode 2
pl: Tryb 2

en: Scenery
pl: Sceneria

en: Night Portrait
pl: Nocny Portret

en: Simple
pl: Prosty

en: Fireworks
pl: Sztuczne ognie

en: Party
pl: Impreza

en: Snow
pl: Śnieg

en: Night Scenery
pl: Nocna sceneria

en: Food
pl: Jedzenie

en: Baby
pl: Dziecko

en: High Sensitivity
pl: Wysoka czułość

en: Underwater
pl: Pod wodą

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Warm
pl: Ciepły

en: Cool
pl: Chłodny

en: Low/High Quality
pl: Niska/Wysoka Jakość

en: Infinite
pl: Nieskończony

en: Horizontal (normal)
pl: Poziomy

en: Rotate 90 CW
pl: Obróć 90 CW

en: Rotate 270 CW
pl: Obróć 270 CW

en: Natural
pl: Naturalny

en: Click to add a title...
pl: Kliknij aby dodać tytuł...

en: Click to edit title...
pl: Kliknij aby edytować tytuł...

en: Click to add tags...
pl: Kliknij aby dodać tagi...

en: Click to edit tags...
pl: Kliknij aby edytować tagi...

en: Click to add a description...
pl: Kliknij aby dodać opis...

en: Click to edit description
pl: Kliknij aby edytować opis

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: cancel
pl: błąd

en: Currently editing something else, save or cancel to edit this.
pl: Obecnie edytowany jest inny obszar, zapisz albo cofnij aby edytować tutaj.

en: close
pl: zamknij

en: or Esc Key
pl: albo klawisz Esc

en: Prev
pl: Pop.

en: of
pl: z

en: show
pl: pokaż

en: omitted
pl: pominięte

en:  Set if the field should be required, just shown or omitted
pl:  Ustaw, czy pole ma być wymagane, wyświetlone czy zignorowane

en: Intro text
pl: Tekst wprowadzający

en: The intro text for your contact form
pl: Tekst wprowadzający dla formularza kontaktowego

en: Confirm text
pl: Tekst potwierdzający

en: The text that asks the vistior to confirm that he really wants to send the message.
pl: Tekst pytający użytkownika czy na pewno chce wysłać wiadomość.

en: Thanks text
pl: Tekst podziękowania

en: The text that is shown after a message has been confirmed and sent.
pl: Tekst, który ma zostać wyświelony po potwierdzeniu wysłania wiadomości.

en: Mail address
pl: Adres pocztowy

en: The e-mail address the messages should be sent to.
pl: Adres e-mail, na który ma zostać wysłana wiadomość.

en: 01. Title field
pl: 01. Tytuł

en: Title field.
pl: Tytuł.

en: 02. Name field
pl: 02. Nazwisko

en: Name field.
pl: Nazwisko

en: 03. Company field
pl: 03. Firma

en: Country field.
pl: Kraj.

en: 04. Street field
pl: 04. Ulica

en: Street field.
pl: Ulica.

en: 05. City field
pl: 05. Miasto

en: City field.
pl: Miasto.

en: 06. Country field
pl: 06. Kraj

en: 07. E-mail field
pl: 07. E-mail

en: E-mail field.
pl: E-mail.

en: 08. Website field
pl: 08. WWW

en: Website field.
pl: WWW.

en: 09. Captcha field
pl: 09. Kod weryfikacyjnego Captcha

en: If Captcha should be required.
pl: Jeśli kod weryfikacyjny będzie wymagany.

en: 10. Phone field
pl: 10. Telefon

en: Phone number field.
pl: Telefon.

en: 11. Subject field
pl: 11. Temat

en: Subject field.
pl: Temat.

en: 12. Message field
pl: 12. Wiadomość

en: Message field.
pl: Wiadomość.

en: a <strong>title</strong>
pl: a <strong>tytuł</strong>

en: a <strong>name</strong>
pl: a <strong>Imię</strong>

en: a <strong>company</strong>
pl: a <strong>firma</strong>

en: a <strong>street</strong>
pl: a <strong>ulica</strong>

en: a <strong>city</strong>
pl: a <strong>miasto</strong>

en: a <strong>country</strong>
pl: a <strong>kraj</strong>

en: a <strong>valid email adress</strong>
pl: a <strong>prawidłowy e-mail</strong>

en: a <strong>website</strong>
pl: a <strong>strona www</strong>

en: a <strong>phone number</strong>
pl: a <strong>numer telefonu</strong>

en: a <strong>subject</strong>
pl: a <strong>temat</strong>

en: a <strong>message</strong>
pl: a <strong>wiadomość</strong>

en: <strong>the correct captcha verification code</strong>
pl: <strong>prawidłowy kod weryfikacyjny</strong>

en: <p style='color:red'>Please enter
pl: <p style='color:red'>Proszę wprowadzić

en:  and
pl: i

en: . Thanks.</p>
pl: . Dziękuję.</p>

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Discard
pl: Zrezygnuj

en: Enable <strong>dynamic-locale</strong> to allow viewers of your site to select the language translation of their choice.
pl: Włącz <strong>dynamic-locale</strong> aby pozwolić użytkownikom na wybór języka, w którym chcą oglądać galerię.

en: <strong>Flash players do not support <em>External Albums</em>!</strong>
pl: <strong>odtwarzacze Flash nie wspierają <em>Albumów Zewnętrznych</em>!</strong>

en: Enable <strong>flowplayer</strong> to handle multimedia files. IMPORTANT: Only one multimedia player plugin can be enabled at the time. <br> Please see <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a> for more info about the player and its licence.
pl: Włącz <strong>flowplayer</strong> do obsługi plików multimedialnych. WAŻNE: Tylko jeden odtwarzacz multimediów może być włączony. <br> Odwiedź <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a> po więcej informacji o odtwarzaczu oraz jego licencji.

en: flow player width
pl: flow player szerokość

en: Player width (ignored for <em>mp3</em> files.)
pl: Szerokość odtwarzacza (zignorowano dla plików <em>mp3</em>.)

en: flow player height
pl: flow player wysokość

en: Player height (ignored for <em>mp3</em> files.)
pl: Wysokość odtwarzacza (zignorowano dla plików <em>mp3</em>.)

en: Controls background color
pl: Kontroluje kolor tła

en: Background color of the controls.
pl: Kolor tła kontrolek.

en: Control area border color
pl: Kontrola nad kolorem ramki obrazka

en: Color of the border of the player controls
pl: Kolor obramowania odtwarzacza

en: Autoplay
pl: Automatyczne odtwarzanie

en: Should the video start automatically. Yes if selected.
pl: Czy wideo powinno rozpocząć się automatycznie? Tak, jeśli zaznaczone.

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Get Flash
pl: Pobierz Adobe Flash

en: to see this player.
pl: aby zobaczyć ten odtwarzacz.

en: flv player width
pl: odtwarzacz flv szerokość

en: flv player height
pl: odtwarzacz flv wysokość

en: Backgroundcolor of the controls, in HEX format.
pl: Kolor tła kontrolek, w formacie HEX.

en: Texts & buttons color of the controls, in HEX format.
pl: Kolor tekstu i przycisków kontrolek, w formacie HEX.

en: Lightcolor
pl: Kolor światła

en: Rollover color of the controls, in HEX format.
pl: Kolor efektu 'rollover' kontrolek, w formacie HEX.

en: Screencolor
pl: Kolor ekranu

en: Color of the display area, in HEX format.
pl: Kolor powierzchni wyświetlania, w formacie HEX.

en: Displayheight
pl: Wyświetl wysokość

en: Autostart
pl: Automatyczny start

en: Requires flvplayer plugin.
pl: Wymaga wtyczki flvplayer.

en: Width
pl: Szerokość

en: Player width for the playlist
pl: Szerokość odtwarzacza dla playlisty

en: Height
pl: Wysokość

en: Player height for the playlist (ignored for .<em>mp3</em> files if there is no preview image available.)
pl: Szerokość odtwarzacza dla playlisty (zignorowano dla plików <em>mp3</em> jeśli nie posiadają podglądu)

en: Displaywidth
pl: Szerokość wyświetlacza

en: Thumbs in playlist
pl: Miniatury w liście odtwarzania

en: Check if you want that thumbnails of the preview images should be shown in the playlist.
pl: Zaznacz jeśli chcesz aby miniaturki obrazów były pokazane na plejliście.

en: GoogleCheckout Integration for Zenphoto.
pl: Integracja GoogleCheckout dla Zenphoto.

en: Matte
pl: Matowy

en: Glossy
pl: Błyszczący

en: Paper
pl: Papier

en: Your Google Merchant ID.
pl: Twoje Google Merchant ID.

en: Currency
pl: Waluta

en: The currency for your transactions.
pl: Waluta twojej transakcji.

en: Shipping method
pl: Sposób dostarczenia

en: How to ship.
pl: Jak dostarczyć.

en: Shipping cost
pl: Koszt dostarczenia

en: What you charge for shipping.
pl: Jaka jest opłata za wysyłkę.

en: Price list
pl: Lista cen

en: Cart Location
pl: Położenie koszyka

en: The placement of the Google Cart on your pages.
pl: Umiejscowienie Google Cart na twoich stronach.

en: top left
pl: lewy górny

en: top right
pl: prawy górny

en: Google Maps API key
pl: Google Maps klucz API

en: If you're going to be using Google Maps,
pl: Jeśli zamierzasz używać Google Maps,

en: get an API key</a> and enter it here.
pl: pobierz swój klucz API </a> i wprowadź tutaj.

en: All album points
pl: Wszystkie punkty albumu

en: Map width
pl: Szerokość mapy

en: The default width of the map.
pl: Standardowa szerokość map

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: The default height of the map.
pl: Satndardowa wysokość mapy.

en: Display or hide the Google Map.
pl: Wyświetl lub ukryj Google Map.

en: Last update: %s
pl: Ostatnio aktualizowane: %s

en: image
pl: obraz

en: images
pl: obrazów

en: %1$u new %2$s
pl: %1$u nowe %2$s

en: Rating: %1$u (Votes: %2$u )
pl: Ranking: %1$u (głosów: %2$u )

en: Views: %u
pl: Wyświetlenia: %u

en: Rating: %1$u (Votes: %2$u)
pl: Ranking: %1$u (Głosów: %2$u)

en: Thumbs per page
pl: Albumów na stronie

en: Counter
pl: Licznik

en: Prevtext
pl: Poprzednitekst

en: The text for the previous thumbs.
pl: Tekst dla poprzedniej miniatury

en: Nexttext
pl: Następnytekst

en: The text for the next thumbs.
pl: Tekst dla następnej miniatury

en: Size
pl: Rozmiar

en: Thumbnail size and scale.
pl: Rozmiar miniaturki i skala.

en: Crop width
pl: Szerokość kadrowania

en: The thumb crop width is the maximum width when height is the shortest side
pl: Szerokość kadrowania miniaturki przy uznaniu wysokości za krótszą stronę

en: Crop height
pl: Szerokość kadrowania

en: The thumb crop height is the maximum height when width is the shortest side
pl: Wysokość kadrowanej miniatury kiedy szerokość jest krótszą stroną

en: Crop
pl: Kadruj

en: If checked the thumbnail will be a centered portion of the	image with the given width and height after being resized to thumb	size (by shortest side). Otherwise, it will be the full image resized to thumb size (by shortest side).
pl: Jeśli zaznaczono miniaturkę będzie utworzona z centralnej części 	image, a rozmiar będzie odpowiadał podanej szerokości i wysokości thumb	size . Jeśli nie miniatura będzie stworzona z pełnego obrazu biorąc pod uwagę krótszy bok.

en: previous thumbs
pl: poprzednia miniatura

en: next thumbs
pl: następna miniatura

en: Images %1$u - %2$u of %3$u (%4$u/%5$u)
pl: Obrazy %1$u - %2$u of %3$u (%4$u/%5$u)

en: Adds several theme functions to enable images and/or album rating by users.
pl: Dodaje możliwość wystawiania ocen obrazom i albumom przez użytkowników.

en: Clear ratings
pl: Wyczyść rankingi

en: Sets all images and albums to unrated.
pl: Ustawia wszystkie obrazy i albumy na nieskwalifikowane.

en: Rating
pl: Ranking

en: Total votes
pl: Wszystkich głosów:

en: 1 star out of 5
pl: 1 gwiazda z 5

en: 2 stars out of 5
pl: 2 gwiazdy z 5

en: 3 stars out of 5
pl: 3 gwiazdy z 5

en: 4 stars out of 5
pl: 4 gwiazdy z 5

en: 5 stars out of 5
pl: 5 gwiazd z 5

en: Ratings have been reset!
pl: Liczniki zostały wyzerowane!

en: Adds a link to allow requesting a single image print through Shutterfly.
pl: Dodaj link aby pozwolić na zamówienie pojedyńczej odbitki poprzez Shutterfly.

en: Size of the images in the slideshow. <em>[jQuery mode option]</em><br />If empty the theme options <em>image size</em> is used.
pl: Wielkość obrazów w pokazie slajdów. <em>[jQuery mode option]</em><br />Jeśli pusta jest opcje motywu <em>wielkość obrazu</em> jest używana.

en: Mode
pl: Tryb

en: <em>jQuery</em> for JS ajax slideshow, <em>flash</em> for flash based slideshow (requires Flowplayer.)
pl: <em>jQuery</em> dla pokazów slajdów opartych na AJAX JavaScript, <em>flash</em> dla pokazów slajdów opartych na flash  (wymaga Flowplayer.)

en: Speed
pl: Szybkość

en: Speed of the transition in milliseconds.
pl: Prędkość przejścia w milisekundach.

en: Timeout
pl: Czas minął

en: Milliseconds between slide transitions (0 to disable auto advance.) <em>[jQuery mode option]</em>
pl: Milisekund pomiędzy slajdami (0 aby wyłączyć automat.) <em>[jQuery mode option]</em>

en: Check if you want to show the image's description below the slideshow <em>[jQuery mode option]</em>.
pl: Zaznacz jeśli chcesz aby opis zdjęcia ukazał się pod pokazem slajdów <em>[jQuery mode option]</em>.

en: Width of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
pl: Szerokość Flowplayer wyświetlającego pokaz slajdów w <em>(trybie Flash)</em>.

en: Height of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
pl: Wysokość Flowplayer wyświetlającego pokaz slajdów w <em>(trybie Flash)</em>.

en: Invalid linking to the slideshow page.
pl: Nieprawidłowe linkowanie do strony z pokazem slajdów.

en: This album is password protected!
pl: Ten album jest zabezpieczony hasłem!

en: Stop and return to album or image page
pl: Zatrzymaj i wróć do albumu albo strony obrazu

en: Pause (to stop the slideshow without returning)
pl: Pauza (aby zatrzymać pokaz slajdów bez powracania)

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: No flash player installed.
pl: Brak zainstalowanego odtwarzacza flash.

en: back
pl: cofnij

en: Click on
pl: Kliknij na

en: Clear static html cache
pl: Wyczyść statyczny html cache

en: Clears the static html cache.
pl: Czyści statyczny html cache.

en: Static html cache expire
pl: Statyczny html cache wygasa

en: Clear cache
pl: Oczyść cache

en: Content generated dynamically in %u seconds
pl: Treść wygenerowana dynamicznie w %u sekund

en: Static HTML Cache cleared!
pl: Statyczny HTML Cache wyczyszczony!

en: logout
pl: wylogowanie

en: Paypal Integration for Zenphoto.
pl: Integracja Paypal z Zenphoto.

en: PayPal User ID
pl: ID użytkownika PayPal

en: Your PayPal User ID.
pl: Twoje ID użytkownika PayPal.

en: Make payments with PayPal - it's fast, free and secure!
pl: Dokonaj płatności przez PayPal - jest szybki, darmowy i bezpieczny!

en: Price List
pl: Lista cen

en: size
pl: rozmiar

en: price
pl: cena

en: Title<strong>%s</strong>:
pl: Tytuł<strong>%s</strong>:

en: Name<strong>%s</strong>:
pl: Nazwa<strong>%s</strong>:

en: Company<strong>%s</strong>:
pl: Firma<strong>%s</strong>:

en: Street<strong>%s</strong>:
pl: Ulica<strong>%s</strong>:

en: City<strong>%s</strong>:
pl: Miasto<strong>%s</strong>:

en: Country<strong>%s</strong>:
pl: Kraj<strong>%s</strong>:

en: Website<strong>%s</strong>:
pl: WWW<strong>%s</strong>:

en: Phone<strong>%s</strong>:
pl: Telefon<strong>%s</strong>:

en: Enter Captcha<strong>*</strong>:
pl: Wprowadź kod weryfikujący<strong>*</strong>:

en: Subject<strong>%s</strong>:
pl: Temat<strong>%s</strong>:

en: Message<strong>%s</strong>:
pl: Wiadomość<strong>%s</strong>:

en: Send e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: Akismet key
pl: klucz Akismet

en: Forgiving
pl: Tolerancja

en: Mark suspected SPAM for moderation rather than as SPAM
pl: Zaznacz podejrzane o SPAM słowa do moderacji a nie od razu jako SPAM

en: Action
pl: Akcja

en: This action will be taken for all messages.
pl: Ta akcja zostanie wykonana dla wszystkich wiadomości

en: pass
pl: hasło

en: moderate
pl: moderacja

en: reject
pl: odrzuć

en: Words to die on
pl: Słowa na których ma się opierać

en: SPAM blacklist words (separate with commas)
pl: czarna lista SPAMu wpisane słowa oddziel przecinkami

en: SPAM blacklist <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">regular expressions</a> (separate with spaces)
pl: czarna lista SPAMu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">słowa</a> (oddzielone spacjami)

en: Excessive URL count
pl: licznik Excessive URL

en: Message is considered SPAM if there are more than this many URLs in it
pl: Wiadomość jest uznana za SPAM jeśli jest w niej wiecej niż wymieniona liczba URLi

en: SpamAssassin server
pl: SpamAssassin serwer

en: Connection type
pl: typ połączenia

en: TCP port of SpamAssassin
pl: TCP port SpamAssassin

en: SpamAssassin socket
pl: SpamAssassin gnaizdo

en: Socket of SpamAssassin
pl: Gnizado dla SpamAssassin

en: SpamAssassin user
pl: użytkownik SpamAssassin

en: User to use on SpamAssassin box
pl: Użytkownik do boksu  SpamAssassin
