Zenphoto - en to sr translation catalogue (1468 entries)

en: latest comments
sr: најновији коментари

en: by
sr: аутор

en: Object not found
sr: Објекат није пронађен

en: Gallery Index
sr: Почетна страна галерије

en: The Zenphoto object you are requesting cannot be found.
sr: Zenphoto објекат који сте затражили није пронађен.

en: Album: %s
sr: Албум: %s

en: Image: %s
sr: Слика: %s

en: Page: %s
sr: Страна: %s

en: Powered by <a href="http://www.zenphoto.org" title="A simpler web photo album"><font face="Arial Narrow" size="4">zen</font><span style="font-variant: small-caps; font-weight: 700"><font face="Arial Black" size="1">photo</font></span></a>
sr: Покреће <a href="http://www.zenphoto.org" title="Једноставнији web фото-албум"><font face="Arial Narrow" size="4">zen</font><span style="font-variant: small-caps; font-weight: 700"><font face="Arial Black" size="1">photo</font></span></a>

en: Albums Index
sr: Почетна страна албума

en: View album:
sr: Погледајте албум:

en: prev
sr: назад

en: next
sr: напред

en: <strong>Tags:</strong>
sr: <strong>Ознаке:</strong>

en: View Slideshow
sr: Погледајте приказ слајдова

en: Album RSS
sr: РСС албума

en: Archive View
sr: Преглед архиве

en: Gallery RSS
sr: РСС галерије

en: Popular Tags
sr: Популарне ознаке

en: Previous Image
sr: Претходна слика

en: Next Image
sr: Скедећа слика

en: Image Info
sr: Информације о слици

en: Comments (%u)
sr: Коментари (%u)

en: Edit
sr: Измени

en: Add a comment:
sr: Додај коментар:

en: Name:
sr: Име:

en: don't publish
sr: не објављуј

en: E-Mail:
sr: Имејл:

en: Site:
sr: Сајт:

en: Enter Captcha:
sr: Унесите текст са слике:

en: Private (don't publish)
sr: Приватно (не објављуј)

en: Add Comment
sr: Додај коментар

en: Comments are closed.
sr: Коментарисање је затворено.

en: Search
sr: Претрага

en: Total matches for <em>%1$s</em>: %2$u
sr: Пронађених резултата за <em>%1$s</em>: %2$u

en: Date:
sr: Датум:

en: Sorry, no image matches. Try refining your search.
sr: Нисам пронашао одговарајуће слике.  Пробајте да измените своју петрагу.

en: Allow comments
sr: Дозволи коментаре

en: Check to enable comment section.
sr: Означите да бисте омогућили одељак за коментаре.

en: Allow search
sr: Дозволи претрагу

en: Check to enable search form.
sr: Означите да бисте омогућили поље за претрагу.

en: Theme colors
sr: Боје теме

en: Select the colors of the theme
sr: Изаберите боје теме

en: <a href="http://www.noscope.com" target="_blank">Joen Asmussen</a> and <a href="http://www.levibuzolic.com" target="_blank">Levi Buzolic</a>
sr: <a href="http://www.noscope.com" target="_blank">Joen Asmussen</a> и <a href="http://www.levibuzolic.com" target="_blank">Levi Buzolic</a>

en: The default theme in 4 distinct flavors. After choosing this theme you can pick the theme color by going to the Admin Options tab and changing the <em>Theme colors</em> option.
sr: Подразумевана тема је доступна у четири различита издања. Након одабира ове теме, можете да изаберете боје теме на картици Опције у Администрацији променом опције <em>Боје теме</em>

en: Main Index
sr: Индекс

en: Home
sr: Почетна

en: For the best viewing experience
sr: За најбољи приказ

en: Get Adobe Flash.
sr: Преузмите Adobe Flash.

en: View Gallery Without Flash
sr: Погледајте галерију без Флеша

en: Album is empty
sr: Албум је празан

en: 1 hit on this album
sr: 1 посета овом албуму

en: %u hits on this album
sr: %u посета овом албуму

en: Open In New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Archive
sr: Архива

en: Images By Date
sr: Слике по датуму

en: There were no images from which to select the random heading.
sr: Нема слика од којих могу да изаберем насумични наслов.

en: Random picture...
sr: Насумична слика...

en: %u albums(s)
sr: %u албум(а)

en: %u images(s)
sr: %u слика

en: Album %1$u of %2$u
sr: Албум %1$u од %2$u

en: Photo %1$u of %2$u
sr: Слика %1$u од %2$u

en: Albums %1$u-%2$u of %3$u
sr: Албуми %1$u-%2$u од %3$u

en: Photos %1$u-%2$u of %3$u
sr: Слике %1$u-%2$u од %3$u

en: Effervescence %s (not found)
sr: Effervescence %s (није пронађено)

en: Effervescence %1$s %2$s (not found)
sr: Effervescence %1$s %2$s (није пронађено)

en: The album is password protected.
sr: Овај албум је заштићен лозинком.

en: The album is not published.
sr: Албум није објављен.

en: View the Album: %s
sr: Погледајте албум: %s

en: The image is marked not visible.
sr: Слика је означена као невидљива.

en: View the image: %s
sr: Погледајте слику: %s

en: Albums: %u
sr: Албума: %u

en: Subalbums: %u
sr: Подалбума: %u

en: Images: %u
sr: Слика: %u

en: Comments: %u
sr: Коментара: %u

en: image details from exif
sr: детаљи слике из exif-а

en: <h3>No Comments</h3>
sr: <h3>Нема коментара</h3>

en: <h3>1 Comment</h3>
sr: <h3>1 коментар</h3>

en: <h3>%u Comments</h3>
sr: <h3>%u коментара</h3>

en: Leave a Reply
sr: Оставите коментар

en: Name
sr: Име

en: Email
sr: Имејл

en: Website
sr: Вебсајт

en: Enter Captcha
sr: Унесите текст са слике

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Closed for comments.
sr: Коментарисање је затворено.

en: 1 hit on this image
sr: 1 преглед ове слике

en: %u hits on this image
sr: %u прегледа ове слике

en: zenphoto gallery
sr: zenphoto галерија

en: Picture of the day
sr: Слика дана

en: Visit the photo gallery
sr: Посетите фото-галерију

en: Comments: %d
sr: Коментара: %u

en: Categories:
sr: Категорије:

en: next &raquo;
sr: напред &raquo;

en: &laquo; prev
sr: &laquo; назад

en: News
sr: Вести

en: Category
sr: Категорија

en: Comments
sr: Коментари

en: says:
sr: каже:

en: Comments:
sr: Коментари:

en: Album:
sr: Албум:

en: get Adobe Flash.
sr: набавите Adobe Flash.

en: Enter your search criteria.
sr: Унесите термин за претрагу.

en: Sorry, no matches for <em>%s</em>. Try refining your search.
sr: Нисам пронашао одговарајуће слике за <em>%s</em>. Покушајте да измените своју претрагу.

en: Simpleviewer requires <em>mod_rewrite</em> to be set. Simpleviewer is disabled.
sr: Simpleviewer захтева подешен <em>mod_rewrite</em>. Simpleviewer је онемогућен.

en: Open in a new window
sr: Овори у новом прозору

en: News articles
sr: Вести

en: Gallery
sr: Галерија

en: Pages
sr: Стране

en: Gallery And News
sr: Галерија и новости

en: Gallery and News
sr: Галерија и новости

en: Theme logo
sr: Лого теме

en: The text for the theme logo
sr: Текст за лого теме

en: Watermark head_image
sr: Додај водени жиг слици у хедеру

en: Check to place a watermark on the heading image. (Image watermarking must be set.)
sr: Означите да бисте поставили водени жиг на слику у хедеру. (Постављање водених жигова на слике мора да буде укључено.)

en: Slideshow
sr: Приказ слајдова

en: Check to enable slideshow for the <em>Smoothgallery</em> personality.
sr: Означите да бисте омогућили слајдшоу за <em>Smoothgallery</em> изглед.

en: Graphic logo
sr: Графички лого

en: Select a logo (PNG files in the images folder) or leave empty for text logo.
sr: Изаберите лого (PNG датотеке у фолдеру images) или их оставите празним за текстуални лого.

en: Theme personality
sr: Изглед теме

en: Image page
sr: Страница слике

en: Select the theme personality
sr: Изаберите изглед теме

en: <a href="http://sblog.angoulvant.net/">Stephane Angoulvant</a> with modifications by <a href="http://stephen.sbillard.org/">Stephen Billard</a>
sr: <a href="http://sblog.angoulvant.net/">Stephane Angoulvant</a>. Измене начинио <a href="http://stephen.sbillard.org/">Stephen Billard</a>

en: Based on Effervescence 1.1 with multiple personalities (slimbox, simpleviewer and smoothgallery) added. Select different color schemes and personalities from the Admin Options tab.
sr: Базирана на Effervescence 1.1. Додате су и неке нове опције (slimbox, simpleviewer и smoothgallery). Можете да изаберете различитите распореде боја и опција на картици Опције у Администрацији.

en: The Zenphoto object you are requesting cannot be found,
sr: Не могу да пронађем Zenphoto објекат који сте затражили,

en: Prev Album
sr: Претходни албум

en: Next Album
sr: Следећи албум

en: No comments
sr: Нема коментара

en: <strong>One</strong> comment
sr: <strong>Један</strong> коментар

en: <strong>%u</strong> comments on this album:
sr: <strong>%u</strong> коментара у овом албуму:

en: E-Mail (won't be public):
sr: Имејл (неће бити објављен јавно):

en: Enter
sr: Унесите

en: %u seconds
sr: %u секунди

en: Original Size:
sr: Оригинална величина:

en: The flv_playlist plugin is not enabled. It must be enabled for this option to have effect.
sr: Flv_playlist додатак није омогућен. Он мора да буде омогућен да би ова опција радила.

en: The flvplayer plugin is not enabled. It must be enabled for this option to have effect.
sr: Flvplayer додатак није омогућен. Он мора да буде омогућен да би ова опција радила.

en: Use flv playlist
sr: Користи flv playlist

en: Check and the theme will use the flv_playlist plugin in place of the next_image loop.
sr: Уколико означите ово поље, тема ће користити flv_playlist додатак уместо next_image петље.

en: flv playlist option
sr: опције flv списка нумера

en: Select the option for the <em>flv_playlist()</em> function.
sr: Изаберите опцију за функцију <em>flv_playlist()</em>.

en: Players
sr: Плејери

en: Playlist
sr: Спискови нумера

en: This theme was designed to show off many of ZenPhoto's features. It includes many template tags and doesn't look half bad. Also a great example if you want to make your own theme or integrate ZenPhoto into a blog.
sr: Ова тема је дизајнирана тако да прикаже што више могућности ZenPhoto-а. У њој се налазе многи тагови за темплејте а уз то, и не изгледа толико лоше. Сјајан је пример уколико желите сами да направите своју тему или да интегришете ZenPhoto у блог.

en: 1 photo
sr: 1 слика

en: %u photos
sr: %u слика

en: 1 album,&nbsp;1 photo
sr: 1 албум,&nbsp;1 слика

en: %u album,&nbsp;1 photo
sr: %u албума,&nbsp;1 слика

en: %1$u album,&nbsp;%2$u photos
sr: %1$u албума,&nbsp;%2$u слика

en: 1 album
sr: 1 албум

en: %u album
sr: %u албум

en: 1 album,&nbsp;%u photos
sr: 1 албум,&nbsp;%u слика

en: Next page
sr: Следећа страна

en: Album RSS feed
sr: RSS довод албума

en: photos %1$u-%2$u of %3$u
sr: слике %1$u-%2$u од %3$u

en: prev page
sr: претходна страна

en: next page
sr: следећа страна

en: All galleries
sr: Све галерије

en: Gallery Feeds
sr: Доводи албума

en: Photos
sr: Слика

en: Gallery Archive
sr: Архива галерије

en: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> from Stopdesign
sr: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Темплејте слика</a> омогућио Stopdesign

en: %1$u of %2$u photos
sr: %1$u од %2$u слика

en: image details
sr: детаљи слике

en: Full Size
sr: Пуна величина

en: SHOW
sr: ПРИКАЖИ

en: HIDE
sr: САКРИЈ

en: No comments yet
sr: Нема коментара

en: 1 comment so far
sr: 1 коментар до сада

en: %u comments so far
sr: %u коментара до сада

en: Link to Comment %u
sr: Линк до коментара %u

en: %s wrote:
sr: %s написа:

en: Comments are closed
sr: Коментарисање је затворено

en: Add a comment
sr: Додај коментар

en: (not displayed)
sr: (није приказано)

en: Private comment
sr: Приватни коментар

en: Comment
sr: Коментар

en: Avoid clicking &ldquo;Post&rdquo; more than once.
sr: Немојте да притискате дугме &ldquo;Пошаљи&rdquo; више пута.

en: Previous
sr: Претходно

en: Next
sr: Следеће

en: Photo Templates</a> from Stopdesign.
sr: Темплејт фотографија</a> направио Stopdesign.

en: Recently Updated Galleries
sr: Недавно ажуриране галерије

en: View album: %s
sr: Погледајте албум: %s

en: Recent images
sr: Скорашње слике

en: View image:
sr: Прегледај слику:

en: Random images
sr: Насумичне слике

en: Gallery data
sr: Статистика галерије

en: Galleries
sr: Галерије

en: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> from Stopdesign.
sr: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Темплејте слика</a> омогућио Stopdesign

en: Sorry, no matches. Try refining your search.
sr: Нисам пронашао одговарајуће слике. Покушајте да измените своју претрагу.

en: Mini slide selector
sr: Одабир мини слајдова

en: Select what you want for the six special slides.
sr: Изаберите шта желите да прикажете на шест посебних слајдова.

en: Ported to zenPhoto by Mark Galeassi and Stephen Billard
sr: На zenPhoto портовали Mark Galeassi и Stephen Billard

en: A theme based on the design from <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Douglas Bowman</a>. This theme is licensed under the <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5</a> License.
sr: Тема заснована на дизајну <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Douglas Bowman-а</a>. Ова тема је издата под <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/">Криејтив Комонс Ауторство-Некомерцијално-Делити под истим условима 2.5</a> лиценцом.

en: Zenphoto Error:</strong> the requested object was not found.
sr: Zenphoto грешка: </strong> тражени објекат није пронађен.

en: Return to %s
sr: Врати се на %s

en: No album provided to sort.
sr: Нема албума за сортирање.

en: You do not have rights to sort this album
sr: Нема дозволу да сортирате овај албум

en: back to the album list
sr: назад на списак албума

en: Back to the list of albums
sr: Вратите се назад на списак албума

en: edit album
sr: измени албум

en: Edit Album
sr: Измени албум

en: view album
sr: погледајте албум

en: View Album
sr: Погледај албум

en: Image order saved
sr: Ред слика је сачуван

en: Sort the images by dragging them...
sr: Сортирајте слике превлачењем...

en: Clearing and refreshing cache for %s
sr: Бришем и освежавам кеш за %s

en: Refreshing cache for %s
sr: Освежавам кеш за %s

en: Finished: Total of %u images.
sr: Завршено: Укупно %u слика.

en: Back
sr: назад

en: edit comment
sr: измени коментар

en: No comment specified.
sr: Ниједан коментар није прецизиран.

en: Author:
sr: Аутор:

en: Web Site:
sr: Вебсајт:

en: Date/Time:
sr: Датум/време:

en: Comment:
sr: Коментар:

en: save
sr: сачувај

en: Comments deleted successfully.
sr: Коментари су успешно обрисани.

en: Comment saved successfully.
sr: Коментар је успешно обрисан.

en: You can edit or delete comments on your photos.
sr: Можете да измените или обришете коментаре на ваше слике.

en: Are you sure you want to delete these comments?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете ове коментаре?

en: Album/Image
sr: Албум/слика

en: Author/Link
sr: Аутор/линк

en: Date/Time
sr: Датум/време

en: View full text
sr: прикажи цео текст

en: View truncated
sr: прикажи скраћени текст

en: E-Mail
sr: Имејл

en: IP address
sr: IP адреса

en: Private
sr: Приватни

en: Spam
sr: Спам

en: Delete
sr: Обриши

en: database error
sr: грешка у бази података

en: [news]
sr: [вести]

en: [page]
sr: [страна]

en: Anonymous posting
sr: Анонимно слање

en: Reply
sr: Одговори

en: Private message
sr: Приватна порука

en: Remove from moderation
sr: Уклони из уређивања

en: Edit this comment.
sr: Измени овај коментар.

en: Delete this comment.
sr: Обриши овај коментар.

en: Check All
sr: Означи све

en: Delete Selected Comments
sr: Обриши изабране коментаре

en: You do not have edit rights on this album.
sr: Немате дозволу да мењате овај албум.

en: zenphoto Create Dynamic Album
sr: Zenphoto - прављење динамичког албума

en: Failed to save the album file
sr: Нисам успео да снимим датотеку албума

en: Album name:
sr: Име албума:

en: Create in:
sr: Направи у:

en: Thumbnail:
sr: Умањени приказ:

en: most recent
sr: најновији

en: randomly selected
sr: насумично изабрана

en: Search criteria:
sr: Критеријум за претрагу:

en: Search fields:
sr: Поља за претрагу:

en: Title
sr: наслову

en: Description
sr: Опис

en: Tags
sr: Ознаке

en: Location
sr: Локација

en: City
sr: Град

en: State
sr: Држава

en: Country
sr: Земља

en: Create the album
sr: Направи албум

en: Filename
sr: Име датотеке

en: Date
sr: датуму

en: ID
sr: ID-у

en: Filemtime
sr: Време измене датотеке

en: A simpler web photo album
sr: Једноставнији веб фото-албум

en: Forum
sr: Форум

en: View Changelog
sr: Погледај списак измена

en: zenphoto administration
sr: Zenphoto администрација

en: There was an error logging in.
sr: Дошло је до грешке приликом пријављивања.

en: Check your username and password and try again.
sr: Проверите своје корисничко име и лозинку и покушајте поново.

en: A reset request has been sent.
sr: Захтев за ресетовање је послат.

en: Login
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: *Enter %s to email a password reset.
sr: *Унесите %s да бисте послали захтев за ресетовање лозинке.

en: Log in
sr: Пријављивање

en: Logged in as %s
sr: Пријављен као %s

en: Log Out
sr: Одјави се

en: View Gallery: %s
sr: Погледајте галерију: %s

en: View Gallery
sr: Погледајте галерију

en: overview
sr: преглед

en: comments
sr: коментара

en: upload
sr: достављање

en: edit
sr: измени

en: tags
sr: ознаке

en: options
sr: опције

en: themes
sr: теме

en: plugins
sr: додаци

en: Image
sr: Слика

en: Album
sr: Албум

en: %s failed to delete.
sr: %s није обрисана.

en: %s deleted successfully.
sr: %s је успешно обрисана.

en: Hitcounters have been reset
sr: Бројачи прегледа су обрисани

en: Album Title
sr: Наслов албума

en: Hit counter: %u
sr: Бројач посета: %u

en: Rating: <strong>%u</strong>
sr: Оцена: <strong>%u</strong>

en: Reset
sr: Ресетуј

en: Rating: Unrated
sr: Оцена: неоцењено

en: Album Description:
sr: Опис албума:

en: Album guest user:
sr: Корисник гостију албума:

en: Album password:
sr: Лозинка албума:

en: repeat:
sr: понови:

en: Password hint:
sr: Подсетник за лозинку:

en: Location:
sr: Локација:

en: Custom data:
sr: Прилагођени подаци:

en: Manual
sr: Ручно

en: Sort subalbums by:
sr: Сортирај подалбуме по:

en: gallery album sort order
sr: начину сортирања албума у галерији

en: parent album subalbum sort order
sr: начину сортирања подалбума родитељских албума

en: Descending
sr: Опадајућем

en: Sort images by:
sr: Сортирај слике по:

en: gallery default image sort order
sr: подразумеваном начину сортирања слика у галерији

en: parent album image sort order
sr: начину сортирања слика родитељског албума

en: Allow Comments
sr: Дозволи коментаре

en: Published
sr: Објављен

en: Album theme:
sr: Тема албума:

en: Move
sr: Премести

en: Copy
sr: Копирај

en: Rename Folder
sr: Преименуј фасциклу

en: to
sr: у

en: Cancel
sr: Откажи

en: Tags:
sr: Ознаке:

en: Dynamic album search:
sr: Динамичка претрага албума:

en: save album
sr: сними албум

en: Cache newly uploaded images.
sr: Кеширај новодостављане слике.

en: Pre-Cache Images
sr: Кеширај слике

en: Clear
sr: Очисти

en: Forces a refresh of the EXIF and IPTC data for all images in the album.
sr: Форсира освежавање EXIF и IPTC података за све слике у албуму.

en: Refresh Metadata
sr: Освежи мета-податке

en: Resets all hitcounters in the album.
sr: Поништи све бројаче посета у овом албуму.

en: Reset hitcounters
sr: Поништи бројаче посета

en: Edit this album:%s
sr: Измени овај албум: %s

en: Edit this album: %s
sr: Измени овај албум: %s

en: %u images
sr: %u слика

en: 1 image
sr: 1 слика

en: no images
sr: нема слика

en: Subalbum List
sr: Списак подалбума

en: %u albums
sr: %u албума

en: Password protected
sr: Заштићено лозинком

en: Publish the album %s
sr: Објави албум %s

en: Pre-cache images in %s
sr: Кеширај слике у %s

en: Cache the album %s
sr: Кеширај албум %s

en: Refresh metadata for the album %s
sr: Освежи мета-податке за албум %s

en: Refresh image metadata in the album %s
sr: Освежи мета-податке слика у албуму %s

en: Reset hitcounters for album %s
sr: Поништи бројаче посета за албум %s

en: Reset hitcounters for the album %s
sr: Поништи бројаче посета за албум %s

en: Are you sure you want to delete this entire album?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете цео албум?

en: Are you Absolutely Positively sure you want to delete the album? THIS CANNOT BE UNDONE!
sr: Да ли сте заиста стварно сигурни да желите да обришете овај албу? ОВА ОПЕРАЦИЈЕ СЕ НЕ МОЖЕ ОПОЗВАТИ!

en: Delete the album %s
sr: Обриши албум %s

en: page %u
sr: страна %u

en: Previous page
sr: Претходна страна

en: Password reset request.<br/>You may now set admin usernames and passwords.
sr: Захтев за ресетовањем лозинке.<br /> Сада можете да подесите корисничка имена и лозинке администратора.

en: Saved
sr: Сачувано

en: admin information
sr: информације администратора

en: gallery configuration
sr: подешавања галерије

en: image display
sr: приказ слика

en: comment configuration
sr: подешавање коментара

en: theme options
sr: опције тема

en: plugin options
sr: опције додатака

en: You must supply a password
sr: Морате да унесете лозинку

en: Your passwords did not match
sr: Ваше лозинке се не поклапају

en: Admin login information
sr: Информације за пријављивање администратора

en: Expand all
sr: Рашири све

en: Collapse all
sr: Скупи све

en: Master
sr: Главни

en: Add New Admin
sr: Додај новог администратора

en: Are you sure you want to delete this user?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овог корисника?

en: This is the master user account. If you delete it another user will be promoted to master user.
sr: Ово је главни кориснички налог.

en: Delete this user.
sr: Обриши овог корисника.

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: (repeat)
sr: (понови)

en: Rights
sr: Дозволе

en: User admin
sr: администрирање корисника

en: Options
sr: измена опција

en: Themes
sr: измена тема

en: Manage all albums
sr: Управљање свим албумима

en: Upload
sr: Достави

en: View all albums
sr: Погледајте све албуме

en: Overview
sr: Преглед

en: Full name:
sr: Пуно име:

en: email:
sr: Имејл:

en: Managed albums:
sr: Албуми којима управља:

en: This account's username and email are used as contact data in the RSS feeds.
sr: Корисничко име и имејл овог налога се користе као подаци за контакт у РСС доводима.

en: You may manage these albums subject to the above rights.
sr: Можете да управљате овим албумима у складу са дозволама приказаним изнад.

en: Select one or more albums for the administrator to manage.
sr: Изаберите један или више албума којима ће администратор управљати.

en: Administrators with <em>User admin</em> or <em>Manage all albums</em> rights can manage all albums. All others may manage only those that are selected.
sr: Администратори са дозволом за <em>Администрирање корисника</em> или <em>Управљање свим албуима</em> могу да управљају свим албумима. Остали могу да управљају само оним албумима који су изабрани.

en: Your Allowed tags change did not parse successfully.
sr: Списак дозвољених тагова који сте унели није исправно форматиран.

en: Your %s passwords were empty or did not match
sr: Ваше %s  лозинке су празне или се не поклапају

en: <em>%s</em> is not available.
sr: <em>%s</em> није доступна.

en: The locale %s is not supported on your server.
sr: Превод %s није подржан на вашем серверу.

en: Your Website URL is not valid
sr: URL вашег вебсајта није исправан

en: General Gallery Configuration
sr: Општа подешавања галерије

en: Gallery title:
sr: Наслов галерије:

en: What you want to call your photo gallery.
sr: Како желите да назовете своју галерију слика.

en: Gallery description:
sr: Опис галерије:

en: A brief description of your gallery. Some themes may display this text.
sr: Кратак опис ваше галерије. Неке теме приказују овај текст.

en: Enable user name login field:
sr: Омогући поље за пријављивање корисника:

en: This option places a field on the gallery (search, album) login form for entering a user name. This is necessary if you have set guest login user names. It is also useful to allow Admin users to log in on these pages rather than at the Admin login.
sr: Ова опција поставља поље за пријављивање на страницама галерије (претрага, албум). Ово је неопходно уколико од гостију захтевате да се пријављују. Може да буде корисно и администраторима да би се брзо пријавили на страницу без одласка у администрациони панел.

en: Gallery guest user:
sr: Лозинка гостију албума:

en: Gallery password:
sr: Лозинка галерије:

en: Master password for the gallery. If this is set, visitors must know this password to view the gallery.
sr: Општа лозинка за галерију. Уколико је подешена, посетиоци ће морати да унесу ову лозинку да би погледали галерију.

en: Gallery password hint:
sr: Подсетник за лозинку галерије:

en: A reminder hint for the password.
sr: Подсетник за лозинку.

en: Search guest user:
sr: Корисник за претрагу:

en: User ID for the search guest user
sr: ID корисника за претрагу

en: Search password:
sr: Лозинка за претрагу:

en: Password for the the search guest user. If this is set, visitors must know this password to view search results.
sr: Лозинка корисника за претрагу. Уколико је подешена, посетиоци ће морати да знају ову лозинку да би могли да виде резултате претраге.

en: Search password hint:
sr: Подсетник за лозинку претраге:

en: Website title:
sr: Наслов вебсајта:

en: Your web site title.
sr: Наслов вашег вебсајта.

en: Website url:
sr: URL вебсајта:

en: This is used to link back to your main site, but your theme must	support it.
sr: Користи се за линковање ка вашем главном сајту уколико ваша тема подржава ову опцију

en: Server protocol:
sr: Протокол серевра:

en: If you're running a secure server, change this to
sr: Уколико користите сервер са осигураном везом, промените ово на

en: (Most people will leave this alone.)
sr: (Већина корисника неће дирати ову опцију.)

en: Time offset (hours):
sr: Временско одступање (у сатима):

en: If you're in a different time zone from your server, set the	offset in hours.
sr: Уколико се налазите у другој часовној зони у односу на ваш сервер, подесите разлику у часовима.

en: Enable mod_rewrite:
sr: Омогући mod_rewrite:

en: If you have Apache <em>mod_rewrite</em>, put a checkmark here, and	you'll get nice cruft-free URLs.
sr: Уколико имате подешен Апачов <em>mod_rewrite</em>, означите ово поље да бисте добили лепе URL-ове, прилагођене претраживачима.

en: Mod_rewrite Image suffix:
sr: Суфикс слика за mod_rewrite:

en: If <em>mod_rewrite</em> is checked above, zenphoto will appended	this to the end (helps search engines). Examples: <em>.html, .php,	/view</em>, etc.
sr: Уколико је опција <em>mod_rewrite</em> укључена, zenphoto ће придодати ово на крај линкова. На пример: <em>.html, .php,	/prikaz</em>, итд.

en: Language:
sr: Језик:

en: Multi-lingual
sr: Вишејезичност

en: The language to display text in. (Set to <em>HTTP Accept Language</em> to use the language preference specified by the viewer's browser.)
sr: Језик за приказ текста. (Поставите на <em>HTTP Accept Language</em> да би се користила језичка подешавања корисниковог прегледача.)

en: Set <em>Multi-lingual</em> to enable multiple languages for database fields.
sr: Изаберите <em>Вишејезичност</em> да бисте омогућили више језика у пољима базе података.

en: <strong>Note:</strong> if you have created multi-language strings, uncheck this option, then save anything, you will loose your strings.
sr: <strong>Пажња:</strong> уколико сте направили вишејезичке стрингове, угасили ову опцију па снимили нешто, изгубићете све стрингове.

en: Date format:
sr: Формат датума:

en: Custom
sr: Прилагођени:

en: 2008. February 25. 15:30
sr: 2008. Фебруар 25. 15:30

en: 2008. February 25.
sr: 2008. Фебруар 25.

en: 25 Feb 2008 15:30
sr: 25 Феб 2008 15:30

en: 25 Feb 2008
sr: 25 Феб 2008

en: 25 February 2008 15:30
sr: 25 Фебруар 2008 15:30

en: 25 February 2008
sr: 25 Фебруар 2008

en: 25. Feb 2008 15:30
sr: 25. Феб 2008 15:30

en: 25. Feb 2008
sr: 25. Феб 2008

en: 25. Feb. 08 15:30
sr: 25. Феб. 08 15:30

en: 25. Feb. 08
sr: 25. Феб. 08

en: 25. February 2008 15:30
sr: 25. Фебруар 2008 15:30

en: 25. February 2008
sr: 25. Фебруар 2008

en: 25-Feb-08 15:30
sr: 25-Феб-08 15:30

en: 25-Feb-08
sr: 25-Феб-08

en: 25-Feb-2008 15:30
sr: 25-Феб-2008 15:30

en: 25-Feb-2008
sr: 25-Феб-2008

en: Feb 25, 2008 15:30
sr: Феб 25, 2008 15:30

en: Feb 25, 2008
sr: Феб 25, 2008

en: February 25, 2008 15:30
sr: Фебруар 25, 2008 15:30

en: February 25, 2008
sr: Фебруар 25, 2008

en: Format for dates. Select from the list or set to <code>custom</code> and provide a <a href="http://us2.php.net/manual/en/function.strftime.php"><code>strftime()</code></a> format string in the text box.
sr: Формат датума. Изаберите са списка или поставите на <code>прилагођени</code> и унесите <a href="http://us2.php.net/manual/en/function.strftime.php"><code>strftime()</code></a> форматиран стринг у текстуално поље.

en: Charset:
sr: Сет карактера:

en: The character encoding to use internally. Leave at <em>Unicode	(UTF-8)</em> if you're unsure.
sr: Енкодинг карактера који ће се интерно користити. Оставите <em>Unicode	(UTF-8)</em> уколико нисте сигурни.

en: Allowed tags:
sr: Дозвољене ознаке:

en: Tags and attributes allowed in comments, descriptions, and other fields.
sr: Ознаке и атрибути дозвољени у коментарима, описима и осталим пољима.

en: Follow the form <em>tag</em> =&gt; (<em>attribute</em> =&gt; (<em>attribute</em>=&gt; (), <em>attribute</em> =&gt; ()...)))
sr: Пратите образац <em>таг</em> =&gt; (<em>атрибут</em> =&gt; (<em>атрибут</em>=&gt; (), <em>атрибут</em> =&gt; ()...)))

en: Number of RSS feed items:
sr: Број ставки у РСС доводу:

en: The number of new images/albums/comments you want to appear in your site's RSS feed.
sr: Број нових слика/албума/коментара који ће се приказивати у РСС доводу вашег сајта.

en: Size of RSS feed images:
sr: Величина слика у РСС доводу:

en: The size you want your images to have in your site's RSS feed.
sr: Величина слика које ће се приказивати у РСС доводу вашег сајта.

en: Album date:
sr: Датум албума:

en: Use latest image date
sr: Користи датум последње слике

en: Set this option if you wish your album date to reflect the date of the latest image uploaded. Otherwise it will initially be set to the date the album was created.
sr: Укључите ову опцију уколико желите да датум ваших албума буде исти као и датум последње достављене слике. У супротном, приказаће се датум креирања албума.

en: Sort gallery by:
sr: Сортирај галерију по:

en: Sort order for the albums on the index of the gallery
sr: Распоред албума приказаних на почетној страни галерије

en: File/Folder name
sr: Име датотеке/фолдера

en: The set of fields on which searches may be performed.
sr: Скуп поља по којима се може вршити претрага.

en: Enable Persistent Archives:
sr: Омогући трајне архиве:

en: Put a checkmark here to re-serve Zip Archive files. If not checked	they will be regenerated each time.
sr: Означите ово поље да би се кеширале ZIP архиве датотека. У супротном, биће генерисане сваки пут изнова.

en: <strong>Note: </strong>Setting	this option may impact password protected albums!
sr: <strong>Пажња:</strong> укључивање ове опције може да утиче на лозинком заштићене албуме!

en: Enable gallery sessions:
sr: Омогући сесије галерије:

en: Put a checkmark here if you are having issues with with album password cookies not being retained. Setting the option causes zenphoto to use sessions rather than cookies.
sr: Укључите ову опцију уколико имате проблема са колачићима за пријављивање. Укључивање ове опције ће натерати zenphoto да користи сесије уместо колачића.

en: Visual Thumb selection:
sr: Визуални одабир умањених приказа:

en: Your %s passwords did not match
sr: Ваше %s лозинке се не поклапају

en: Image Display
sr: Приказ слика

en: Default sort order for images
sr: Подразумеван начин сортирања слика

en: Image quality:
sr: Квалитет слика:

en: JPEG Compression quality for all images.
sr: Квалитет JPEG компресије за све слике.

en: Thumb quality:
sr: Квалитет умањених приказа:

en: JPEG Compression quality for all thumbnails.
sr: Квалитет JPEG компресије за све умањене приказе.

en: Allow upscale:
sr: Дозволи проширивање:

en: Allow images to be scaled up to the requested size. This could	result in loss of quality, so it's off by default.
sr: Дозвољава проширивање слика до захтеване величине. Ово може да проузрокује губитак на квалитету, тако да је подразумевана вредност - искључено.

en: Sharpen:
sr: Изоштри:

en: Add a small amount of unsharp mask to images and/or thumbnails. <strong>Warning</strong>: can overload slow servers.
sr: Примењује филтер "unsharp mask" сликама и/или умањеним приказима. <strong>Упозорење</strong>: може да преоптерети споре сервере.

en: Watermark images:
sr: Додавање водених жигова сликама:

en: Enabled
sr: Омогућено

en: cover
sr: прекриј

en: % of image
sr: % слике

en: allow upscale
sr: дозволи проширивање

en: offset h
sr: померај

en: % w,
sr: % висине,

en: %
sr: % ширине

en: The watermark image (png-24).
sr: Слика воденог жига (png-24).

en: Place the image in the %s/watermarks/ folder.
sr: Постависте слику у фасциклу %s/watermarks/.

en: The watermark image is scaled by to cover <em>cover percentage</em> of the image and placed relative to the upper left corner of the	image.
sr: Слика воденог жига је смањена да покрије <em>проценат прекривања</em> слике и постављена је релативно у горњи леви угао слике.

en: It is offset from there (moved toward the lower right corner) by the <em>offset</em> percentages of the height and width difference between the image and the watermark.
sr: Одатле је померена (према доњем десном углу) за <em>померај</em> процената разлике између висине и ширине између слике и воденог жига.

en: If <em>allow upscale</em> is not checked the watermark will not be made larger than the original watermark image.
sr: Уколико <em>дозволи проширивање</em> није укључено, водени жиг неће бити већи од оригиналне слике воденог жига.

en: Watermark video thumbs:
sr: Прекриј воденим жигом умањене приказе видеа:

en: The watermark image (png-24) that will be overlayed on the video thumbnail (if one exists).
sr: Слика воденог жига (png-24) којим ће се прекрити умањени приказ видеа (ако постоји).

en: Place the image in the %s/watermarks/ folder
sr: Постависте слику у фасциклу %s/watermarks/

en: Full image quality:
sr: Квалитет целих слика:

en: Controls compression on full images.
sr: Контролише компресију целих слика.

en: Full image protection:
sr: Пуна заштита слика:

en: Unprotected
sr: Незаштићен

en: Protected view
sr: Заштићен приказ

en: Download
sr: Преузми

en: No access
sr: Без приступа

en: Disable hotlinking
sr: Онемогући друге сервере да приступају овој слици

en: cache the full image
sr: кеширај целу слику

en: Select the level of protection for full sized images. <em>Download</em> forces a download dialog rather than displaying the image. <em>No&nbsp;access</em> prevents a link to the image from being shown. <em>Protected&nbsp;view</em> forces image processing before the image is diaplayed, for instance to apply a watermark or to check passwords. <em>Unprotected</em> allows direct display of the image.
sr: Изаберите ниво заштите за пуну величину слика. <em>Преузимање</em> приказује дијалог за преузимање слике уместо приказивања слике. <em>Без приступа</em> спречава приказивање линка до слике. <em>Заштићен приказ</em> обрађује слику пре приказа (на пример, умеће водени жиг или проверава лозинке). <em>Незаштићено</em> дозвољава директан приступ слици.

en: Use lock image
sr: Користи слику катанца

en: Substitute a <em>lock</em> image for thumbnails of password protected albums when the viewer has not supplied the password. If your theme supplies an <code>images/err-passwordprotected.gif</code> image, it will be shown. Otherwise the zenphoto default lock image is displayed.
sr: Приказује <em>слику катанца</em> уместо умањених приказа у албумима заштићеним лозинком када корисник није унео лозинку. Уколико тема садржи слику <code>images/err-passwordprotected.gif</code>, биће приказана. У супротном, користиће се подразумевана zenphoto слика катанца.

en: Comments options
sr: Опције коментара

en: Enable comment notification:
sr: Омогући обавештавање о коментарима

en: Email the Admin when new comments are posted
sr: Пошаљи мејл администратору када се се пошаљу нови коментари

en: Spam filter:
sr: Спам филтер:

en: The SPAM filter plug-in you wish to use to check comments for SPAM
sr: Додатак за филтер спама који желите да користите да бисте очистили коментаре од спама.

en: Require fields:
sr: Захтевај поља:

en: Captcha
sr: Визуална потврда

en: Checked fields must be valid in a comment posting.
sr: Означена поља морају да буду исправна приликом слања коментара.

en: There are no themes for which you have rights to administer.
sr: Нема тема које можете да администрирате.

en: Theme for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
sr: Тема за <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Show theme for:
sr: Прикажи тему за:

en: <strong>Standard options</strong>
sr: <strong>Стандардне опције:</strong>

en: These image and album presentation options are standard to all themes.
sr: Ове опције за приказ слика и албума су исте за све теме.

en: Albums per page:
sr: Албума по страници:

en: Controls the number of albums on a page. You might need to change	this after switching themes to make it look better.
sr: Контролише број албума на страници. Можда ћете морати да промените ово након промене теме да би изгледало лепше.

en: Images per page:
sr: Слика по страници:

en: Controls the number of images on a page. You might need to change	this after switching themes to make it look better.
sr: Контролише број слика на страници. Можда ћете морати да промените ово након промене теме да би изгледало лепше.

en: Thumb size:
sr: Величина умањеног приказа:

en: Default thumbnail size and scale.
sr: Подразумевана величина умањеног приказа и скалирање.

en: Crop thumbnails:
sr: Исецање слике за приказ:

en: Crop thumbnail width:
sr: Ширина исечене умањене слике за приказ:

en: Crop thumbnail height:
sr: Висина исечене умањене слике за приказ:

en: Image size:
sr: Величина слике:

en: Default image display width.
sr: Подразумевана ширина приказане слике.

en: Otherwise, the <em>width</em> of the image will	be <em>image size</em>.
sr: У супротном, <em>ширина</em> слике биће <em>величина слике</em>.

en: Custom index page:
sr: Прилагођена почетна страна:

en: <strong>Custom theme options</strong>
sr: <strong>Опције прилагођене теме</strong>

en: The following are options specifically implemented by the theme.
sr: Следеће опције су специфичне за ову тему.

en: Plugin Options
sr: Опције додатака

en: Expand plugin options
sr: Рашири све опције додатака

en: Collapse all plugin options
sr: Скупи све опције додатака

en: There are no plugin options to administer.
sr: Нема опција додатака које можете да мењате.

en: Plugins provide optional functionality for Zenphoto.
sr: Додаци пружају додатну функционалност Zenphoto-у.

en: Plugins are placed in the <code>zp-core/plugins</code> folder and are automatically discovered.
sr: Додаци су смештени у фолдер <code>zp-core/plugins</code> и аутоматски се проналазе.

en: If the plugin checkbox is checked, the plugin will be loaded and its functions made available to theme pages. If the checkbox is not checked the plugin is disabled and occupies no resources.
sr: Уколико је ознака потврде поред додатка присутна, додатак ће се учитати и његове функције биће доступне страницама тема. Уколико поље није укључено, додатак је онемогућен и не троши ресурсе.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_description</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
sr: <strong>Грешка приликом парсирања стринга <em>plugin_description</em>!</strong> Покушајте да уклоните тачка-зарезе из стринга.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_author</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
sr: <strong>Грешка приликом парсирања стринга <em>plugin_author</em>!</strong> Покушајте да уклоните тачка-зарезе из стринга.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_version</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
sr: <strong>Грешка приликом парсирања стринга <em>plugin_version</em>!</strong> Покушајте да уклоните тачка-зарезе из стринга.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_URL</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
sr: <strong>Грешка приликом парсирања стринга <em>plugin_URL</em>!</strong> Покушајте да уклоните тачка-зарезе из стринга.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_disable</em> string!</strong> Try removing semicolons from string.
sr: <strong>Грешка приликом парсирања стринга <em>plugin_disable</em>!</strong> Покушајте да уклоните тачка-зарезе из стринга.

en: Usage information
sr: Информације о коришћењу

en: Author
sr: Аутор

en: Refresh Database
sr: Освежи базу података

en: Finished refreshing the database
sr: Завршио сам освежавање базе података

en: Database refresh is incomplete
sr: Освежавање базе података није завршено

en: We're all set to refresh the database
sr: Спремни смо да освежимо базу података

en: Continue refreshing the database.
sr: Настави освежавање базе података.

en: Finished refershing the metadata
sr: Завршио сам освежавање мета-података

en: Metadata refresh is incomplete
sr: Освежавање мета-података није завршено

en: We're all set to refresh the metadata
sr: Спремни смо да освежимо мета-податке

en: Continue refreshing the metadata.
sr: Настави освежавање мета-података.

en: This process should continue automatically. If not press:
sr: Процес ће се аутоматски наставити. Уколико се не наставити, кликните:

en: Continue!
sr: Настави!

en: database connected
sr: повезан на базу

en: <em>%s</em> not found
sr: <em>%s</em> није пронађен

en: We're all set to refresh the metadata for <em>%s</em>
sr: Спремни смо да освежимо мета-податке за <em>%s</em>

en: Refresh image metadata.
sr: Освежи метаподатке слике.

en: Go!
sr: Напред!

en: database not connected
sr: нисам повезан на базу података

en: Check the zp-config.php file to make sure you've got the right username, password, host, and database. If you haven't created the database yet, now would be a good time.
sr: Проверите у датотеци zp-config.php да ли сте унели исправно корисничко име, лозинку, адресу сервера и име базе. Уколико још увек нисте направили базу, сада би то требало да учините.

en: Tag Management
sr: Управљање ознакама

en: Sort the tags alphabetically
sr: Сортирај ознаке азбучним редом

en: Order alphabetically
sr: Сортирај азбучним редом

en: Sort the tags by most used
sr: Сортирај ознаке по фреквенцији коришћења

en: Order by most used
sr: Сортирај по најкоришћенијем

en: Delete tags from the gallery
sr: Обриши ознаке из галерије

en: Rename tags
sr: Преименуј ознаке

en: New tags
sr: Нове ознаке

en: delete checked tags
sr: обриши изабране ознаке

en: Delete all the tags checked above.
sr: Обриши све ознаке означене изнад.

en: To delete tags from the gallery, place a checkmark in the box for each tag you wish to delete then press the <em>delete checked tags</em> button. The brackets contain the number of times the tag appears.
sr: Да бисте обрисали ознаке из галерије, ставите знак потврде у поље поред сваке ознаке коју желите да обришете и притисните дугме <em>обриши изабране ознаке</em>. У заградама је приказан број пута колико се таг појављује.

en: rename tags
sr: преименуј ознаке

en: Save all the changes entered above.
sr: Сачувајте све промене унете изнад.

en: To change the value of a tag enter a new value in the text box in front of the tag. Then press the <em>rename tags</em> button
sr: Да бисте променили вредност ознаке, унесите нову вредност у поље испред ознаке па притисните дугме <em>преименуј ознаке</em>

en: save new tags
sr: сачувај нове ознаке

en: Add all the tags entered above.
sr: Додај све тагове унете изнад.

en: Add tags to the list by entering their names in the input fields of the <em>New tags</em> list. Then press the <em>save new tags </em>button
sr: Додајте тагове списку уносом њихових имена у поља у списку <em>Нове ознаке</em>. Затим, притисните дугме <em>сачувај нове ознаке</em>

en: no theme assigned, defaulting to Gallery theme
sr: нема додељене теме; користим подразумевану тему галерије

en: Show theme for:
sr: Прикажи тему за:

en: Current theme for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
sr: Тренутна тема за <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Clear theme assignment
sr: Поништи доделу теме

en: Themes allow you to visually change the entire look and feel of your gallery. Theme files are located in your
sr: Теме вам дозвољавају да визуелно промените изглед своје галерије. Датотеке тема се налазе у

en: folder. You can download more themes from the
sr: фолдеру. Додатне теме можеда да преузмете са

en: zenphoto themes page
sr: странице тема zenphoto-а

en: Place the downloaded themes in the
sr: Поставите преузете теме у

en: folder and they will be available for your use.
sr: фолдер и биће спремне за коришћење.

en: Set this as your theme
sr: Постави ово за моју тему

en: Use this Theme
sr: Користи ову тему

en: Assign this as your album theme
sr: Постави ову за тему  мог албума

en: Assign Theme
sr: Додели тему

en: Current Theme
sr: Тренутна тема

en: The album couldn't be created in the 'albums' folder. This is usually a permissions problem. Try setting the permissions on the albums and cache folders to be world-writable using a shell:
sr: Нисам могао да направим албум у фолдеру 'albums'. Ово је најчешће проблем са дозволама. Покушајте да подесите дозволе фолдера за албуме и кеш тако да буду отворени за уписивање коришћењем шкољке (shell):

en: or use your FTP program to give everyone write permissions to those folders.
sr: или употребите свој FTP програм да свима омогућите уписивање у ове фолдере.

en: You must upload at least one file.
sr: Морате да доставите барем једну датотеку.

en: You must enter a folder name for your new album.
sr: Морате да унесете име фолдера за ваш нови албум.

en: You've most likely exceeded the upload limits. Try uploading fewer files at a time, or use a ZIP file.
sr: Највероватније сте преокорачили ограничење за доставу. Пробајте да доставите мање датотека одједном или користите ZIP датотеку.

en: There was an error submitting the form. Please try again. If this keeps happening, check your server and PHP configuration (make sure file uploads are enabled, and upload_max_filesize is set high enough)
sr: Дошло је до грешке приликом подношења овог формулара. Покушајте поново. Уколико ова грешка настави да се приказује, проверитее подешавања вашег сервера и PHP-а (проверите да ли је достављање датотека омогућена и да ли је upload_max_files постављена на довољно високу вредност)

en: If you think this is a bug, file a bug report. Thanks!
sr: Ако мислите да је ово грешка (баг), пријавите га на нашем сајту. Хвала!

en: Upload Photos
sr: Достави слике

en: This web-based upload accepts ZenPhoto formats: %s, %s, and %s.
sr: Можете да доставите следеће формате слика: %s, %s, and %s.

en: You can also upload a <strong>ZIP</strong> archive containing any of those file types.
sr: Могуће је достављање и <strong>ZIP</strong> архиве која садржи било који од тих типова датотека.

en: The maximum size for any one file is
sr: Највећа величина за било коју датотеку је

en: Don't forget, you can also use
sr: Не заборавите, можете да користите и

en: File Transfer Protocol
sr: Протокол за пренос датотека (File Transfer Protocol)

en: to upload folders of images into the albums directory!
sr: за достављање фолдера слика у директоријум албума!

en: Something went wrong...
sr: Нешто је пошло наопако...

en: There was an error submitting the form. Please try again.
sr: Дошло је до грешке приликом подношења формулара. Покушајте поновво.

en: PHP Safe Mode Restrictions in effect!
sr: Ограничења PHP Safe Mode-а делују!

en: Zenphoto may be unable to perform uploads when PHP Safe Mode restrictions are in effect
sr: Zenphoto можда неће моћи да прихвати достављене датотеке када су присутна ограничења PHP Safe Mode-а.

en: That name is already used.
sr: То име је већ заузето.

en: This upload has to have a folder. Type a title or folder name to continue...
sr: Достављене слике морају да се сместе у одређени фодлер. Укуцајте наслов или име фолдера да бисте наставили...

en: Upload to:
sr: Достави у:

en: Make a new Album
sr: Направи нови албум

en: and
sr: и

en: Publish the album so everyone can see it.
sr: објави га тако да га сви могу видети.

en: called:
sr: који се зове:

en: with the folder name:
sr: име фолдера:

en: Auto-generate
sr: Аутоматски генериши

en: Doesn't reload!
sr: Не освежава страну!

en: Add more upload boxes
sr: Додај још поља за доставу

en: (won't reload the page, but remember your upload limits!)
sr: (неће освежити страну али имајте на уму ваша ограничења за достављање!)

en: Subalbum order saved
sr: Распоред подалбума је сачуван

en: Edit Album:
sr: Измени албум:

en: Back to the list of albums (go up one level)
sr: Назад на списак албума (један ниво горе)

en: Sort Album
sr: Сортирај албуме

en: You must supply a  password.
sr: Морате да унесете лозинку.

en: Your passwords did not match.
sr: Ваше лозинке се не поклапају.

en: Changes saved
sr: Промене су снимљене

en: There was an error with a move, copy, or rename operation.
sr: Дошло је до грешке приликом премештања, копирања или преименовања.

en: Images uploaded
sr: Слике су достављене

en: Subalbums
sr: Подалбуми

en: Images
sr: Слике

en: Albums
sr: Албума

en:  descending
sr:  опадајућем

en: Current sort: %1$s%2$s.
sr: Тренутно сортирање: %1$s%2$s.

en: Drag the albums into the order you wish them displayed.
sr: Превуците албуме онако како желите да буду приказани.

en: Select an album to edit its description and data, or
sr: Изаберите албум да бисте изменили његов опис или податке или

en: mass-edit all album data
sr: масовно уређујте све податке у албуму

en: Has Password
sr: Има лозинку

en: Published/Unpublished
sr: Објављен/Необјављен

en: Cache	the album
sr: Кеширај албум

en: Refresh image metadata
sr: Освежи мета-податке слике

en: Reset	hitcounters
sr: Поништи бројаче посета

en: Save Order
sr: Сачувај распоред

en: Click the images for a larger version
sr: Кликните на слике да бисте видели већу верзију

en: expand all fields
sr: рашири сва поља

en: collapse all fields
sr: скупи сва поља

en: Display images by:
sr: Сортирај слике по:

en: save changes
sr: сачувај промене

en: Select as album thumbnail.
sr: Одабери за умањени приказ албума.

en: Title:
sr: Наслов:

en: Visible
sr: Видљив

en: Description:
sr: Опис:

en: Hit counter: <strong>%u</strong>
sr: Бројач посета: <strong>%u</strong>

en: Rename File
sr: Преименуј датотеку

en: Are you sure you want to select this image for deletion?
sr: Да ли сте сигурни да желите да означите ове слике за брисање?

en: Delete image.
sr: Обриши слику.

en: Image will be deleted when changes are saved.
sr: Слике ће се обрисати када снимите измене.

en: City:
sr: Град:

en: State:
sr: Држава:

en: Country:
sr: Земља:

en: Credit:
sr: Заслуге:

en: Copyright:
sr: Копирајт:

en: show more fields
sr: прикажи више поља

en: show fewer fields
sr: прикажи мање поља

en: Save Successful
sr: Промене су снимљене

en: Edit All Albums in
sr: Измените све албуме у

en: Back to the list of albums (go up a level)
sr: Назад на списак албума (један ниво горе)

en: Edit Gallery
sr: Измени галерију

en: Album order saved
sr: Распоред албума је сачуван

en: Edit this album
sr: Измени овај албум

en: There are no albums for you to edit.
sr: Нема албума које бисте могли да измените.

en: zenphoto Administration
sr: Zenphoto администрација

en: Could not connect to  <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>
sr: Нисам могао да се повежем на <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>

en: zenphoto version %s is available.
sr: Доступна је %s верзија Zenphoto-а.

en: You are running the latest zenphoto version.
sr: Користите најновију верзију Zenphoto-а.

en: Check for zenphoto update.
sr: Провери верзију Zenphoto-а.

en: Cache has been purged
sr: Кеш је обрисан

en: <strong>Upload</strong> pictures.
sr: <strong>Доставите</strong> слике.

en: <strong>Edit</strong> titles, descriptions, and other metadata.
sr: <strong>Измените</strong> наслове, описе и остале податке.

en: Edit or delete <strong>comments</strong>.
sr: Измените или обришите <strong>коментаре</strong>.

en: Browse your <strong>gallery</strong> and edit on the go.
sr: Разледајте своју <strong>галерију</strong> и мењајте је у лету.

en: 10 Most Recent Comments
sr: 10 најновијих коментара

en: %1$s commented on %2$s:
sr: %1$s је коментарисао %2$s:

en: Gallery Maintenance
sr: Одржавање галерије

en: Your database is
sr: Ваша база података је

en: Tables are prefixed by
sr: Табеле имају префикс

en: Cleans the database and removes any orphan entries for comments, images, and albums.
sr: Чисти базу података и уклања све непостојеће уносе коментара, слика и албума.

en: Refresh the Database
sr: Освежи базу података

en: Clears the image cache. Images will be re-cached as they are viewed. To clear the cache and renew it, use the <em>Pre-Cache Images</em> button below.
sr: Брише кеш слика. Слике ће бити поново кеширане приликом њиховог прегледа. Да бисте обрисали кеш и обновили га, користите дугме <em>Кеширај слике</em>.

en: Purge Cache
sr: Обриши кеш

en: Finds newly uploaded images that have not been cached and creates the cached version. It also refreshes the numbers above. If you have a large number of images in your gallery you might consider using the <em>pre-cache image</em> link for each album to avoid swamping your browser.
sr: Проналази новодостављене слике које још нису кеширане и кешира их. Такође и освежава горе приказане податке. Уколико имате велики број слика у својој галерији, можда је боље да користите линк <em>Кеширај слике</em> за сваки албум посебно да бисте избегли пуцање вашег прегледача.

en: Forces a refresh of the EXIF and IPTC data for all images.
sr: Форсира освежавање EXIF и IPTC података за све слике.

en: Sets all album and image hitcounters to zero.
sr: Поставља бројаче свих албума и слика на нулу.

en: Gallery Stats
sr: Статистика галерије

en: <strong>%1$u</strong> images (%2$u not visible)
sr: <strong>%1$u</strong> слика (невидљивих: %2$u)

en: <strong>%u</strong> images
sr: <strong>%u</strong> слика

en: <strong>%1$u</strong> albums (%2$u not published)
sr: <strong>%1$u</strong> албума (необјављених: %2$u)

en: <strong>%u</strong> albums
sr: <strong>%u</strong> албума

en: <strong>%1$u</strong> comments (%2$u in moderation)
sr: <strong>%1$u</strong> коментара (чека на одобрење: %2$u)

en: <strong>%u</strong> comments
sr: <strong>%u</strong> коментара

en: Could not create zip file.
sr: Нисам могао да направим zip датотеку.

en: Could not create tar file.
sr: Нисам могао да направим tar датотеку.

en: Could not create bzip2 file.
sr: Нисам могао да направим bzip2 датотеку.

en: Could not create gzip file.
sr: Нисам могао да направим gzip датотеку.

en: Can only use download_file() if archive is in memory. Redirect to file otherwise, it is faster.
sr: Функцију download_file() могу да користим само када је архива у меморији. У супротном, преусмеравам на датотеку; брже је.

en: Could not add %s to archive because the filename is too long.
sr: Не могу да додам %s у архиву јер је име датотеке предугачко.

en: Could not open file %s for reading. It was not added.
sr: Не могу да отворим датотеку %s за читање. Није додата.

en: This script does not support extracting this type of tar file.
sr: Скрипта не подржава распакивање овог типа tar датотеке.

en: Could not extract from %s it is corrupt.
sr: Нисам могао да распакујем %s јер је архива оштећена.

en: %s already exists.
sr: %s већ постоји.

en: Could not open %s for writing.
sr: Не могу да отворим %s за уписивање.

en: Could not open sfx module from %s
sr: Нисам могао да отворим sfx модул из %s

en: You are receiving this e-mail because of a password reset request on your Zenphoto gallery from a user who tried to log in as %s.
sr: Примили сте овај мејл зато што је корисник који је покушао да се пријави као %s поднео захтев за промену лозинке на вашој Zenphoto галерији.

en: To reset your Zenphoto Admin passwords visit: %s
sr: Да бисте ресетовали своју администраторску лозинку, посетите: %s

en: If you do not wish to reset your passwords just ignore this message. This ticket will automatically expire in 3 days.
sr: Уколико не желите да ресетујете своју лозинку, само игноришите ову поруку. Захтев ће аутоматски истећи за три дана.

en: The Zenphoto information you requested
sr: Zenphoto информације које сте затражили

en: Error: The album %s cannot be found.
sr: Грешка: Не могу да пронађем албум %s.

en: Error: The album %s is not readable.
sr: Грешка: Не могу да прочитам албум %s.

en: Error: The 'albums' directory (%s) cannot be found.
sr: Грешка: Не могу да пронађем директоријум 'albums' (%s)

en: Error: The 'albums' directory (%s) is not readable.
sr: Грешка: Не могу да прочитам директоријум 'albums' (%s).

en: Forbidden
sr: Забрањено

en: Method Not Allowed
sr: Метода није дозвољена

en: MySQL Error: The PHP MySQL extentions have not been installed. Please ask your administrator to add MySQL support to your PHP installation.
sr: MySQL грешка: MySQL екстензија за PHP није инсталирана. Замолите свог администратора да дода PHP-у подршку за MySQL.

en: MySQL Error: Zenphoto could not connect to the database server.
sr: MySQL грешка: Zenphoto није могао да се повеже на сервер базе података.

en: Check your <strong>zp-config.php</strong> file for the correct <em><strong>host</strong>, <strong>user name</strong>, and <strong>password</strong></em>.
sr: Проверите да ли сте у <strong>zp-config.php</strong> унели исправне податке за <em><strong>адресу сервера (host)</strong>, <strong>корисничко име (username)</strong> и <strong>лозинку (password)</strong></em>

en: Note that you may need to change the <em>host</em> from localhost if your web server uses a separate MySQL server, which is common in large shared hosting environments like Dreamhost and GoDaddy.
sr: Пажња: можда ћете морати да промените <em>host</em> на другу вредност уколико ваш веб сервер користи посебан MySQL сервер што је чест случај код великих хостинг компанија као што су Dreamhost и GoDaddy.

en: Also make sure the server is running, if you control it.
sr: Проверите и да ли је сервер покренут, уколико га више контролишете.

en: MySQL Error: The database is connected, but Zenphoto could not select the database %s.
sr: MySQL грешка: успешно сам се повезао на базу али нисам успео да одаберем базу података %s.

en: Make sure it already exists, create it if you need to.
sr: Проверите да ли база већ постоји и направите је уколико је то потребно.

en: Also make sure the user you're trying to connect with has privileges to use this database.
sr: Проверите и да ли корисник којим се повезујете има дозволу да користи ову базу.

en: MySQL Query ( <em>%1$s</em> ) failed. Error: %2$s
sr: MySQL упит ( <em>%1$s</em> ) није успео. Грешка: %2$s

en: It looks like your zenphoto tables haven't been created.
sr: Изгледа да ваше zenphoto табеле нису направљене.

en: You may need to run <a href="%s/%s/setup.php">the setup script.</a>
sr: Можда ћете морати да покренете <a href="%s/%s/setup.php">скрипту за подешавање.</a>

en: Afrikaans
sr: африканс

en: Albanian
sr: албански

en: Arabic (United Arab Emirates)
sr: арапски (Уједињени Арапски Емирати)

en: Arabic (Bahrain)
sr: арапски (Бахреин)

en: Arabic (Algeria)
sr: арапски (Алжир)

en: Arabic (Egypt)
sr: арапски (Египат)

en: Arabic (Iran)
sr: арапски (Иран)

en: Arabic (Iraq)
sr: арапски (Ирак)

en: Arabic (Jordan)
sr: арапски (Јордан)

en: Arabic (Kuwait)
sr: арапски (Кувајт)

en: Arabic (Lebanon)
sr: арапски (Либан)

en: Arabic (Libya)
sr: арапски (Либија)

en: Arabic (Morocco)
sr: арапски (Мороко)

en: Arabic (Oman)
sr: арапски (Оман)

en: Arabic (Qatar)
sr: арапски (Катар)

en: Arabic (Saudi Arabia)
sr: арапски (Саудијска Арабија)

en: Arabic (Sudan)
sr: арапски (Судан)

en: Arabic (Syria)
sr: арапски (Сирија)

en: Arabic (Tunisia)
sr: арапски (Тунис)

en: Arabic (Yemen)
sr: арапски (Јемен)

en: Basque (Basque)
sr: баскијски (Баскија)

en: Belarusian
sr: белоруски

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Catalan
sr: каталонски

en: Chinese (Republic of China)
sr: кинески (Република Кина)

en: Chinese (Hong Kong)
sr: кинески (Хонг Конг)

en: Chinese (Taiwan)
sr: кинески (Тајван)

en: Croatian
sr: хрватски

en: Czech
sr: Чешки

en: Cambodian
sr: кмерски

en: Danish
sr: дански

en: Dutch (Belgium)
sr: холандски (Белгија)

en: Dutch (The Netherlands)
sr: холандски (Холандија)

en: English (Australia)
sr: енглески (Аустралија)

en: English (Canada)
sr: енглески (Канада)

en: English (United Kingdom)
sr: енглески (Велика Британија)

en: English (India)
sr: енглески (Индија)

en: English (New Zealand)
sr: енглески (Нови Зеланд)

en: English (Philippines)
sr: енглески (Филипини)

en: English (United States)
sr: енглески (САД)

en: English (South Africa)
sr: енглески (Јужна Африка)

en: English (Zimbabwe)
sr: енглески (Зимбабве)

en: Esperanto
sr: есперанто

en: Estonian
sr: естонски

en: Finnish
sr: фински

en: Faroese
sr: фарски

en: French (Belgium)
sr: француски (Белгија)

en: French (Canada)
sr: француски (Канада)

en: French (Switzerland)
sr: француски (Швајцарска)

en: French (France)
sr: француски (Француска)

en: French (Luxembourg)
sr: француски (Луксембург)

en: Galician
sr: галицијски

en: Gujarati
sr: гуџарати

en: Greek
sr: грчки

en: German (Austria)
sr: немачки (Аустрија)

en: German (Belgium)
sr: немачки (Белгија)

en: German (Switzerland)
sr: немачки (Швајцарска)

en: German (Germany)
sr: немачки (Немачка)

en: German (Luxembourg)
sr: немачки (Луксембург)

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hindi
sr: хинди

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Indonesian
sr: индонежански

en: Icelandic
sr: исландски

en: Italian (Switzerland)
sr: италијански (Швајцарска)

en: Italian (Italy)
sr: италијански (Италија)

en: Japanese
sr: јапански

en: Korean
sr: корејски

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Latvian
sr: летонски

en: Macedonian
sr: македонски

en: Mongolian
sr: монголски

en: Malay
sr: малајски

en: Malagasy
sr: малежански

en: Norwegian (Bokml)
sr: норвешки (bokml)

en: Norwegian
sr: норвешки

en: Polish
sr: пољски

en: Portugese (Brazil)
sr: португалски (Бразил)

en: Portugese (Portugal)
sr: португалски (Португал)

en: Romanian
sr: румунски

en: Russian (Russia)
sr: руски (Русија)

en: Russian (Ukraine)
sr: руски (Украјина)

en: Sinhala
sr: синхалски

en: Slovaka
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Spanish (Argentina)
sr: шпански (Аргентина)

en: Spanish (Bolivia)
sr: шпански (Боливија)

en: Spanish (Chile)
sr: шпански (Чиле)

en: Spanish (Columbia)
sr: шпански (Колумбија)

en: Spanish (Costa Rica)
sr: шпански (Костарика)

en: Spanish (Dominican Republic)
sr: шпански (Доминиканска република)

en: Spanish (Ecuador)
sr: шпански (Еквадор)

en: Spanish (Spain)
sr: шпански (Шпанија)

en: Spanish (Guatemala)
sr: шпански (Гватемала)

en: Spanish (Honduras)
sr: шпански (Хондурас)

en: Spanish (Mexico)
sr: шпански (Мексико)

en: Spanish (Nicaragua)
sr: шпански (Никарагва)

en: Spanish (Panama)
sr: шпански (Панама)

en: Spanish (Peru)
sr: шпански (Перу)

en: Spanish (Puerto Rico)
sr: шпански (Порторико)

en: Spanish (Paraguay)
sr: шпански (Парагвај)

en: Spanish (El Salvador)
sr: шпански (Салвадор)

en: Spanish (United States)
sr: шпански (Сједињене Државе)

en: Spanish (Uruguay)
sr: шпански (Уругвај)

en: Spanish (Venezuela)
sr: шпански (Венецуела)

en: Spanish (Latin America)
sr: шпански (Латинска Америка)

en: Serbian
sr: српски

en: Swedish (Finland)
sr: шведски (Финска)

en: Swedish (Sweden)
sr: шведски (Шведска)

en: Tamil
sr: таи

en: Telugu
sr: телугу

en: Thai
sr: таи

en: Turkish
sr: турски

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Uzbek
sr: узбечки

en: Urdu (Pakistan)
sr: урду (Пакистан)

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Welsh
sr: велшки

en: Zenphoto Image Processing Error: %s
sr: Zenphoto -  грешка при обради слике: %s

en: Cache: [<code>%s</code>]
sr: Кеш: [<code>%s</code>]

en: Image: [<code>%s</code>]
sr: Слика: [<code>%s</code>]

en: Debug
sr: Отклањање грешака

en: Arguments:
sr: Аргументи:

en: size =
sr: величина =

en: width =
sr: ширина =

en: height =
sr: висина =

en: quality =
sr: квалитет =

en: thumb =
sr: умањени приказ =

en: crop =
sr: исецање =

en: The GD Library is not installed or not available.
sr: GD библиотека није инсталирана или није доступна.

en: Image not found or is unreadable.
sr: Не могу да пронађем или прочитам слику.

en: Unknown error! Please report to the developers at <a href="http://www.zenphoto.org/">www.zenphoto.org</a>
sr: Непозната грешка! Пријавите је програмерима на <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>

en: <strong>Zenphoto error:</strong> zp-config.php not found. Perhaps you need to run <a href="%s/setup.php">setup</a> (or migrate your old config.php)
sr: <strong>Zenphoto грешка:</strong> zp-config.php није пронађен. Можда ћете морати да покренете <a href="%s/setup.php">постављач</a> (или да мигрирате свој стари config.php)

en: Orientation
sr: Оријентација

en: Camera Maker
sr: Произвођач апарата

en: Camera Model
sr: Модел апарата

en: Shutter Speed
sr: Трајање експозиције

en: Aperture
sr: Отвор бленде

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: ISO Sensitivity
sr: ISO осетљивост

en: Time Taken
sr: Време сликања

en: Original Width
sr: Оригинална ширина

en: Original Height
sr: Оригинална висина

en: Contrast Setting
sr: Подешавање контраста

en: Sharpness Setting
sr: Подешавање оштрине

en: Saturation Setting
sr: Подешавање засићености

en: White Balance
sr: Баланс белог

en: Subject Distance
sr: Удаљеност субјекта

en: Latitude
sr: Географска ширина

en: Longitude
sr: Географска дужина

en: Altitude
sr: Висина

en: ERROR: Assertion failed in
sr: ГРЕШКА: Уметање није успело у

en: Page access %2$s (%1$s)
sr: Приступ страни %2$s (%1$s)

en: Too few arguments! Image not found.
sr: Премало аргумената! Нисам пронашао слику.

en: The cache directory does not exist. Please create it and set the permissions to 0777.
sr: Директоријум за кеш не постоји. Направите га и подесите његове дозволе на 0777.

en: The cache directory is not writable! Attempts to chmod didn't work.
sr: Директоријум за кеш није отворен за уписивање. Покушаји chmod-овања нису успели.

en: Image not found; file does not exist.
sr: Слика није пронађена; датотека не постоји.

en: Abort
sr: Прекини

en: Missing zlib extensions
sr: Недостају zlib екстензије

en: Invalid number / type of arguments
sr: Погрешан број / тип аргумената

en: Invalid variable type p_filelist
sr: Неисправан тип променљиве p_filelist

en: Invalid variable type %s for p_filelist
sr: Неисправан тип променљиве %s за p_filelist

en: Unable to open archive %s in binary read mode
sr: Не могу да отворим архиву %s у моду за бинарно читање

en: No file with filename
sr: Нема датотеке по имену

en: Invalid variable type p_archive_to_add
sr: Неисправан тип променљиве p_archive_to_add

en: Missing archive file
sr: Недостаје датотека архиве

en: Unable to read archive
sr: Не могу да прочитам архиву

en: Invalid optional parameter %s for this method
sr: Неисправан опциони параметар %s за ову методу

en: Missing parameter value for option
sr: Недостаје вредност параметра за опцију

en: Wrong parameter value for option
sr: Погрешна вредност параметра за опцију

en: Value must be integer, string or array for option
sr: Вредност опције мора да буде целобројна (integer), текстуална (string) или низ (array)

en: Too many values in index range for option
sr: Превише вредности у опсегу индекса за опцију

en: Invalid order of index range for option
sr: Неисправан распоред опсега индекса за опцију

en: Function %1$s is not an existing function for option %2$s
sr: Функција %1$s је непостојећа функција за опцију %2$s

en: Unknown parameter
sr: Непознат параметар

en: Missing mandatory parameter
sr: Недостаје неопходан параметар

en: Invalid file attribute
sr: Неисправан атрибут датотеке

en: Invalid type %1$s String expected for attribute %2$s
sr: Неисправан тип %1$s Очекиван је текст за атрибут %2$s

en: Invalid empty filename for attribute
sr: Неисправно празно име датотеке за атрибут

en: Invalid empty short filename for attribute
sr: Неисправно празно кратко име датотеке за атрибут

en: Invalid empty full filename for attribute %s
sr: Неисправно празно пуно име за атрибут %s

en: Invalid type %1$s Integer expected for attribute %2$s
sr: Неисправан тип %1$s За атрибут %2$s је очекивана целобројна вредност (integer)

en: File
sr: Датотека

en: Unable to open temporary file %s in binary write mode
sr: Не могу да отворим привремену датотеку %s у бинарном моду за читање

en: Zip file %s already open
sr: Zip датотека %1$s је већ отворена

en: Unable to open archive %1$s in %2$s mode
sr: Не могу да отворим датотеку архиве %1$s у %2$s моду

en: File %s does not exists
sr: Датотека %s  не постоји

en: Invalid file list parameter (invalid or empty list)
sr: Неисправна списак параметра датотеке (неисправан или празан списак)

en: Unable to open file %s in binary read mode
sr: Не могу да отворим датотеку %s у бинарном моду за читање

en: Invalid archive size
sr: Неисправна величина архиве

en: Filename %1$s is compressed by an unsupported compression method (%2$s)
sr: Датотека %1$s је компресована неподржаном компресионом методом (%2$s)

en: Unsupported encryption for filename %s
sr: Енкрипција није подржана за датотеку %s

en: Filename %s is outside PCLZIP_OPT_EXTRACT_DIR_RESTRICTION
sr: Датотека %s је ван PCLZIP_OPT_EXTRACT_DIR_RESTRICTION

en: Filename %s is already used by an existing directory
sr: Име датотеке %s се већ користи за постојећи директоријум

en: Filename %s exists and is write protected
sr: Датотека %s постоји и заштићена је од уписивања

en: Newer version of %s exists and option PCLZIP_OPT_REPLACE_NEWER is not selected
sr: Постоји новија верзија %s и опција PCLZIP_OPT_REPLACE_NEWER није изабрана

en: Invalid archive structure
sr: Неисправна структура архиве

en: Invalid block size :
sr: Неисправна величина блока:

en: Unable to go to the end of the archive
sr: Нисам могао да дођем до краја архиве

en: Unable to seek back to the middle of the archive
sr: Нисам могао да се вратим на средину архиве

en: Unable to find End of Central Dir Record signature
sr: Нисам могао да нађем крај Central Dir Record потписа

en: Invalid End of Central Dir Record size :
sr: Неисправан крај величине Central Dir Record-а:

en: The central dir is not at the end of the archive.
sr: Централни директоријум се не налази на крају архиве.

en: Unable to create directory
sr: Не могу да направим директоријум

en: Unable to open archive file %s in binary write mode
sr: Не могу да отворим датотеку архиве %s у бинарном моду за читање

en: create
sr: направи

en: update
sr: ажурирај

en: Zen Photo Setup
sr: Zen Photo Постављач

en: Upgrade
sr: Ажурирај

en: Setup
sr: Подешавач

en: Zenphoto has detected that you're upgrading to a new version.
sr: Zenphoto је закључио да желите да пређете на нову верзију.

en: Welcome to Zenphoto! This page will set up Zenphoto on your web server.
sr: Добродошли у Zenhpoto! Ова страница ће подесити Zenphoto за ваш сервер.

en: Systems Check:
sr: Провера система:

en: [<em>%s</em> does not exist]
sr: [<em>%s</em> не постоји]

en: [<em>%s</em> does not exist and <strong>setup</strong> could not create it]
sr: [<em>%s</em> не постоји а <strong>Подешавач</strong> није могао да да је направи]

en: You must create the folder <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.
sr: Морате да направите фасциклу <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.

en: [<em>%s</em> is not writeable and <strong>setup</strong> could not make it so]
sr: [<em>%s</em> није отворена за уписивање а <strong>Подешавач</strong> није могао да да је подеси]

en: Change the permissions on the <code>%1$s</code> folder to be writable by the server (<code>chmod 777 %2$s</code>)
sr: Промените дозволе фолдеру <code>%1$s</code> тако да сервер може да уписује у њега (<code>chmod 777 %2$s</code>)

en:  <em>%s</em> folder
sr:  <em>%s</em> фасцикла

en: PHP version %s
sr: PHP верзија %s

en: Version %s or greater is required.
sr: Верзија %s или новија је неопходна.

en: [is set]
sr: [је укључен]

en: Zenphoto functionality is reduced when PHP <code>safe mode</code> restrictions are in effect.
sr: Функционалност Zenphoto-а је смањена када су на снази ограничења <code>safe mode</code>-а.

en: [is enabled]
sr: [је омогућена]

en: You should consider disabling <code>magic_quotes_gpc</code>. For more information <a href="http://www.zenphoto.org/2008/08/troubleshooting-zenphoto/#25" target="_new">click here</a>.
sr: Било би добро да онемогућите <code>magic_quotes_gpc</code>. За више информација, <a href="http://www.zenphoto.org/2008/08/troubleshooting-zenphoto/#25" target="_new">кликните овде</a>.

en: PHP GD support
sr: GD подршка за PHP

en: is not installed
sr: није инсталирана

en: You need to install GD support in your PHP
sr: Морате да инсталирате подршку за GD у вашем PHP-у

en: Your PHP GD does not support %1$s, or %2$s
sr: Ваш PHP GD не подржава %1$s, или %2$s

en: Your PHP GD does not support %1$s
sr: Ваш PHP GD не подржава %1$s

en: To correct this you should install GD with appropriate image support in your PHP
sr: Да исправите ово, требало би да инсталирате GD са одговарајућом подршком за слике у PHP-у

en: Your PHP GD does not support %1$s, %2$s, or %3$s
sr: Ваш PHP GD не подржава %1$s, %2$s, или %3$s

en: To correct this you need to install GD with appropriate image support in your PHP
sr: Да исправите ово, требало би да инсталирате GD са одговорајућом подршком за слике у PHP-у

en: PHP GD image support
sr: PHP подршка за GD

en: The unsupported image types will not be viewable in your albums.
sr: Неподржани типови слика неће бити видљиви у вашим албумима.

en: PHP <code>glob()</code> support
sr: PHP подршка за <code>glob()</code>

en: is disabled
sr: је онемогућена

en: You need to set the define <code>SAFE_GLOB</code> to <code>true</code> in <code>functions.php</code>
sr: Морате да дефинишете <code>SAFE_GLOB</code> као <code>true</code> у датотеци <code>functions.php</code>

en: PHP <code>gettext()</code> support
sr: PHP подршка за <code>gettext()</code>

en: [is not present]
sr: [није присутна]

en: Localization of Zenphoto currently requires native PHP <code>gettext()</code> support
sr: Локализација Zenphoto-а тренутно захтева уграђену PHP подршку за <code>gettext()</code>

en: failed
sr: није успео

en: PHP <code>mbstring</code> package
sr: PHP <code>mbstring</code> пакет

en: Strings generated internally by PHP may not display correctly. (e.g. dates)
sr: Стрингови које PHP интерно генерише (на пр. датуми) се можда неће исправно приказивати.

en:  PHP MySQL support
sr: PHP подршка за MySQL

en: You need to install MySQL support in your PHP
sr: Морате да инсталирате подршку за MySQL у вашем PHP-у

en: file
sr: датотека

en: [does not exist]
sr: [не постоји]

en: Edit the <code>zp-config.php.source</code> file and rename it to <code>zp-config.php</code>
sr: Измените датотеку <code>zp-config.php.source</code> и преименујте је у <code>zp-config.php</code>

en: You can find the file in the "zp-core" directory.
sr: Датотеку можете да пронађете у директоријуму "zp-core".

en: MySQL setup in
sr: MySQL подешавања у

en: Fill in the missing information below and <strong>setup</strong> will attempt to update your <code>zp-config.php</code> file.
sr: Унесите информације које недотају и <strong>Постављач</strong> ће покушати да ажурира вашу <code>zp-config.php</code> датотеку.

en: MySQL admin user
sr: MySQL корисник

en: MySQL admin password
sr: MySQL лозинка

en: MySQL host
sr: Адреса MySQL сервера

en: MySQL database
sr: MySQL база података

en: Database table prefix
sr: Префикс табела у бази

en: required
sr: неопходно

en: MySQL setup in <em>zp-config.php</em>
sr: MySQL подешавања у <em>zp-config.php</em>

en: You have not set your <strong>MySQL</strong> <code>user</code>, <code>password</code>, etc. in your <code>zp-config.php</code> file and <strong>setup</strong> is not able to write to the file.
sr: Нисте подесили своје <strong>MySQL</strong> <code>корисничко име (user)</code>, <code>лозинку (password)</code>, итд. у својој <code>zp-config.php</code> датотеци а <strong>Постављач</strong> није могао да пише у датотеку.

en: connect to MySQL
sr: повезивање на MySQL

en: Could not connect to the <strong>MySQL</strong> server. Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database host</code> in your <code>zp-config.php</code> file and try again.
sr: Нисам могао да се повежем на <strong>MySQL</strong> сервер. Проверите <code>корисничко име</code>, <code>лозинку</code>, и <code>адресу сервера</code> у својој <code>zp-config.php</code> датотеци и покушајте поново.

en: MySQL version
sr: MySQL верзија

en: Version %1$s or greater is required.<br />Version %2$s or greater is prefered.
sr: Верзија %s или новија је неопходна.<br />Верзија %2$s или новија је пожељнија.

en: connect to the database <code> %s </code>
sr: повезивање на базу података <code> %s </code>

en: Could not access the <strong>MySQL</strong> database (<code>%s</code>).
sr: Нисам могао да приступим <strong>MySQL</strong> бази података (<code>%s</code>).

en: Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database name</code> and try again.
sr: Проверите <code>корисничко име</code>, <code>лозинку</code>, и <code>име базе</code> и покушајте поново.

en: Make sure the database has been created, and the <code>user</code> has access to it.
sr: Проверите да ли је база направљена и да ли <code>корисник</code> може да јој приступи.

en: Also check the <code>MySQL host</code>.
sr: Проверите и <code>MySQL сервер</code>.

en: Select
sr: Select (одабир)

en: Create
sr: Create (креирање)

en: Drop
sr: Drop (одбацивање)

en: Insert
sr: Insert (уметање)

en: Update
sr: Update (ажурирање)

en: Alter
sr: Alter (измену)

en: Index
sr: Индекс

en: Grants found:
sr: Пронађене дозволе:

en: The <em>SHOW GRANTS</em> query failed.
sr: <em>SHOW GRANTS</em> упит није успео.

en: MySQL access rights
sr: MySQL права приступа

en: Your MySQL user must have %s rights.
sr: Ваш MySQL корисник мора да има права за %s.

en: MySQL <em>show tables</em> found no tables
sr: MySQL <em>show tables</em> није пронашао табеле

en: MySQL <em>show tables</em> found: %s
sr: MySQL <em>show tables</em> је пронашао: %s

en: [Failed]
sr: [није успело]

en: MySQL did not return a list of the database tables for <code>%s</code>.
sr: MySQL није вратио списак табела у бази за <code>%s</code>.

en: <strong>Setup</strong> will attempt to create all tables. This will not over write any existing tables.
sr: <setup>Постављач</strong> ће покушати да направи све табеле. Ово неће преписати неку од постојећих табела.

en: Zenphoto core files
sr: Zenphoto: основне датотеке

en: Perhaps there was a problem with the upload. You should check the following files
sr: Можда је дошло до проблема приликом достављања. Требало би да проверите следеће датотеке

en: This is not an official build.
sr: Ово није званично издање.

en: Server seems not to be Apache or Apache-compatible, skipping <code>.htaccess</code> test
sr: Изгледа да сервер није Apache или компатибилан са Apache-ом; прескачем skipping <code>.htaccess</code> тест

en: is empty or does not exist
sr: је празан или не постоји

en: Edit the <code>.htaccess</code> file in the root zenphoto folder if you have the mod_rewrite module, and want cruft-free URLs.
sr: Измените датотеку <code>.htaccess</code> у основном фолдеру zenphoto-а уколико имате mod_rewrite модул и желите URL-ове прилагођене претраживачима.

en: Just change the one line indicated to make it work.
sr: Промените само једну линију да бисте омогућили рад.

en: You can ignore this warning if you do not intend to set the option <code>mod_rewrite</code>.
sr: Можете да игноришете ово упозорење уколико не намеравате да користите опцију <code>mod_rewrite</code>.

en: wrong version
sr: погрешна верзија

en: You need to upload the copy of the .htaccess file that was included with the zenphoto distribution.
sr: Морате да доставите копију .htaccess датотеке која је укључена у дистрибуцију zenphoto-а.

en: (<em>RewriteEngine</em> is <strong>%s</strong>)
sr: (<em>RewriteEngine</em> је <strong>%s</strong>)

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <em>missing</em>
sr: <em>.htaccess</em> RewriteBase <em>недостаје</em>

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code>
sr: <em>.htaccess</em> RewriteBase је <code>%s</code>

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code> (fixed)
sr: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code> (исправљено)

en: Does not match install folder
sr: Не поклапа се са инсталационим фолдером

en: Setup was not able to write to the file change RewriteBase match the install folder.
sr: Постављач није могао да упише у датотеку промену RewriteBase-а тако да се поклапа са фолдером за инсталацију.

en: Either make the file writeable or set <code>RewriteBase</code> in your <code>.htaccess</code> file to <code>%s</code>.
sr: Отворите датотеку за уписивање или поставите <code>RewriteBase</code> у својој <code>.htaccess</code> датотеци на <code>%s</code>.

en: <code>$conf['album_folder']</code> is deprecated
sr: <code>$conf['album_folder']</code> је застарео

en: You should update your zp-config.php file to conform to the current zp-config.php.example file.
sr: Требало би да ажурирате свој zp-config.php да буде налик тренутној zp-config.php.example датотеци.

en: folders
sr: фасцикла

en: Are not complete
sr: Нису комплетни

en: Be sure you have uploaded the complete Zenphoto package. You must have at least the <em>en_US</em> folder.
sr: Проверите да ли сте доставили целокпуни Zenphoto пакет. Морате да имате барем <em>en_US</em> фасциклу.

en: You need to address the problems indicated above then run <code>setup.php</code> again.
sr: Морате да прво се побринете за све проблеме приказане изнад па да поново покренете <code>setup.php</code>.

en: Select a language:
sr: Изаберите језик:

en: You need <em>USER ADMIN</em> rights to run setup.
sr: Морате да имате дозволе за <em>администрирање корисника</em> да бисте покренули Постављач.

en: About to create tables
sr: Намеравам да креирам табеле

en: About to update tables
sr: Намеравам да ажурирам табеле

en: Table creation failure:
sr: Грешка приликом креирања табеле:

en: Failed. Error:
sr: Нисам успео. Грешка:

en: Success.
sr: Успех.

en: Done with table create!
sr: Завршио сам креирање табела!

en: Done with table create with errors!
sr: Завршио сам креирање табела уз грешке!

en: Done with table update
sr: Завршио сам са ажурирањем табела

en: Done with table update with errors
sr: Завршио сам ажурирање табела уз грешке

en: You need to <a href="admin-options.php">set your admin user and password</a>
sr: Морате да <a href="admin-options.php">свој администраторски налог и лозинку</a>

en: You can now  <a href="../">View your gallery</a> or <a href="admin.php">administrate.</a>
sr: Сада можете да  <a href="../">погледате своју галерију</a>, или да је <a href="admin.php">администрирате.

en: Database tables to create: %s
sr: Табеле у бази за креирање: %s

en: Database tables to update: %s
sr: Табеле у бази за ажурирање: %s

en: create and or update the database tables.
sr: направимо и/или ажурирамо табеле у бази

en: database did not connect
sr: нисам могао да се повежем на базу

en: You should run setup.php to check your configuration. If you haven't created the database yet, now would be a good time.
sr: Требало би да покренете setup.php и проверите своја подешавања. Уколико нисте направили базу података, сада би то требало да учините.

en: The zp-config.php file does not exist. You should run setup.php to check your configuration and create this file.
sr: Датотека zp-config.php не постоји. Требало би да покренете setup.php да бисте проверили своја подешавања и направили ову датотеку.

en: Admin Toolbox
sr: Администраторске алатке

en: Admin
sr: Администрација

en: Sort gallery
sr: Сортирај галерију

en: Manual sorting
sr: Ручно сортирање

en: New album
sr: Нов албум

en: Edit album
sr: Измени албум

en: Sort album
sr: Сортирај албум

en: Delete the album
sr: Обриши албум

en: Delete album
sr: Обриши албум

en: Upload Here
sr: Достави овде

en: New Album Here
sr: Нов албум овде

en: Are you sure you want to delete the image? THIS CANNOT BE UNDONE!
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете слику? ОВА ОПЕРАЦИЈА СЕ НЕ МОЖЕ ОПОЗВАТИ!

en: Delete the image
sr: Обриши слику

en: Delete image
sr: Обриши слику

en: Create an album from the search
sr: Направи албум од резултата претраге

en: Create Album
sr: Направи албум

en: Edit Article
sr: Измени чланак

en: Are you sure you want to delete this article? THIS CANNOT BE UNDONE!
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај чланак? ОВА ОПЕРАЦИЈА СЕ НЕ МОЖЕ ОПОЗВАТИ!

en: Delete article
sr: Обриши чланак

en: Delete Article
sr: Обриши чланак

en: Add Article
sr: Додај чланак

en: Edit Page
sr: Измени страну

en: Are you sure you want to delete this page? THIS CANNOT BE UNDONE!
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете ову страну? ОВА ОПЕРАЦИЈА СЕ НЕ МОЖЕ ОПОЗВАТИ!

en: Delete page
sr: Обриши страну

en: Delete Page
sr: Обриши страну

en: Add Page
sr: Додај страну

en: Logout
sr: Одјави се

en: Previous Page
sr: Претходна страна

en: Next Page
sr: Следећа страна

en: (Current Page)
sr: (тренутна страна)

en: Album Thumbnails
sr: Умањени прикази албума

en: Save
sr: Сачувај

en: Anonymous
sr: Анонимни

en: You must supply an e-mail address.
sr: Морате да унесете имејл адресу.

en: You must enter your name.
sr: Морате да унесете име.

en: You must supply an WEB page URL.
sr: Морате да унесите URL до веб стране.

en: Captcha verification failed.
sr: Визуална провера није успела.

en: You must enter something in the comment text.
sr: Морате да напишете нешто у тексту коментара.

en: Your comment failed the SPAM filter check.
sr: Ваш коментар није прошао проверу спам филтера.

en: Your comment has been marked for moderation.
sr: Ваш коментар је послат на проверу.

en: Download Zip of the Album
sr: Преузми Zip архиву овог албума

en: Download a zip file of this album
sr: Преузмите Zip архиву овог албума

en: View image: %s
sr: Прегледај слику: %s

en: Show fields
sr: Прикажи поља

en: File name
sr: Име датотеке

en: Close
sr: Затвори

en: no date
sr: без датума

en: Check your user and password and try again.
sr: Проверите своје корисничко име и лозинку и покушајте поново.

en: The page you are trying to view is password protected.
sr: Страница коју покушавате да погледате је заштићена лозинком.

en: Hint: %s
sr: Подсетник: %s

en: 1: Normal (0 deg)
sr: 1: Нормално (0 степени)

en: 2: Mirrored
sr: 2: У огледалу

en: 3: Upsidedown
sr: 3: Наглавачке

en: 4: Upsidedown Mirrored
sr: 4: Наглавачке у огледалу

en: Unknown
sr: Непознато

en: No Unit
sr: Нема јединице

en: Inch
sr: Инч

en: Centimeter
sr: Центиметар

en: Aperture Priority
sr: Отвор бленде

en: Shutter Priority
sr: Приоритет бленде

en: Program Action
sr: Акција програма

en: Average
sr: Просечно

en: Partial
sr: Делимично

en: Other
sr: Друго

en: Unknown or Auto
sr: Непознато или аутоматски

en: Daylight
sr: Дневно светло

en: Flash
sr: Блиц

en: Standard Light A
sr: Стандардно осветљење А

en: Standard Light B
sr: Стандардно осветљење Б

en: Standard Light C
sr: Стандардно осветљење Ц

en: No Flash
sr: Без блица

en: Uncalibrated
sr: Некалибрисано

en: pixels
sr: пиксела

en: No Compression
sr: Нема компресије

en: Jpeg Compression
sr: ЈПЕГ компресија

en: Not defined
sr: Није дефинисано

en: version
sr: верзија

en: sec
sr: сек

en: Bulb
sr: Сијалица

en: The file could not be found.
sr: Не могу да пронађем датотеку.

en: Couldnt Find IFD1
sr: Не могу да пронађем IFD1

en: Macro
sr: Макро

en: Normal
sr: Нормално

en: Off
sr: Искључено

en: Fine
sr: Фина

en: Superfine
sr: Суперфина

en: Auto
sr: Аутоматски

en: On
sr: Укљ.

en: External Flash
sr: Екстерни блиц

en: Manual Focus
sr: Ручни фокус

en: Large
sr: Велико

en: Medium
sr: Средње

en: Small
sr: Мало

en: Night
sr: Ноћно

en: Black & White
sr: Црно-бело

en: Sepia
sr: Сепија

en: Portrait
sr: Портрет

en: Sport
sr: Спортови

en: Macro/Close-Up
sr: Макро/Изблиза

en: None
sr: Без

en: High
sr: Високо

en: Low
sr: Ниско

en: Close-up (Macro)
sr: Изблиза (макро)

en: Auto Selected
sr: Аутоматски изабрано

en: Right
sr: Десно

en: Center
sr: Цемтар

en: Left
sr: Лево

en: Flash Did Not Fire
sr: Блиц није коришћен

en: Internal Flash
sr: Сопствени блиц

en: Sunny
sr: Сунчано

en: Cloudy
sr: Облачно

en: Soft
sr: Меко

en: Hard
sr: Тврдо

en: Unknown:
sr: Непознато:

en: Sports
sr: Спортови

en: Shutter Prority
sr: Брзина бленде

en: Manual Exposure
sr: Ручна експозиција

en: No Warning
sr: Без упозорења

en: Warning
sr: Упозорење

en: Out of Focus
sr: Ван фокуса

en: Over Exposure
sr: Преекспонирано

en: VGA Basic
sr: VGA основна

en: VGA Normal
sr: VGA нормална

en: VGA Fine
sr: VGA фина

en: SXGA Basic
sr: SXGA основна

en: SXGA Normal
sr: SXGA нормална

en: SXGA Fine
sr: SXGA фина

en: Color
sr: Боја

en: Bright+
sr: Осветљење+

en: Bright-
sr: Осветљење-

en: Contrast+
sr: Контраст+

en: Contrast-
sr: Контраст-

en: Fisheye
sr: "Рибље око"

en: Did Not Fire
sr: Није опалио

en: On Camera
sr: На камери

en: Standard
sr: Стандардно

en: Very High
sr: Веома висок

en: Black and White
sr: Црно и бело

en: Mode 1
sr: Мод 1

en: Mode 2
sr: Мод 2

en: Night Portrait
sr: Ноћни портрет

en: Fireworks
sr: Ватромет

en: Party
sr: Журка

en: Snow
sr: Снег

en: Food
sr: Храна

en: Baby
sr: Беба

en: High Sensitivity
sr: Висока осетљивост

en: Underwater
sr: Подводно

en: Pet
sr: Љубимци

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Warm
sr: Топло

en: Cool
sr: Хладно

en: Low/High Quality
sr: Низак/Висок квалитет

en: 10s
sr: 10 с

en: 2s
sr: 2 с

en: Natural
sr: Природно

en: Test
sr: Тест

en: Click to add a title...
sr: Кликните да бисте додали наслов...

en: Click to edit title...
sr: Кликните да бисте изменили наслов...

en: Click to add tags...
sr: Кликните да бисте додали ознаке...

en: Click to edit tags...
sr: Кликните да бисте измени ознаке...

en: Click to add a description...
sr: Кликните да бисте додали опис...

en: Click to edit description
sr: Кликните да бисте изменили опис...

en: Saving
sr: Снимам

en: cancel
sr: откажи

en: Currently editing something else, save or cancel to edit this.
sr: Тренутно мењате нешто друго. Сачувајте га или откажите да бисте изменили ово.

en: close
sr: затвори

en: or Esc Key
sr: или тастер ESC

en: Prev
sr: назад

en: of
sr: од

en: Intro text
sr: Уводни текст

en: The intro text for your contact form
sr: Уводни текст за ваш формулар за контактирање

en: Confirm text
sr: Текст за потврду

en: The text that asks the vistior to confirm that he really wants to send the message.
sr: Текст који пита корисника да ли стварно жели да пошаље поруку.

en: Thanks text
sr: Захвалница

en: The text that is shown after a message has been confirmed and sent.
sr: Текст који се приказује након што је порука потврђена и послата.

en: Mail address
sr: Поштанска адреса

en: The e-mail address the messages should be sent to.
sr: Имејл адресе на које се поруке шаљу.

en: 01. Title field
sr: 01. Поље за наслов

en: Title field.
sr: Поље за наслов.

en: 02. Name field
sr: 02. Поаље за име

en: Name field.
sr: Поље за име.

en: 03. Company field
sr: 03. Поље за компанију

en: Country field.
sr: Поље за земљу.

en: 04. Street field
sr: 04. Поље за улицу

en: Street field.
sr: Поаље за улицу.

en: 05. City field
sr: 05. Поље за град

en: City field.
sr: Поље за град.

en: 06. Country field
sr: 06. Поље за земљу

en: 07. E-mail field
sr: 07. Поље за имејл

en: E-mail field.
sr: Поље за имејл.

en: 08. Website field
sr: 08. Поље за вебсајт

en: Website field.
sr: Поље за вебсајт.

en: 09. Captcha field
sr: 09. Поље за визуелну потврду.

en: If Captcha should be required.
sr: Да ли захтевате визуелну потврду.

en: 10. Phone field
sr: 10. Поље за телефон

en: Phone number field.
sr: Поље за број телефона.

en: 11. Subject field
sr: 11. Поље за наслов

en: Subject field.
sr: Поље за наслов

en: 12. Message field
sr: 12. Поље за поруку

en: Message field.
sr: Поље за поруку.

en: a <strong>title</strong>
sr: <strong>наслов</strong>

en: a <strong>name</strong>
sr: <strong>име</strong>

en: a <strong>company</strong>
sr: <strong>компанију</strong>

en: a <strong>street</strong>
sr: <strong>улицу</strong>

en: a <strong>city</strong>
sr: <strong>град</strong>

en: a <strong>country</strong>
sr: <strong>земљу</strong>

en: a <strong>valid email adress</strong>
sr: <strong>исправну имејл адресу</strong>

en: a <strong>website</strong>
sr: <strong>вебсајт</strong>

en: a <strong>phone number</strong>
sr: <strong>број телефона</strong>

en: a <strong>subject</strong>
sr: <strong>наслов</strong>

en: a <strong>message</strong>
sr: <strong>поруку</strong>

en: <strong>the correct captcha verification code</strong>
sr: <strong>исправна слова са слике</strong>

en: <p style='color:red'>Please enter
sr: <p style='color:red'>Унесите

en:  and
sr:  и

en: . Thanks.</p>
sr: . Хвала.</p>

en: Confirm
sr: Потврди

en: Discard
sr: Откажи

en: Enable <strong>dynamic-locale</strong> to allow viewers of your site to select the language translation of their choice.
sr: Омогући <strong>dynamic-locale</strong> да би дозволио посетиоцима сајта да сами изаберу превод по избору.

en: <strong>Flash players do not support <em>External Albums</em>!</strong>
sr: <strong>Флеш плејери не подржавају <em>екстерне албуме</em>!</strong>

en: Enable <strong>flowplayer</strong> to handle multimedia files. IMPORTANT: Only one multimedia player plugin can be enabled at the time. <br> Please see <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a> for more info about the player and its licence.
sr: Омогућите <strong>flowplayer</strong> плејер за руковање мултимедијалним датотекама. ВАЖНО: Само један додатак за мултимедијални плејер може да буде омогућен истовремено. <br> Погледајте <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a> за више информација о плејеру и његовој лиценци.

en: flow player width
sr: Ширина flow плејера

en: Player width (ignored for <em>mp3</em> files.)
sr: Ширина плејера (игнорише се код <em>mp3</em> датотека.)

en: flow player height
sr: Висина flow плејера

en: Player height (ignored for <em>mp3</em> files.)
sr: Висина плејера (игнорише се за <em>mp3</em> датотеке)

en: Controls background color
sr: Контролише боју позадине

en: Background color of the controls.
sr: Позадинска боја контрола.

en: Control area border color
sr: Боја ивица дела са контролама.

en: Color of the border of the player controls
sr: Боја ивица котрола плејера.

en: Autoplay
sr: Аутоматска репродукција

en: Should the video start automatically. Yes if selected.
sr: Да ли би видео требало да се покрене аутоматски. Означено значи "да".

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Get Flash
sr: Преузмите Флеш

en: to see this player.
sr: да бисте видели овај плејер.

en: Enable <strong>FLV</strong> player to handle multimedia files. IMPORTANT: Only one multimedia player plugin can be enabled at the time.<br> Please see <a href='http://www.jeroenwijering.com/?item=JW_FLV_Player'>JW FLV media player </a> for more info about the player and its licence.
sr: Омогућите <strong>FLV</strong> плејер за руковање мултимедијалним датотекама. ВАЖНО: Само један додатак за мултимедијални плејер може да буде омогућен истовремено. <br> Погледајте <a href='http://www.jeroenwijering.com/?item=JW_FLV_Player'>JW FLV media player </a> за више информација о плејеру и његовој лиценци.

en: flv player width
sr: ширина flv плејера

en: flv player height
sr: висина flv плејера

en: Player height (ignored for .<em>mp3</em> files if there is no preview image available.)
sr: Висина плејера (игнорише се код .<em>mp3</em> датотека уколико нема слике за приказ.)

en: Backcolor
sr: Боја позадине

en: Backgroundcolor of the controls, in HEX format.
sr: Позадинска боја контрола, у хексадецималном формату.

en: Frontcolor
sr: Боја предњих елемената

en: Texts & buttons color of the controls, in HEX format.
sr: Боја текста и дугмади, у хексадецималном формату.

en: Lightcolor
sr: Светла боја

en: Screencolor
sr: Боја екрана

en: Color of the display area, in HEX format.
sr: Боја области за приказ, у хексадецималном формату.

en: Displayheight
sr: Висина области за приказ

en: The height of the player display. Generally it should be the same as the height. (ignored for .<em>mp3</em> files if there is no preview image available.)
sr: Висина приказаног дела плејера. У суштини, требало би да буде иста као и висина. (игнорише се за .<em>mp3</em> датотеке уколико нема слика за приказ.)

en: Autostart
sr: Аутоматско покретање

en: Requires flvplayer plugin.
sr: Захтева додатак flvplayer.

en: Width
sr: Ширина

en: Player width for the playlist
sr: Ширина плејера за плејлисту

en: Height
sr: Висина

en: Player height for the playlist (ignored for .<em>mp3</em> files if there is no preview image available.)
sr: Висина плејера за плејлисту (игнорише се за .<em>mp3</em> датотеке уколико нема слике за преглед)

en: Displaywidth
sr: Ширина области за приказ

en: Display width for the playlist. The display width is needed for the playlist menu to be shown. In this case the 'displaywidth - width = width of the playlist menu'. See the flv player site for more info about these options.
sr: Ширина области за приказ плејлисте. Ширина области за приказ је потребна да би се приказао мени плејлисте. У овом случају, то је 'ширина области за приказ - ширина = ширина менија плејлисте'

en: Display height for the playlist. If the width is too small to show the playlist menu, you can set the height higher to show it below the actual movie display. See the flv player site for more info about these options.
sr: Висина области за приказ плејлисте. Уколико је ширина превише мала за приказ менија плејлисте, можете да поставите вишу висину да бисте га приказали испод филма. Погладајте сајт flv плејера за више информација о овој опцији.

en: Thumbs in playlist
sr: Умањени прикази у списку нумера

en: Check if you want that thumbnails of the preview images should be shown in the playlist.
sr: Означите уколико желите да умањени приказа прегледаних слика буду приказани у плејлисти.

en: The flv player is not installed. Please install or activate the flv player plugin.
sr: Flv плејер није инсталиран. Инсталирајте или активирајте flv плејер додатак.

en: The flv player is not installed. Please install or activate the flv player plugin..
sr: Flv плејер није инсталиран. Инсталирајте или активирајте flv плејер додатак.

en: GoogleCheckout Integration for Zenphoto.
sr: GoogleCheckout интеграција за Zenphoto.

en: Matte
sr: мат

en: Glossy
sr: сјајан

en: Paper
sr: папир

en: Google Merchant ID
sr: ID Google продавца

en: Your Google Merchant ID.
sr: Ваш ID Google продавца

en: Currency
sr: Валута

en: The currency for your transactions.
sr: Валута за ваше трансакције.

en: Shipping method
sr: Начин испоруке

en: How to ship.
sr: Начин испоруке.

en: Shipping cost
sr: Цена испоруке

en: What you charge for shipping.
sr: Цена коју плаћате за испоруку.

en: Price list
sr: Ценовник

en: Cart Location
sr: Локација корпе

en: The placement of the Google Cart on your pages.
sr: Место за приказивање Google корпе на вашим страницама.

en: top left
sr: горе лево

en: top right
sr: горе десно

en: Support for providing Google Maps based on EXIF latitude and longitude in the images.
sr: Подршка за приказ Google мапа базирана на EXIF подацима за географску дужину и ширину у сликама.

en: Google Maps API key
sr: Google Maps API кључ

en: If you're going to be using Google Maps,
sr: Уколико ћете да користите Google мапе,

en: get an API key</a> and enter it here.
sr: набавите API кључ</a> и унесите га овде.

en: All album points
sr: Све тачке албума

en: Map width
sr: Ширина мапе

en: The default width of the map.
sr: Подразумевана ширина мапе.

en: Map height
sr: Висина мапе

en: The default height of the map.
sr: Подразумевана висина мапе.

en: Display or hide the Google Map.
sr: Прикажи или сакриј Google мапу.

en: Functions that provide various statistics about images and albums in the gallery.
sr: Функције које пружају разне статистике о сликама и албумима у галерији.

en: Last update: %s
sr: Последњи пут ажурирано: %s

en: image
sr: слика

en: images
sr: слика

en: %1$u new %2$s
sr: %1$u нових %2$s

en: Rating: %1$u (Votes: %2$u )
sr: Оцена: %1$u (гласова: %2$u )

en: Views: %u
sr: Прегледа: %u

en: Rating: %1$u (Votes: %2$u)
sr: Оцена: %1$u (гласова: %2$u)

en: Thumbs per page
sr: Умањених приказа по страници

en: Counter
sr: Бројач

en: If you want to show the counter 'x - y of z images'.
sr: Ако желите да прикажете бројач 'x - y од z слика'.

en: Prevtext
sr: Текст за "назад"

en: The text for the previous thumbs.
sr: Текст за одлазак на претходне умањене приказе.

en: Nexttext
sr: Текст за "напред"

en: The text for the next thumbs.
sr: Текст за одлазак на следеће умањене приказе.

en: Size
sr: Величина

en: Thumbnail size and scale.
sr: Величина умањених приказа и скалирање.

en: Crop
sr: Исеци

en: previous thumbs
sr: претходни умањени прикази

en: next thumbs
sr: следећи умањени прикази

en: Images %1$u - %2$u of %3$u (%4$u/%5$u)
sr: Слике %1$u-%2$u од %3$u (%4$u/%5$u)

en: Clear ratings
sr: Обриши оцене

en: Sets all images and albums to unrated.
sr: Поништава оцене свих албума и слика.

en: Rating
sr: Оцена

en: Total votes
sr: Укупно гласова

en: 1 star out of 5
sr: 1 звездица од 5

en: 2 stars out of 5
sr: 2 звездице од 5

en: 3 stars out of 5
sr: 3 звездице од 5

en: 4 stars out of 5
sr: 4 звездице од 5

en: 5 stars out of 5
sr: 5 звездица од 5

en: Ratings have been reset!
sr: Оцене су поништене!

en: Adds a link to allow requesting a single image print through Shutterfly.
sr: Додаје линк за захтевање штампања поједничане слике преко Shutterfly-а.

en: Size of the images in the slideshow. <em>[jQuery mode option]</em><br />If empty the theme options <em>image size</em> is used.
sr: Величина слика у приказу слајдова. <em>[опција у jQuery моду]</em><br />Уколико је празно, користиће се опција <em>величина слике</em>.

en: Mode
sr: Мод

en: <em>jQuery</em> for JS ajax slideshow, <em>flash</em> for flash based slideshow (requires Flowplayer.)
sr: <em>jQuery</em> за JS ajax приказе слајдова, <em>flash</em> за приказе слајдове базиране на флешу (захтева Flowplayer.)

en: Effect
sr: Ефекат

en: Speed
sr: Брзина

en: Speed of the transition in milliseconds.
sr: Брзина прелаза у милисекундама.

en: Milliseconds between slide transitions (0 to disable auto advance.) <em>[jQuery mode option]</em>
sr: Број милисекунди између приказа два слајда (0 да бисте онемогућили аутоматско прелажење.) <em>[опција у jQuery моду]</em>

en: Check if you want to show the image's description below the slideshow <em>[jQuery mode option]</em>.
sr: Означите уколико желите да прикажете опис слике испод приказа слајдова <em>[опција у jQuery моду]</em>

en: Width of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
sr: Ширина приказа Flowplayer-а за приказ слајдова <em>(флеш мод)</em>.

en: Height of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
sr: Висина приказа Flowplayer-а за приказ слајдова <em>(флеш мод)</em>.

en: Invalid linking to the slideshow page.
sr: Погрешна веза ка страни за слајдшоу.

en: This album is password protected!
sr: Овај албум је заштићен лозинком!

en: Stop and return to album or image page
sr: Заустави и врати се на албум или страну слике

en: Pause (to stop the slideshow without returning)
sr: Пауза (зауставља слајдшоу без враћања)

en: Play
sr: Репродукуј

en: No flash player installed.
sr: Флеш плејер није инсталиран.

en: back
sr: назад

en: Click on
sr: Кликните на

en: Adds static html cache functionality to Zenphoto v1.2 or higher. Caches all Zenphoto pages (incl. Zenpage support) except search.php (search results, date archive) and the custom error page 404.php. This plugin creates the folder <em>cache_html</em> and it's subfolders <em>index, images, albums</em> and <em>pages</em> in Zenphoto's root folder.
sr: Додаје могућност кеширања статичног HTML-а Zenphoto-у верзије 1.2 или веће. Кешира све Zenphoto странице (укључучујући и Zenpage подршку) осим датотеке search.php (резултати претраге, архива по датумима) и прилагођене странице о грешки 404.php. Овај додатак прави директоријум <em>cache_html</em> и у њему подфолдере <em>index, images, albums</em> и <em>pages</em> у основном фолдеру Zenphoto-а.

en: Static HTML Cache folder could not be created. Please try to create it manually via FTP with chmod 0777.
sr: Нисам могао да направим фолдер за кеширање статичног HTML-а. Пробајте да га направите ручно помоћу FTP-a уз chmod 0777.

en: Clear static html cache
sr: Обриши кеш статичног HTML-a.

en: Clears the static html cache.
sr: Брише кеш статичног HTML-a.

en: Static html cache expire
sr: Рок трајања HTML кеша

en: When the cache should expire in seconds. Default is 86400 seconds (1 day  = 24 hrs * 60 min * 60 sec).
sr: Време за које ће кеш истећи у секундама. Подразумевана вредност је 86400 секунди (1 дан = 24 сата * 60 мин * 60 сек)

en: Clear cache
sr: Обриши кеш

en: Cached content served by static_html_cache in %u seconds
sr: Кеширани садржај је приказао static_html_cache за %u секунди

en: Content generated dynamically in %u seconds
sr: Садржај је динамички генерисан за %u секунди

en: Static HTML Cache cleared!
sr: Кеш статичног HTML-а је обрисан!

en: Enables jQuery tag suggestions on the search field. Just activate the plugin and the feature is available on the theme's search field.
sr: Омогућава jQuery предлог ознака у пољу за претрагу. Само активирајте додатак и опција је доступна у пољу за претрагу ваше теме.

en: an adaption of Remy Sharp's <a href='http://remysharp.com/2007/12/28/jquery-tag-suggestion/ '>jQuery Tag Suggestion</a>
sr: је прилагођена верзија Remy Sharp-овог <a href='http://remysharp.com/2007/12/28/jquery-tag-suggestion/ '>jQuery Tag Suggestion</a>

en: Provides a means for placing a user logout link on your theme pages.
sr: Пружа начин за приказ линка за одјављивање корисника на страницама ваше теме.

en: logout
sr: одјави се

en: Paypal Integration for Zenphoto.
sr: Paypal интеграција за Zenphoto.

en: Ebrahim Ezzy (Nimbuz) adapted as a plugin by Stephen Billard (sbillard)
sr: Ebrahim Ezzy (Nimbuz) је прилагодио додатак Stephen Billard-а (sbillard)

en: PayPal User ID
sr: ID PayPal корисника

en: Your PayPal User ID.
sr: Ваш PayPal кориснички ID.

en: Make payments with PayPal - it's fast, free and secure!
sr: Плаћајте са PayPal-ом - брзо је, бесплатно и сигурно!

en: Price List
sr: Ценовник

en: size
sr: величина

en: media
sr: медијум

en: price
sr: цена

en: Title<strong>%s</strong>:
sr: Наслов<strong>%s</strong>:

en: Name<strong>%s</strong>:
sr: Име<strong>%s</strong>:

en: Company<strong>%s</strong>:
sr: Компанија<strong>%s</strong>:

en: Street<strong>%s</strong>:
sr: Улица<strong>%s</strong>:

en: City<strong>%s</strong>:
sr: Град<strong>%s</strong>:

en: Country<strong>%s</strong>:
sr: Земља<strong>%s</strong>:

en: E-Mail<strong>%s</strong>:
sr: Имејл<strong>%s</strong>:

en: Website<strong>%s</strong>:
sr: Вебсајт<strong>%s</strong>:

en: Phone<strong>%s</strong>:
sr: Телефон<strong>%s</strong>:

en: Enter Captcha<strong>*</strong>:
sr: Унесите знакове са слике: <strong>%u</strong>

en: Subject<strong>%s</strong>:
sr: Наслов<strong>%s</strong>:

en: Message<strong>%s</strong>:
sr: Порука<strong>%s</strong>:

en: Send e-mail
sr: Пошаљи имејл

en: Akismet key
sr: Акисметов кључ

en: Proper operation requires an Akismet key obtained by signing up for a <a href="http://www.wordpress.com">Wordpress.com</a> account.
sr: Исправно функционисање захтева Акисмет кључ који се може добити пријављивањем за <a href="http://www.wordpress.com">Wordpress.com</a> налог.

en: Forgiving
sr: Опраштање

en: Mark suspected SPAM for moderation rather than as SPAM
sr: Стави сумњиве спам коментаре у ред за уређивање; не означавај их као спам

en: Action
sr: Акција

en: This action will be taken for all messages.
sr: Ова акција ће се предузети за све поруке.

en: pass
sr: пропусти

en: moderate
sr: за уређивање

en: reject
sr: одбаци

en: Words to die on
sr: Сумњиве речи

en: SPAM blacklist words (separate with commas)
sr: Црна листа спам речи (одвојене зарезима)

en: Patterns to die on
sr: Сумњиви шаблони

en: SPAM blacklist <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">regular expressions</a> (separate with spaces)
sr: СПАМ црна листа (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">регуларни изрази</a> раздвојени размаком)

en: Excessive URL count
sr: Број дозвољених URL-ова

en: Message is considered SPAM if there are more than this many URLs in it
sr: Порука се сматра спамом уколико садржи више од оволико URL-ова

en: SpamAssassin host
sr: SpamAssassin хост

en: SpamAssassin server
sr: SpamAssassin сервер

en: Connection type
sr: Тип везе

en: SpamAssassin port
sr: SpamAssassin порт

en: TCP port of SpamAssassin
sr: TCP порт SpamAssassin-а

en: SpamAssassin socket
sr: SpamAssassin сокет

en: Socket of SpamAssassin
sr: Сокет SpamAssassin-а

en: SpamAssassin user
sr: Корисник SpamAssassin-а
